Kredi Kartı Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Kredi kartına nasıl başvurulur. Kredi kartı başvurusu neden olumsuz sonuçlanır. sorularının cevabı..

Kredi Kartları Hakkında Bilgi

Türkiye’de 35 milyonu bulan kredi kartları Elektronik para diyebileceğimiz kartlardır.Kredi kartları neden bu kadar kullanılıyor diye soracak olursanız eğer; kullanımı kolay, zamandan tasarruf, bankalara gitmeden bulunduğunuz yerden kredi işlemlerinizi rahatça halledebiliyorsunuz. Kredi kartı yıllık olarak Türkiye’de harcamaların %43’ ünü kapsamaktadır. Araştırmalar gösteriyor ki, bireysel olarak yapılan kredi kartı harcamaları 1 milyar 323.6 milyon artarak toplam 65 milyar 574.9 milyona ulaşmış.

Kredi Kartı Başvuru Formu

Kredi kartı başvuru formu nedir? Kredi karı başvuru formu sadece bankaya gidip de krediye başvurduysanız o zaman sizin önünüze konulan formdur. Onun haricindeki başvuru yöntemlerinde sizden böyle bir form imzalamanız istenmiyor. Nedir bu diğer başvuru yöntemleri yeri gelmişken söyleyelim;

1-İnternet sitesi, bankanın mobil uygulaması,

2-Telefondan müşteri hizmetleri aranarak,

3-Bankaya SMS göndererek,

4-ATM lerden başvurarak.

Bankalardan kredi başvurusu konusuna geri dönelim. İk önce size verilen formu doldurmanız istenir. O zaman bilgileriniz kontrol edilirse hemen krediniz gelebilir. Yok eğer banka yoğunsa bir kaç gün sonra geri dönüş sağlanır size. Ama genelde aynı anda size sonucu söylerler.

Aklınızda olsun, başvurularınızda sizden gelir belgesi istenebilir veya istenmeyedebilir. Kredi kartınızı daha sonra şubeye giderek alabileceğiniz gibi başvurduğunuzda adresinize istediyseniz, o zaman da kuryeyle adresinize gelecektir.

Kredi Kartı Kullanırken Nelere Dikkat Edilir?

ola ki gaspa uğradığınız da kredi kartınızın çalınması durumun da hemen bankanız ile iletişime geçmeniz durumun da kredi kartınıza bloke koydurarak harcama yapılmasını engelleyebilirsiniz.

Gelire göre harcamalar yapılmalı. Aksi durumda her ay maddi açıdan daha da zorlanacaksınız. (Kar topu gibi, verdiğiniz faiz her ay katlanarak artacak). O nedenle geleceği şimdiden görmeli ve ona göre kendinizi ayarlamalısınız.

Kredi Kartı Başvurusunun Olumsuz Olma Nedenleri

Bu nedenleri madde en muhtemel ihtimalden başlayarak yazalım;

1-Kredi notunuzdur düşük olabilir.

2– Gelir belgeniz yoksa, yani çalışmıyor iseniz başvurunuz olumsuz sonuçlanmış olabilir.

3-Başvurduğunuz bankaya veya diğer herhangi bir bankaya borcunuz varsa da olumsuz dönüş olmuş olabilir.

4-Başvuru sonucunuz eğer iptal edildiyse bir nedeni de, başka bankaya kredi kartı başvurunuz sonuçlanmadan bu bankaya da başvurmuş olmanız olabilir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz