Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kefilsiz Maaş Bordrosuz İhtiyaç Kredisi Nasıl ve Hangi Bankalardan Alınabilir..

Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Çiftçiler, serbest meslek çalışanlar, esnaflar, sabit bir geliri olmayan kişiler, bordro olmaksızın çalışan vatandaşlar tarafından da kredi çekilebiliyor. Maaş bordrosu, memurlar ve sigortalı işçiler tarafından bankalara sunulduğunda, orta risk grubundaki kişilerin kredi çekebilir olması sağlanıyor. Bankalar tarafından tüm müşterilerinin verdiği teminatların değerlendirilmesi için özellikle maaş bordrosuz müşterilere dikkatli inceleme yapılması gerekiyor.

Riskli grupta yer almıyor olsalar dahi, aylık kazançlarının sabit olmaması ve ödeme yapmama ihtimallerinin biraz daha yüksek olarak tanımlanması nedeniyle çeşitli incelemeler yapılıyor. Bunlara uygun hareket edildiği taktirde, müşterinin maaş bordrosuna gerek kalmadan istediği zaman kredi çekebilmesi sağlanıyor.

Gelir Belgesiz Kredi Nedir?

Gelir belgesi, sabit ve düzenli geliri bulunan kişiler tarafından çıkartılabilecek bir evraktır. Bu evrak için temin etmek mümkün olmayan pek çok durum söz konusu oluyor. Örnek olarak çiftçiler, hasatlarından her zaman için aynı verimliliği alamadıkları gibi, sabit gelire sahip olmaları gibi bir durumla karşılaşılamıyor. Bunun yanı sıra kendi işinin sahibi olan kişiler ve çalıştığı işe bağlı olarak aylık geliri sürekli olarak değişiklik gösterenlerin de kredi çekebilmesi için girişimlerde bulunuluyor.

Maaş bordrosu olarak tanımlanan gelir belgesi, kişinin sabit geliri olmadığı bir durumda e- devlet üzerinden erişilebilecek bir yapıya sahip değildir. Sistem üzerinden evrak çıkartılması yerine kredi çekerken size sunulacak diğer yöntemlerden de yararlanabiliyorsunuz. Eğer taşınmazlarınız bulunuyorsa, onlar için ipotek teminatlı şekilde kredi talebinde bulunma fırsatına sahip oluyorsunuz. Ayrıca kefil gösterme yöntemi de, müşterilerin istedikleri kredi tutarına ulaşabilmeleri için son derece başarılı bir yöntemdir.

Ek geliriniz bulunuyorsa, işiniz dışındaki gelirleri de belgeleyebilir ve bankaya bildirebilirsiniz. Ayrıca ödeme taahhütlerinin ve vade planlarının sizin için en uygun olacak haliyle belirlenmesini sağlamanız gerekiyor. Riskli sınıfta yer almıyorsanız, ancak bu yöntemler sayesinde, belirlemiş olduğunuz tutarda krediyi banka için düşük riske sahip bir müşteri profilinde çekmeniz mümkün olacaktır.

Hangi Bankalar Maaş Bordrosuz Kredi Veriyor?

Maaş bordrosu gösterilmesi gerekmeksizin tüm bankalardan kredi çekilebilmesini sağlayan teminatların başında kefil veya ipotek gösterilmesi yer alıyor. Riskli olarak görülen müşteriler tarafından gelir belgesinin yanı sıra, direkt olarak ipotek olarak taşınmazların gösterilmesi veya şubeye kefil getirilmesi gerekiyor. Sabit bir geliri bulunmadığı için bordro sunamayan kişiler tarafından mutlaka kira getirisi bulunuyorsa buna benzer gelirlerin bankaya bildirilmesi gerekiyor.

Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar

Müşteriler tarafından vadeli hesaplarda veya vadesiz hesaplarda bulunan birilimler, banka hesabında bulunan birikmişler üzerinden bir taahhüt gösterilmesi mümkün oluyor. Taahhüt edilebilecek birikmişiniz veya ipotekli olarak tanımlanabilecek bir taşınmazınız bulunuyorsa, maaş bordrosu yerine bu yöntemlerle de kredi başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Bordro gerekmeksizin tüm müşterileri için genel risk durumlarını analiz ederek kredi verebilen bankalar arasında QNB Finansbank, Yapı Kredi, İş Bankası, Deniz Bank, Odeabank ve Akbank gibi bankalar yer alıyor.

Her zaman için ortalama faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunabileceğiniz gibi, direkt olarak konut kredisi veya özellikle taşıt kredisiyle ilgili başvurularınızı da maaş bordrosuz olarak yapabilirsiniz. Taahhüt edebilecek gayrimenkule sahip olmanız, vadeli hesabınız üzerinden ödemelerle ilgili taahhüt edebileceğiniz tutarın bulunması son derece önemlidir. Ayrıca evliyseniz, eşinizle birlikte evinizin aylık geliri için ek gelirler de dahil olmak üzere tüm kalemler için evrakların çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Maaş gelirleri, ortalama kazançlar için talep edilen belgelerin şubeye götürülmesiyle krediyi alabilirsiniz.

Maaş Bordrosuz İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Kefil göstermesi mümkün olmayan kişiler tarafından aynı zamanda kendiişlerini yapmalarından ve sigortalı olmamalarından ötürü bazı özel durumlarda maaş bordrosu talep edilmeyebiliyor. Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren bankalarla iletişime geçtiğinizde sizden maaş bordrosu dışında 4 farklı evrak talep edilecektir. Bunlar arasında kefilin ve maaş bordrosunun bulunmaması istendiği taktirde özellikle bankaya verilecek taahhütler önemli hale geliyor.

Borcunuzu rahatlıkla ödeyebileceğinizi sadece sözle değil, belirli kanıtlar öne sürerek ispatlamanız gerekiyor. Krediye ihtiyaç duyan müşterileri için de kredi vermek isteyen bankalar, riskleri detaylı olarak incelemek durumundadır. Bu nedenle özellikle kredinin düzenli olarak ödenebileceğinin göstergesi olarak ilk önce gelir belgesi talep ediliyor. Bu belgenin edinilemiyor olması halinde, farklı teminatların gösterilmesi mümkün oluyor. Direkt olarak maaş bordrosu göstermek gerekmeksizin, ek gelirler bulunuyorsa her biri için evrakların hazırlanması dahi yeterli olacaktır.

Kefilsiz Maaş Bordrosuz Kredi Nasıl Çekilir?

Kredi çekmek istediğinizde teminat olarak gösterebileceğiniz herhangi bir arsanız veya taşınmazınız bulunmuyorsa, düzenli olarak gelir sağladığınızı taahhüt etmeniz şarttır. Aylık kazancınızı düzenli olarak incelenebilecek şekilde banka görevlisine bildirebilirsiniz. Müşterilerin kredi çekebilmesinin ve bu süreçte olumlu sonuç alabilmesinin temelinde yer alan kredi notu, taahhütler arasında en değerli olanların başında geliyor.

Bugüne kadar borçların aksatılmamış olması, düzenli ödemeler yapılarak 1500 puan üzerinde kredi notuna erişilmiş olması gibi durumlar son derece etkilidir. 1200 ve üzerinde puana sahip olan müşteriler, ortalamanın üzerinde puanlarını teminat göstererek, düzenli gelirleriyle krediyi ödeyebileceklerini taahhüt edebilirler. Ayrıca ek gelir belgeleri alınarak, ay içerisinde gelirlerinizin kayda geçirildiği evrakları sunabilirsiniz. Eğer bir gayrimenkulünüz veya motorlu taşıtınız bulunuyorsa, onları taahhüt ederek ipotek için gerekli işlemlere başlayabilirsiniz. Bunlar dışında ise sadece kefil göstermek ve maaş bordrosu bilgilerinin gösterilmesini sağlamak gibi yöntemler yer alıyor.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz