SMS ile Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

SMS ile kredi alabileceğiniz bankalar hangileri, SMS ile Bankalara kredi başvurusu nasıl yapılır ve SMS ile kredi başvurusu için gereken şartlar nelerdir?

0
43

SMS İle Kredi

Günlük yaşamda artan ihtiyaçlardan dolayı birçok kişi kredi kartı ve kredi başvurusunda bulunmaktadır. Yapılan kredi başvuruları fazla talebin olmasından dolayı SMS yöntemi ile ön bir başvuruda bulunabilecek hale dahi gelmiştir. Bankalar kredi başvurularında bulabilmesi için SMS bankacılığı sistemini kullanmaya başlamıştır. SMS ile kredi başvurusu sayesinde bankalara çok kolay bir şekilde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuzun sonucunun olumlu ya da olumsuz çıkması ile ilgili bilgileri de kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Her bankanın kendisine ait belirlemiş olduğu SMS numarası bulunmaktadır. Kredi başvurularında SMS in kullanılmasındaki artışa baktığımız zaman kredi talebinin ülkemizde bir hayli artmış olduğunu görebiliriz. Bankaların farklı faiz ve vade seçenekleri ile müşterilerine paket halinde sunduğu kredi imkanları birçok vatandaşın ilgisini çekmektedir. Hayat pahalılığının  artmasından dolayı kredi başvuruları birçok kişi daha rahat bir şekilde başvuruda bulunmaları adına kolaylık sağlamış durumdadır. Kredi başvurusu için bankaya gidip sıra bekleme işlemini gerçekleştirmektense SMS ile direkt olarak bankanın size olumlu ya da olumsuz bir şekilde kredi imkanı sağlayıp sağlamama durumunu öğrenebilirsiniz.

SMS ile Kredi Veren Bankalar

Bankaların cep telefonlarından SMS kredi başvurusu  imkanı sağlaması ile birçok müşteri bu yöntemi kullanmaya başlamıştır. SMS ile kredi başvurusunda bulunmak için bankaların SMS numaralarının bilinmesi gerekmektedir. Bankalar müşterilerine ihtiyaç, konut ve taşıt kredisini  farklı vade ve faiz seçenekleri ile kullanıma sunmaktadır. İhtiyaç kredileri en fazla 48 ay vade ile verilebilirken, konut kredileri ise en fazla 120 aya kadar vade süresiyle verilmektedir. Taşıt kredisi ise tüketicilerin başvurularına göre vade seçenekleri belirlenmektedir.

İLGİLİ İÇERİK:  Kredi Puanını Ücretsiz Öğrenme Yolları

SMS bankacılığı yöntemi ile kredi veren bankalara  direkt olarak cep telefonunuzdan başvuru yapabilirsiniz. SMS ile kredi veren bankalar  Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, İş Bankası, Odeabank, VakıfBank, Halkbank, Şekerbank, DenizBank ve Finansbank olarak sıralanabilir. Bu bankalara, bankanın belirlemiş olduğu SMS yöntemi ile bilgilerinizi göndererek kredi başvurusunun ön başvuru aşamasını gerçekleştirebilirsiniz. Bu bankalara SMS yöntemi ile başvuru yaparken  başvuru yaptığınız bankadan bir hesabınızın olması gerekmemektedir. Gerekli bilgilerinizi bankaya SMS yöntemiyle gönderdiğiniz zaman banka size 5 dakika içerisinde başvurunuzun olumlu ya da olumsuz olduğuna dair bilgilendirme yapacaktır. Başvurunuz olumlu olduğu takdirde kimlik belgesi ile banka şubesine giderek gerekli işlemlerinizi bankada kolaylıkla yapabilirsiniz. Başvurunuzun olumsuz olması durumunu önceden bilmeniz bankaya giderek harcayacağınız zamandan sizi kurtarmaktadır. Bankaların bu şekilde müşterilerine kolaylık sağlamaları günümüz koşullarında çok faydalı olmaktadır.

İLGİLİ İÇERİK:  Banka Kara Liste Sorgulama Nedir, Nasıl Yapılır?

 SMS ile Kredi Başvurusu

Bankalara SMS ile kredi başvurusunda  bulunduğunuz zaman banka tarafından kolaylıkla kredi alıp alamayacağımı daha iyi kısa bir süre içerisinde bilgilendirme yapılacaktır. Bankalara SMS ile kredi başvurusu yapmak için cep telefonu mesaj bölümüne TC kimlik numaralarını, aylık gelirlerinizi  ve istediğiniz kredinin miktar ve kredi türünü belirterek mesaj yoluyla göndermeniz yeterli olacaktır. Bankaların kredi verme şekilleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Vakıfbank’tan SMS bankacılığı yöntemi ile kredi çekmek isteyen müşteriler şu şekilde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Büyük harflerle TIK yazıp boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı yazıp tekrardan boşluk sonrada aylık gelirinizi de yazık 5724’e göndermek yeterli olacaktır.
  • Akbank’ asına  SMS bankacılığı ile kredi başvurusunda bulunmak isteyen müşteriler kredi başvurusu yapmak için şu şekilde mesaj göndermeleri gerekmektedir. Kredi yazıp boşluk bırakıp daha sonra TC kimlik numaranızı 4425’e göndermeniz Akbank SMS yöntemi ile kredi başvurusu için yeterli olacaktır.
  • İş Bankası’ndan kredi başvurusunda bulunmak isteyenler için 15.000 TL tutarında 48 aya kadar varan vade seçeneği ile kredi alabilirler.  Kredi başvurusunda bulunmak için şu şekilde mesaj göndermeleri gerekmektedir. İş Bankası’nda iş cepten 4402 SMS göndererek İş Bankası’nın mevcut kredi imkanından faydalanma durumlarını ön başvuru şeklinde sorgulayabilirler.
  • Deniz Bankası’ndan 55 bin TL’ye kadar 48 ay vade seçeneği ile kredi başvurusunda bulunmak için KREDİM yazıp boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı 3280’e göndermeniz yeterli olacaktır.
  • Garanti Bankası’na kredi başvurusunda bulunmak için TC kimlik numaranızı, kredi tutarınızı ve aylık net gelir bilginizi aralarında birer boşluk olacak şekilde 3390’a göndermeniz yeterli olacaktır. Garanti Bankası’ndan yeni yıl kredisi 36 aya varan vade seçeneği ve yüzde 2.49 faiz oranı ile müşterilere sunulmaktadır.
  • Finansbank’ a  SMS ile kredi başvurusunda bulunmak için TC kimlik numaranızı 5030’a direkt olarak göndermeniz yeterli olacaktır.
  • Yapı Kredi Bankası’na kredi başvurusunda bulunmak için talep ettiğiniz kredi türünü TC kimlik numarası ve aylık net geliriniz ile birlikte aralarında birer boşluk bırakarak 4411’e ön başvuru için göndermeniz yeterli olacaktır.
  • Odeabank kredi başvurusunda bulunmak için NAKİT yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaranızı yazarak 8444’e göndermeniz yeterli olacaktır.
İLGİLİ İÇERİK:  Acil Kredi Nasıl Çekebilirim?

Bu şekilde mevcut bankalara SMS yöntemi ile kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bankalar başvurunuzun olumlu seyir göstermesi durumunda direkt olarak sizi arayıp bilgilendirme yapacaktır. Bankalar tarafından aranmamanız halinde direkt olarak şubeye gidip kredi imkanından rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz