Sanal Kart Nedir, Nasıl Oluşturulur?

0
82

Bankalar, klasik zaman hizmet politikalarında genel olarak yavaş ve çok maliyetli şekilde hareket etmeye devam ettiler. Fakat teknolojik ilerlemelerden sonra ise bankalarda ciddi anlamda bir modernizasyon süreci yaşanmaya başladı. Aynı zamanda birçok farklı konuda kolaylıklar ve imkanlar da, banka müşterilerine yansıtmaya başladı. Bankalar, artık müşteri sayılarının artmasından dolayı da kendilerine özel olarak bazı şartlar meydana getirdiler. Bakıldığı zaman, artık kişiler de alışveriş mantalitesini değiştirmiş ve aynı zamanda bu sayede alışverişlerin zaman aralıklarında ciddi düşüşler yapılmıştır. Bankaların internet üzerinden işlem yapacak olan müşterilerine yönelik olarak hazırladığı sanal kart da, son dönem teknolojisinin en iyi yansımalarından bir tanesi olarak müşterilerin karşısına çıkmaktadır.

İLGİLİ İÇERİK:  Kredi kartı borcu arttırmamak için alınması gereken önlemler nelerdir?

Sanal Kart Nedir?

Sanal kart, bilindiği üzere günlük yaşamda değil; sadece internet üzerinden yapılacak olan alışverişlerde kullanılacak bir kart olarak literatüre girmektedir. Bakıldığı zaman elde bulundurulamayacak sanal kart, aslında 16 haneli kart numarası ve CVC kodu ile birlikte oluşturulan önemli bir uygulamadır. İnternet alışverişlerinde daha güvenli olmanın en önemli sebebi ise para yükleneceği zaman kullanılması ve internet Web sitelerinde güvenlik prosedürlerinin en iyi şekilde müşterilere sunulmasıdır. Sanal kartlarda genel olarak kart numaraları ve CVC kodları ise bakıldığı zaman sadece müşterilere özel olduğu için, aslında güvenlik önlemleri de çok yüksek şekilde olmaktadır. Sanal kartlarla birlikte genel olarak aslında kart aidatlarının ödenmesine gerek yoktur. Aynı zamanda ise sanal kartlar üzerinden kaybolma veya çalınma riski yoktur. Karta yüklenecek para miktarı ise tamamen kişilere özel olarak limitlerine göre farklılık gösterecektir.

İLGİLİ İÇERİK:  Banka Kartını Kredi Kartı Gibi Kullanma

Sanal Kart Oluşturma Nasıl Yapılır?

Sanal kart diğer kartlara göre limit açısından sürekli olarak daha farklı bir uygulamaya sahiptir. Bunun en önemli başlangıcı ise limitin sıfır olarak kişilere gelmesi ve müşterilerin limitlerini kendi ödeme güçlerini belirlemesinden başlayacaktır. İnternet alışverişlerinde yapılacak olan güvenlik problemleri de, bakıldığı zaman sanal kart sayesinde ortadan kaldırılmış olacaktır. Bunun yanında yıllık kart aidatı da olmadığı için, genel anlamda sanal kartın içine istediği kadar para yüklenerek harcanabilecektir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz