Kredi kartı alış-veriş sigortası

Kredi kartınızın alışveriş sigortası ile ilgili hükümlerini iyi okuyun, hangi durumlarda bankanın size yardımcı olabileceğini öğrenin

Kredi kartları, alışverişte üzücü bir sürprizle karşılaşmamanız için kredi kartı alışveriş sigortası hizmeti sunmaktalar. Bu konuda daha önce dolandırıcı bir firmadan aldığım 1 haftalık tatil paketinin Worldcard tarafından nasıl iptal edildiği ve ödeme yapmaktan kurtulduğum konusunda bir yazı yazmıştım. O yazıyı bu linkten bulabilirsiniz. Bu gün ise aldıktan sonra kaybettiğim bir ürünle ilgili bir sorunu neden çözemediğim konusunda bilgiler verip tecrübelerimi paylaşmaya çalışacağım.

Bir süre önce İKEA İstanbul Bayrampaşa mağazasından bazı ürünler aldım. Arabaya yüklerken küçük bir çerçeve alışveriş sepetinde kalmış. Ankara’ya dönünce farkettim. Hemen İKEA’yı arayıp gerekli bilgileri verdim ancak ürünü bulamadılar. Muhtemelen sepetteki parası ödenmiş ürünü farkeden bir müşterinin alıp gitmiş olabileceğini söylediler. Bunun üzerine alışverişte kullandığım Yapı Kredi Bankası Worldcard müşteri hizmetlerini aradım. Kredi kartı alışveriş sigortasından yararlanmak istediğimi belirttim. Bana bir belge faxladılar. Doldurup gönderdim. Durumu incelediler ancak olumlu yanıt veremediler. Bu arada ben de kredi kartı alışveriş sigortası şartlarını Worldcard internet sitesinden okuduğumda bankanın zararımı karşılamamakta haklı olduğunu gördüm. Worldcard alışveriş sigortası, bana ayıplı bir mal satılması veya satıcı tarafından dolandırılmam gibi durumları içeriyordu ancak, benim kendi hatamla ürünü kaybetmem gibi durumları kapsamıyordu. Ürünü aldıktan sonra birisi benden çalmış olsaydı ve ben bunu polis tutanağıyla tespit ettirmiş olsaydım Yapı Kredi Worldcard bana yine yardımcı olacaktı ama bu olayda benim yaptığım hata aldığım ürünü bir yerde unutmaktı, doğal olarak alışveriş sigortası da bu durumu kapsamıyordu.

İLGİLİ İÇERİK:  Borç Birleştirme ve Kapatma Kredisi Veren Bankalar?

Siz okuyucularıma tavsiyem, kredi kartınızın alışveriş sigortası ile ilgili hükümlerini iyi okuyun, hangi durumlarda bankanın size yardımcı olabileceğini öğrenin. Ya da hiç uğraşmayın, alışverişte bir sorun yaşarsanız, sorunlu mal size verilip değişim yapılmazsa veya ürünü çaldırırsanız hemen bankanızı arayın ve yardımcı olmalarını isteyin. Kredi kartı alışveriş sigortası kapsamındaysa bankanız er ya da geç sorunu çözecektir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz