Kredi Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Diğer bir değişle; Borç kapatma kredi olan Kredi Kapatma Kredisini hangi durumlarda nasıl alabiliyorsunuz..

Kredi Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Kredi borçlarının çok sayıda bankada yer alması, farklı ödeme tarihlerine sahip olması nedeniyle bir türlü vaktinde ödeyemeyen binlerce vatandaş bulunuyor. Ödemelerin sürekli gecikmesi ve bazı durumlarda pek çok bankanın borçlarının unutulmasından kaynaklanan nedenlerden ötürü takibe düşen müşteriler dahi bulunuyor. Kara listeye girme riskinin ortadan kaldırılması, tüm borçların tek bir kurum bünyesinde bulundurularak karışıklıklardan kurtulmak mümkün oluyor.

Bankalardan yardım alabilir, aktif olarak devam eden tüm borçlarınız için borç kapatma kredisi talep edebilirsiniz. Düşük faiz oranlarına sahip olan bankaların sunduğu teklifleri inceleyerek, toplam borcunuza uygun şekilde ödeme planlarının yapılandırılabilmesi amacıyla kredi çekebilirsiniz. Krediyi çekerken mağduriyet yaşamamak, uygun planlamalarla ödemelerin tasarlanmasını sağlamak için vadeyi direkt olarak aylık gelirinize göre belirleyebilirsiniz.

Krediyi Kapatmak İçin Kredi Nasıl Çekilir?

Borcun kapatılabilir hale gelmesi, ödeme planlamalarının tek bir banka bünyesinde yapılabilmesi için krediyi kapatma işlemini tüm bankalarla birlikte belirlemeniz gerekiyor. Türkiye’de müşteriler tarafından sadece yeni bankayla iletişime geçilmesi yeterli değildir. Diğer kurumlardan gerekli bilgiler ve detaylı ödeme verileri alınarak, borçların kapatılacağı bankaya bildirilmesi gerekiyor. Güncel borç durumuna bağlı olarak doğrudan şubeye giderek anlaşma yaptığınız banka tarafından sistemde EFT ile borç tutarı kadar aktarım yapılacaktır.

İLGİLİ İÇERİK:  Kefille Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Borcunuzun tümü geçmiş bankalarınız için kapatılacak fakat güncel banka bünyesinde aktif hale getirilecektir. Borç kapatma kredilerinin faiz oranları %1,80 ile %2,20 arasında değişiklik gösterdiği için, bu faiz oranlarının bulunduğu tüm bankalardan faydalanılması mümkün oluyor. Bankalar tarafından müşterilerin ekstra ihtiyaç kredisi benzeri talepleri için farklı bir süreç başlatıyor. Borçların kapatılmasını sağlayan düşük faiz oranları, direkt olarak resmi web sitelerinden de ulaşılabilecek bir bilgilendirmenin ardından ilgi gören hale geliyor.

Hangi Bankalar Kredi Kapatma Kredisi Veriyor?

Müşterilerine sadece bir kurumda kredilerini birleştirme fırsatı sunan kuruluşlar, bu işlemleri normalin çok daha üzerinde bir faiz oranıyla gerçekleştirmiyor. Düşük faiz oranları belirlenirken, borçlardan kaynaklı olarak bankalara ödemelerin aksatılması nedeniyle takibe düşme durumlarının ortadan kaldırılması hedefleniyor olabilir.

Hangi bankalara borcunuzun bulunduğu fark etmeksizin, borçları kapatabilmek için AlBaraka, Ziraat Katılım, Garanti BBVA, Halkbank, Akbank, QNB Finansbank, İş Bankası gibi çeşitli kurumlardan yardım alabiliyorsunuz. Bankaların belirlemiş oldukları faiz oranları her bir ödeme için artış göstermemekle birlikte, tek seferde binlerce TL tutarındaki borçlarınızın kapatılmasını ve hepsinin sadece anlaştığınız kurumda toplanmasını sağlayabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Türkiye’de düşük faiz oranlarıyla müşterileri için tüm kişi ve kuruluşlara yönelik borç kapatma işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlayan hizmet verilebiliyor. Bankalara olan borçların kapatılması için resmi evrakların, borçlu olunan kuruluşlardan temin edilmesiyle birlikte yeni anlaşma yapılacak olan bankaya iletilmesi gerekiyor. Bilgilerin verilmesiyle birlikte, tüm borcu veya borcun sadece belirli bir kısmını olacak şekilde belirleme ve kapattırma fırsatınız bulunuyor. Borcun kapatılmasına dair işlemlerde doğrudan EFT kullanımı gerçekleştirildiği için, banka da müşteri tarafından geciktirilmiş olan kredilerin farklı kurumlara ödenmesiyle ilgili süreci garanti altına almış oluyor.

İLGİLİ İÇERİK:  Araç İpotekli Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Borçları Tek Bankada Toplama Kredisi Nasıl Alınır?

Borçların kapatılması ve düzenli bir şekilde ödenmeye başlanabilmesi için, farklı kurumlarda bulunması yerine tek bir kurumda toplanması için girişimlerde bulunulması gerekiyor. Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, QNB Finansbank, Vakıfbank da dahil olmak üzere pek çok farklı banka tarafından bu süreçte özel faiz oranları belirleniyor. İş Bankası, AlBaraka, Halkbank, Odeabank ve Şekerbank gibi kuruluşlar da milyonlarca vatandaş için borç yapılandırması amacıyla her zaman için uygun kredi faizleri açıklıyor.

Müşterilere ihtiyaç kredisi üzerinden değil, direkt olarak borçların bir bankada toplanması için özel olarak belirlenen politikalar doğrultusunda bir hizmet veriliyor. Kredi faizleri tamamen kurumlara göre belirlenirken, masrafların artmasını engelleyecek işlemlerin her biri, anlaşılan banka bünyesinde gerçekleştiriliyor. Paranın nakit olarak alınması gibi bir durum olmadığı için, hangi bankada borcunuzun bulunduğunu belirttiğinizde, o kurumlarla iletişime geçmiş olmanız gerekiyor. Ardından anlaştığınız yeni bankada tüm borç tutarınız, belirttiğiniz bankalardaki borçlarınızın EFT ile ödenmesiyle birlikte yeni bankada birleştirilmesi sağlanacaktır.

İLGİLİ İÇERİK:  Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Borç Birleştirme Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası tarafından borç birleştirme kredisi için toplam maliyeti 145 bin 413 Türk Lirası olan, %1,80 faiz oranına sahip kredi verilebiliyor. Bu kredinin aylık taksitleri 36 ay vade için 4025 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Müşteriler için Garanti BBVA tarafından 100 bin Türk Lirası tutarındaki kredi için 150.708 Türk Lirası toplam maliyetle ödeme yapılıyor. Faiz oranı %1,99 olan kredinin 36 ay vadeyle ödemelerini aylık 4172 Türk Lirası taksitlerle yapılabiliyor.

Faiz oranlarındaki ortalama değerler nedeniyle ilgi gören AlBaraka bünyesinde 100.000 Türk Lirası tutarındaki krediyi 150.989 Türk Lirası maliyetle çekebiliyorsunuz. Bu kredinin banka tarafından belirlenen faiz oranı %2,00 olarak belirlenmiştir. AlBaraka’nın müşterilerden talep ettiği 36 ay vadeli aylık taksit ise 4180 Türk Lirası’dır.

Bankalarla yapacağınız görüşmelerle, Türkiye’de an itibariyle en düşük faiz oranlarıyla hizmet veren üç kuruluşun 100.000 Türk Lirası kredisi için anlık bilgilere ulaşabilirsiniz. Ortalama 150 bin Türk Lirası tutarında maliyetle 3 yıllık vadede geri ödemenin yapılması mümkün oluyor. Krediler çekilirken, aylık ödemeler ve gelirler için yapılan incelemeler doğrultusunda vade belirleneceği için gelirinizin %50’sinin üzerinde taksitler belirlenemeyecektir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz