Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı İşlemleri

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı açtırma- kapatma, şifre alma, bloke kaldırma, sim kart değişikliği, EFT saatleri ve ücretleri bilgilerini bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Hakkında

Git gide yaygınlaşan internet kullanımı ile bireyler kadar birçok kurumda faydalanmaya başlamıştır. Hatta bu kurumlardan en yaygın olanı bankalardır. Tüm bankalar, internet bankacılığı hizmeti ile müşterilerine birçok avantaj sunar. Ayrıca müşterilerin işlerini hafiflettiği kadar kendi işlerini de hafifletmiş oldular. Dolayısıyla eğer siz de Ziraat Bankası müşterisiyseniz, hemen internet şubesine üyeliğinizi gerçekleştirerek kampanya ve avantajlardan yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı

Ziraat Bankası internet bankacılığı hizmeti ile, günün her saati ve her yerden banka şubesine gitmenize gereken kalmadan tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz. Birçok bankacılık işlemini, banka şubelerine kıyasla çok daha düşük ücretlerle ve avantajları oranlarla gerçekleştirme imkanına sahipsinizdir.

İLGİLİ İÇERİK:  İşcep Mobil İnternet Bankacılığı Açtırma

Fatura, vergi, borç, SGK, trafik cezaları, kredi işlemleri, kredi kartı, para transferleri, altın-döviz işlemleri gibi daha birçok işlemi internet şubesi üzerinden yapabilir, e-Devlet Kapısı’na hiçbir ücret ödemeden, Ziraat Bankası internet şubesi üzerinden giriş yapabilirsiniz.

Siz de Ziraat Bankası internet bankacılığından faydalanmak istiyorsanız, banka da vadesiz hesabınızın bulunması yeterlidir.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Açtırma

Ziraat Bankası internet bankacılığı açtırma işlemi yapmak istiyorsanız, Ziraat Bankkart ya da kredi kartınız ile Online Başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz tamamlandıktan sonra size gönderilecek şifre ile internet şubesine giriş yapabilir, avantajlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Kapatma

Ziraat Bankası internet bankacılığı kapatma işlemi yapmak istiyorsanız, 444 0 000 ya da 0 850 220 00 000 numaralı Ziraat Bankası iletişim merkezini arayarak işlem talebinde bulunabilirsiniz. Bunun yanı sıra en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek de işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İşlem talebiniz en kısa sürede gerçekleştirilecek ve internet bankacılığına erişiminiz kapatılacaktır.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası internet şubesi hizmetinden yararlanabilmek için size verilen şifre ile giriş yapmanız gerekmektedir. Şifrenizi unuttuğunuz ve üst üste yanlış girdiğiniz takdirde internet bankacılığına erişiminiz bloke edilecektir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız ve Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma işlemi yapmak istiyorsanız, size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek ya da telefon bankacılığı üzerinden işleminizi gerçekleştirmek mümkün olacaktır. Ayrıca bu işlemi yine internet bankacılığı üzerinden de yapabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı Hesap Açma

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Sim Kart Değişikliği

Her bankada olduğu gibi, Ziraat Bankası da telefon operatörleriyle ortak olarak çalışmaktadırlar. Dolayısıyla Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Sim Kart Değişikliği yapılması durumunda, internet şubesi erişiminize de bloke uygulanır. Bu uygulamanın amacı bankaların güvenlik önlemi almasıdır. Bu sim kart blokesini kaldırma için telefon bankacılığı üzerinden müşteri hizmetleriyle görüşebilir, şubeyi ziyaret edebilir ya da bir Ziraat Bankası ATM’sine gidip gerekli işlemleri kendiniz de gerçekleştirebilirsiniz.

İşlemlerin tamamlanıp, bloke kaldırma işleminin gerçekleşmesinin ardından, Ziraat Bankası internet şubesine erişiminiz tekrar aktif hale gelecektir. Sim kart değişikliği ile bloke kaldırma işleminin en kolay yolu Ziraat Bankası çağrı merkezini arayıp, işlem talebinizi müşteri temsilcisine iletmektir. Menüden ilgili kısım tuşlanarak, hızlı e kolay bir şekilde blokeyi kaldırabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  Bankaların Hata Kotları Ne Anlama Geliyor?

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı İndir-Yükle

Ziraat Bankası internet şubesine daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmak istiyorsanız, Ziraat Bankası internet bankacılığı indir-yükle işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle cep telefonunuza, tabletinize ya da bilgisayarınıza indirdiğiniz Ziraat Bankası uygulamaları ile çok daha hızlı ve basit bir şekilde tüm bankacılık işlemlerinizi yapabileceksiniz. Andorid ve IOS destekli olan bu uygulamayı her türlü cihaza indirebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı EFT Saatleri ve Ücretleri

Ziraat Bankası internet bankacılığı EFT saatleri ve ücretleri bilgisine internet sitesi üzerinden de ulaşabilirsiniz. Ziraat Bankası EFT işlem ücreti 4.5 TL, geç EFT ücreti ise 7 TL’dir. EFT işlem saatleri ise 08:30-17:00 arasındadır.

Ayrıca Ziraat Bankası internet sitesi www.ziraatbank.com.tr 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz