Yapı kredi internet bankacılığı İşlemleri

Yapı kredi internet bankacılığı İşlemlerini nasıl yapabilirsiniz. Yazımızda sizlere bunları anlattık.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı İşlemleri

Şubeye gitmeden kolayca para transferi işleminden, kredi kartı işlemlerine, fatura ödeme işleminde, hisse senedi işlemine olana kadar birden çok işlemi hızlı, kolay ve güvenli olarak gerçekleştirilmesi gerek.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Giriş

İnternet Şubesi girişinde tek kullanımlık şifre kullanımı gerekir. Bireysel internet şubesi ile üyelik yapıldıktan sonra, başvuru esnasında yazdığınız cep telefonunuza gönderilecek olan tek kullanımlık şifrenizi kullanarak, para giriş-çıkışı ya da ödeme işlemlerinizi gerçekleştirmeye başlarsınız. Yapı Kredi İnternet Şubesine giriş yapabilmek için en az bir tane akıllı şifreye sahip olmanız gerekmektedir. İnternet Şubesi’ne de ek olarak, işlemlerinizin onaylanmasında da bir Akıllı Şifre kullanmak istemeniz halinde aşağıdaki işlemler sırasında da Akıllı Şifre istenebilir.

Akıllı Şifre kullanımı gerektiren işlemler şöyle;

1. İnternet Şubesi Girişi İçin,

2. Para Transferleri İçin

 • EFT için,
 • İsme yapılan EFT için,
 • Düzenli EFT girişi için,
 • Düzenli para transferi için,
 • Moneygram için,
 • Başka hesaba havale için,
 • İleri tarihli havale için,
 • Bilyoner.com ödeme için,

3. Kredi Kartı İşlemleri İçin

 • Başka banka kredi kartı ödemesi için,
 • Sanal kredi kartı limit tanımlamak için,
 • Başkasına ait kredi kartını ödemek için,
 • Nakit avansın hesaba transferi için,
 • Nakit avansın EFT ile gönderimi için,
 • Worldcard şifre değiştirme işlemi için,
 • Ek kart şifre değiştirme işlemi için,
İLGİLİ İÇERİK:  Cepbank Para Görderme Nasıl Yapılır?

4. Yatırım İşlemleri İçin

 • Yapı Kredi yatırım havale(Başka şube yatırım hesabına) işlemi için

5. Kullanıcı Ayarları İçin

Yapıkredi İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Tek kullanımlık şifre teknolojisi ile güvenlik sağlanıyor.

Nerde olduğunuz önemli değil Tek Şifre almak çok kolay. Üstelik Tek Şifre’nizi istediğiniz şekilde alabilirsiniz. Şifrenizi unuttuysanız eğer ayrıca üyede olmak istiyorsanız size en uygun iletişim kanalı seçerek hemen bir Tek Şifre alabilirsiniz.

Yapı Kredi İnternetten;

-Şifre al veya şifremi unuttum menüsü ile kolayca bireysel İnternette, mobil şubeyle ve müşteri iletişim merkezinde geçerli olan tek şifrenizi alırsınız.

-Kişisel bilgilerinizi girerek sonrasında ise şifre belirleme ekranından internet ve mobil şubeye girişte kullanabileceğiniz kullanıcı kodu gösterilir.

-Şifreyi belirledikten sonrada kullanıcı kodunuz veya TC kimlik numaranız ile tek şifrenizle internet ya da mobil şubeyi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz ayrıca müşteri iletişim merkezinden işlem yapılabilir.

YapıKredi Mobilden;

-Yapıkredi mobil de yer alan Şifre al veya şifremi unuttum menüsünden çok kolay bir şekilde Tek Şifre’nizi alıyorsunuz.

-Kişisel bilgilerinizi girdikten sonra ise şifre belirleme ekranından internet ayrıca mobil şubeye girişte kullanabileceğiniz kullanıcı kodunuz gösterilir.

-Şifrenizi belirledikten sonra ise kullanıcı kodunuz veya TC. kimlik numaranız ile şifrenizle internet-mobil şubeyi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz veya müşteri iletişim merkezinden işlem yapılabilir.

İLGİLİ İÇERİK:  Hesap İşletim ve Kart Ücreti Almayan Bankalar

Yapı Kredi ATM’lerinden;

Tüm Yapı Kredi ATM sinde kolayca tek şifre alabiliyorsunuz.  Hemen Şifre Almak İçin yapacaklarınız,

-Kartınızı atm’ye taktıktan sonra yapıcağınız “Kullanıcı ve Başvuru İşlemleri” menüsünden başvurarak kullanıcı işlemlerini seçerek, bu ekranda “İnternet-Mobil Şube Başvurusu-Yeni Şifre Alma” seçeneğinizi işaretleyerek yapın.

-Başvuru yapıldıktan sonra kendi belirlediğiniz cep telefonunuza gönderilen şifre ayrıca kimlik numaranız ile Bireysel İnternet Şubesinde veya Yapı Kredi Mobile giriş yapıp ve yeni şifrenizi anında belirleyebilirsiniz. 

Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi’nden;

Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak hızlı ve kolay bir şekilde Tek Şifre alabilirsiniz.

Hemen şifre alabilmek için

-Müşteri İletişim Merkezini arayıp müşteri temsilcisi ile Bireysel İnternet, Mobil Şube veya Müşteri İletişim Merkezi’nde kullanmak üzere Tek Şifre almak istediğinizi söylemeniz gerekir..

-Müşteri temsilcisi ile bankada kayıtlı cep telefonunuza SMS ile şifre gönderilir.

-Cep telefonunuza gelecek şifre ve kimlik numarası ile bireysel internet üzerinden ya da Yapı Kredi Mobil’e giriş yapabilir ve yeni şifrenizi anında belirler.

Yapı Kredi Şubelerinden;

Şubelerden tek şifre almak çok kolaydır.

Hemen şifre almak için tıklayın,

-Yapı Kredi şubesinde müşteri temsilcisine tek şifre almak istediğinizi belirtmeniz yeterlidir.

-Müşteri temsilcisi başvurunuzu kabul ettikten sonra cep telefonunuza gelecek şifre ve kimlik numaranız ile mobil ya da internet şubesinden giriş yaparak belirleyebilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  Odeabank İnternet Bankacılığı Açtırma

-Cep telefonunuza gönderilen şifreniz ise geçerlilik süresi 7 günden oluşur. Bu süre zarfı içinde şifrenizi kullanarak yeni bir şifre belirleme yapmadıysanız, başvurunuzu dilediğiniz yerden yeniden yaparsınız.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Açtırma

Yapı Kredi Bankasının kredi kartının ve banka kartının internet kullanımına nasıl açılacağını sizler için açıklayalım. 17 Ağustos 2017 tarihinden itibaren onay verilmeyen hesaplar üzerinden kredi kartı ile alışveriş yapılmıyor. Çok kolaydır açması sadece vereceğiniz bir “Onay”  kredi kartınızı ve banka kartınızı internet kullanımına açıyorsunuz. Nasıl açılacağını anlatalım sizlere.

Yapı Kredi Bankası kredi kartını internet alışveriş kullanımına açılması,

Tüm bireysel olan Yapı Kredi kredi ve banka kartlarınız, var ise bu kartlara bağlı ek kartlarınız ayrıca Yapı Kredi bireysel banka kartınız ile 17 Ağustos 2017 tarihinden sonra internet alışverişlerine devam edebilmeniz için SMS yardımı ile AÇIK yazarak bir boşluk bırakıp kart üzerindeki müşteri numaranızı yazıp 4944 numaraya SMS göndermeniz gerekir. Onay vermeniz halinde tüm bireysel olan Yapı Kredi kredi kartlarınız ve varsa ise bu kartlara bağlı ek kartlarınız ile Yapı Kredi bireysel banka kartınız internetten alışverişine yani e-ticaret açık olarak belirlenir.

Onay verilmediğinde takdirde tüm bireysel Yapı Kredi kartlarınız internet alışverişlerine kapalı olacaktır.YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz