Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Yazımızda; kredi notu düşük olanlara, hatta kredi notu 0 olanlara da (daha yüksek faizle de olsa) kredi veren bankaların listesini bulabilirsiniz.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi

İhtiyacınız oldu zaman bankalardan kredi kullanabilmek için gerekli şartlar bulunmaktadır. Bu şartların ilk başında da kredi notunuz gelmektedir. Genellikle bankalar kredi notu düşük olan müşterilerine kredi kullanım hakkı tanımlamamaktadır. Bu durumda olan yani kredi notu düşüklere kredi veren beli başlı bankalar bulunmaktadır. Kredi notu düşük olanların kredi kullanabilmesi için gerekli şartların sağlanması gerekmektedir. Tüm bunlardan önce kredi notu neden düşük olur bu düşüş hangi durumlardan sonra gerçekleşir buna bakalım. Banka müşterileri için kredi notuna bakılarak en riskli, orta risk durumu, az risk durumu, iyi ve çok iyi durumu olarak kredi notu düzenlenmektedir. Kredi notu en riskli olan grup, kredi borcu için icra takibine giren ve iki ay geri ödeme yapmayan müşteriler için belirlenen gruptur. Kredi notu düşük olsa dahi kredi alabilecek olan gruplar orta ve az risk grubunda olanlardır. Kredi notu düşük olan bireyler için kredi verebilen bankalardan evrak düzenlemesi yapmadan ve kefil aranmadan kredi verilebilmektedir.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi notu düşük olanlara, bankalar genel olarak kredi vermemektedirler. Az risk ve orta risk grubunda olanlara kredi veren bankalar için arama konusu olan, kredi notu düşüklere kredi veren bankalar şu şekilde sıralanabilirler;

  • N Kolay Kredi
  • Enpara.com
  • ING Bank
  • CEPTETEB
İLGİLİ İÇERİK:  Hisseli Tapuya Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bu bankalardan kredi talebinde bulunduğunuz zaman diğer bankalara göre kredi çıkma ihtimali daha yüksektir.  Bu bankalardan kredi talebinde bulunduğunuz zaman sizden herhangi bir evrak ve kefil istemeyecektir. Bu bankalardan kredi çekme işlemi yapılırken online olarak başvuru yaptığınız için çok daha kısa süre içerisinde size dönüş sağlanabilir.

Kredi Notu 0 Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar bulunmaktadır demiştik. Arama motorlarında aranan 0 kredi notu, aslında olmaması gereken bir durumdur. Bir banka müşterisinin kredi notunun 0 olması demek banka müşterisinin herhangi bir kredi kartı bulunmaması ya da bir banka ile ilgili herhangi bir hesabı bulunmaması anlamına gelmektedir. Bu durumda olan müşterilere kredi verilmez. Ancak, kredi notu 0 olanlara tüm bankaların içerisinde iki banka kredi vermektedir.  Kredi Notu 0 Olanlara Kredi Veren Bankalar, Aktif Bank’ ve Fibabanka dır. Kredi notu az riskli olanlara kredi veren bankalara bakacak olursak, karşımıza Burgan Bank ve ING bank ilk seçenekler arasında çıkmaktadır. Bu bankalardan kredi notunuz düşük olsa bile kredi çekmeniz mümkündür. Ancak, kredi için faiz oranları bu bankalarda bir hayli yüksek durumdadır.

İLGİLİ İÇERİK:  Peşinatsız Senetle ve Taksitle Araba 2021

Kredi Puanı Düşük Olanlara Kredi

Kredi puanı, bankalara kredi başvurusu sırasında bankanın bakacağı en önemli ve en gerekli şartlardan biridir. Kredi puanı düşük olanlara kredi verilmesi için yapılacak olanlardan öncelikli olarak teminat gösterim işlemi yapılabilir. Teminat gösterimi haricinde kefil gösterimi ve kredi için gelir durumuna göre çok daha düşük kredilere de başvurabilirler. Kredi puanının düşük olması durumunda, teminat gösterimi ile kredi alma ihtimaliniz bir hayli yükselecektir. Alınan kredinin ödenmemesi durumunda banka teminat olarak bir şeyleri belirlediği zaman size kredi vermeye daha sıcak bakacaktır.  Teminat gösterimi yapılırken, taşınabilir veya taşınamaz mallarda banka ilk olarak, krediye uygunluk derecesine bakmaktadır. Taşınmaz malların kredi için uygun olup olmadığının araştırılması için banka tarafından değerlendirmede görevlendirilen uzmanlar, taşınmaz malın durumu için size gelmektedirler. Daha sonra uzmanların raporuna göre kredi verilebilir ya da verilemez durumu kararlaştırılmaktadır. Kefil gösterilen kişi; kredi çeken kişi eğer borcu ödemediği takdirde borcu ödeyeceğini beyan etti için, bankalar kefile de güvenerek kredi çıkarma ihtimalini arttırmaktadır. Son olarak, gelir durumu yüksek olan kişilerin, gelir belgesini gösterdiğinde kredi notunun düşük olma durumu oluşmuşsa, o zaman sadece, düşük kredi limiti başvurusunda bulunmak için bankaya başvurmaları halinde banka kredi onayı vermektedir.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Genellikle, bankaların kredi verirken yüksek durumda olanlara daha rahat işlem sağladığını biliyoruz. Ancak düşük kredi notuna kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Bu bankalara baktığımız zaman ilk olarak karşımıza Fibabanka çıkmaktadır. Fibabanka kredi başvurusunda bulunmak için herhangi bir şubeye gitmenize gerek yoktur. Fibabanka’nın internet şubesine girip gerekli başvuruyu yaptığınız takdirde başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır. Kredi notu düşük olanlara bir diğer kredi imkanı sağlayan yerse En paradır. En para’ da aynı Fibabank gibi şubeye gitmeden online olarak kredi başvurusu yapılmasına imkan vermektedir. Üstelik bu bankalara kredi başvurusu yapıldığı zaman herhangi bir evrak ya da kefil istemeden 48 aya varan sürelerle kredi imkanı sağlamaktadır. Bu saydığımız bankalardan sonra, 3. sırada ING bank gelmektedir. ING Bank’ da bu bankalar gibi uzun vadeli kredi imkanı sağlamaktadır. Ancak bu bankalar, kredi notu 0 olan vatandaşlara kredi imkanı sunsalar da, alınan kredinin faizi, notu yüksek durumda olanların aldıkları kredinin faizinden haliyle daha yüksek olmaktadır. Kredi çekerken, daha da ödenemeyecek borçların altına girmemekte gerekir. Kredi notunu yükseltmek için yapılabilecek şeyler bulunmaktadır. Öncelikle, bir kredi kartınız varsa, bunun ödemelerini düzenli bir şekilde yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer bir kredi kartına sahip değilseniz, size uygun olan bir bankadan kredi kartını temin edip yine uygun bir ödeme planı ile de hareket ederek kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  İş yeri Açma Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz