Kredi kartı alış-veriş iptalini nasıl yaptım?

Tatil için bir otelden yer ayırtmıştım ve otel dolandırıcı çıkınca bankadan harcamamın iptalini ve geri ödenmesini istedim...

Kredi kartı ile alışveriş yaptığınızda dolandırıldığınız ve bankanızı arayıp kredi kartı alışveriş iptali talebinde bulunduğunuz olmuştur veya başınıza böyle bir sorun geldiğinde ne yapacağınızı merak etmişsinizdir. Bu konuda başımdan geçen bir olayı ve bu olay sırasında tüketici dostu olarak davranan Yapı Kredi Bankası ile ilgili bir tecrübemi paylaşacağım.

Bu işlem sırasında kullandığım kredi kartı Yapı Kredi Bankası kredi kartı olması nedeniyle bu örneği veriyorum ancak inanıyorum ki, Akbank olsun, Garanti Bankası olsun, İş Bankası olsun, Finansbank olsun hepsi benzer şekilde tüketici dostu olarak davranırlardı.

Bundan 1 yıl önce internet üzerinden 1 haftalık tatil rezervasyonu yaptırdım ve ödemeyi Yapı Kredi Bankası Adios kredi kartıyla gerçekleştirdim. 1 hafta sonra tatil rezervasyonu yaptırdığım firmayı aradığımda firmanın telefonları cevap vermedi. Ankara, İstanbul ve İzmir’deki tüm ofislerini aradım ama cevap yoktu. Bu aramam bir kaç gün sürdü ve hiçkimseye ulaşamadım. Ümidimi kesip ödediğim paranın üzerine soğuk su içmek üzere bardağıma buz gibi suyu doldururken bankamı aramak aklıma geldi. Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattım. Kredi kartından çekim işleminin iptalini istedim. Talebimi alıp beni arayacakların söylediler ve gerçekten yaklaşık 1 hafta sonra beni arayıp firmayı kontrol ettiklerini ve firmanın benim söylediğim gibi ortadan kaybolduğunu tespit ettiklerini söyleyerek işlemi iade ettiler.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz