Konut Kredisi En Düşük Banka Faiz Oranları

Konut kredisi çekmeden önce sizin için araştırıp bir araya getirdiğimiz, en düşük konut kredisi faiz oranları hakkındaki paylaşımı incelemenizi tavsiye ederiz.

0
139

Konut Kredisi Banka faiz oranları bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Kredi çekecek olanlar için en çok merak edilen sorunun; “en düşük kredi faiz oranı ne kadar ve en düşük kredi faiz oranı hangi bankada?” soruları olduğunu biliyoruz. Bu nedenle bizde sizler için bu yazımızda, konut kredisi hakkında  “en düşük konut kredisi faiz oranı hangi bankadasorusunun cevabını araştırdık.

İsterseniz ilk önce, ev almak için en düşük faiz oranını veren bankaları anlatalım. Konut almak isteyenler haliyle konut kredisi faiz oranları ne kadar düştü diye devamlı araştırma yapıyor. Konut kredisini devlet bankaları ve devletin olmayan (özel) bankalar da veriyor, acaba hangi bankalar cazip? Bunu açıklamadan önce daha kolay anlayabilmeniz için, hangi bankalar devlet bankası ve hangi bankalar özel banka diye bir bakalım.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Bankaları Hangileri?

 •  T.C Ziraat Bankası A.Ş. (Ziraatbank)
 • Türkiye Halk Bankası A.Ş (Halkbank)
 • Türkiye Vakıflar Bankası (Vakıfbank )
 • İlbank A.Ş. (İllerbankası)
 • Türkiye İhracat Kredi Bankası (Türk Eximbank)
 • Türkiye Kalkınma Bankası’dır.

Bu bankalar arasından konut kredisi veren devlet bankaları; Ziraatbank, Halkbank, Vakıfbank’dır. Konut Kredisi veren Devlet Bankalarıı’nın faiz oranlarına değinmeden önce, devlete ait olmayan bankalar hangileri, yani özel bankalar hangileri diye bir bakalım ve onlardan hangilerinin konut kredisi verdiklerini söyleyelim.

İLGİLİ İÇERİK:  Borç Kapatma, Transfer Kredisi Veren Bankalar

Devlete Ait Olmayan Bankalar’ı (Özel Bankaları) ikiye ayırabiliriz;

Özel Sermayeli Mevduat Bankaları Hangileri?

 • Adabank A.Ş.
 • Akbank A.Ş.
 • Anadolubank A.Ş.
 • Fibabanka  A.Ş.
 • Şekerbank A.Ş.
 • Turkish Bank A.Ş
 • Türk Ekonumi Bankası A.Ş
 • Türkiye İş Bankası A.Ş
 • Yapı ve Kredi Bankası A.Ş

Türkiye’de Kurulmuş Yabancı Sermayeli Özel Bankalar Hangileri?

 • Altarnetif Bank A.Ş
 • Arap Türk Bankası A.Ş
 • Bank of China Turkey A.Ş
 • Burgan Bank A.Ş
 • Citibank A.Ş
 • Denizbank A.Ş
 • Deutsche Bank A.Ş
 • HSBC Bank A.Ş
 • ICBC Turkey Bank A.Ş
 • ING Bank A.Ş
 • MUFG Bank Turkey A.Ş
 • Odea Bank A.Ş
 • QNB Finansbank A.Ş
 • Turkland Bank A.Ş
 • Türkiye Garanti Bankası A.Ş’dir.

 Bu bankalar içinden konut kredisi veren özel bankalar var mı diye soracak olursanız, cevabımız evet.

Sırasıyla gidelim: İlk önce, konut kredisi veren devlet bankaları hangileri sorusunun cevabını anlatalım.

Konut Kredisi Veren T.C.Devlet Bankaları ve Faiz Oranları 2019

– HALKBANK Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

Maaş müşterilerine sabit %1,65 diğer müşterilerine de sabit %1,75 faiz oranıyla konut kredisi veriyor,

 1. Halk Bankası maaş müşterileri için, aylık %1,65 sabit faiz oranı ile,
 2. Halk Bankası maaş müşterisi değilseniz, %1,75 faiz oranı ile Halkbankası’ndan konut kredisi alabilirsiniz.

– ZİRAAT Bankasının Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadardır?

 1. Ziraat Bankası maaş müşterisi veya emekliler için konut kredisi faiz oranları;

Eğer 1 TL 100.000 TL arasında para çekeceğim diyorsanız, %1,55 faiz oranı,

100.000 TL-500.000 TL arasında, %1,65 faiz oranı,

500.000 TL den daha fazla paraya ihtiyacım var diyorsanız, %1,69 sabit faiz oranlarıyla konut kredisi alabiliyorsunuz,

 • Ziraat Bankası maaş müşterisi olmayanlar için;

1 TL 500.000 TL arasında para çekebilirsiniz, aylık %1,69 sabit faiz oranı ile onut kredisi alabilirsiniz.

– VAKIFBANK Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

1.500.000 tl ve 120 aya varan vadelerle (taksitlerle), aylık %1,55 sabit faiz oranıyla konut kredisi alabilirsiniz. Üstelik maaş müşterisi olmanız da gerekmiyor.

Aşağıda açıklayacağımız özel bankaların verdikleri faiz oranlarını, devlet bankalarının faiz oranlarıyla karşılaştırdığınızda sizde göreceksiniz ki, devlet bankaları daha düşük faiz oranlarıyla konut kredisi veriyor. Aynı zamanda faiz oranlarını sabit tutuyorlar.

Şimdi de konut kredisi veren özel bankalar  hangileri sorusunun cevabına gelelim.

Konut Kredisi Veren Özel Bankalar ve Faiz Oranları 2019

GARANTİ Bankasının Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadardır?

%2,13- % 2,17  değişken faiz oranlarıyla konut kredisi veriyor. Faiz değişkenliğinin nedeni; Garanti bankası özel bir banka olduğu için tamamen kendi politikası böyle. Çekilecek kredi miktarına (tutarına) göre ve çekilecek konut kredisinin kaç taksitte (vade sayısı) ödeneceğine göre değişken faiz oranı koymuş.

İLGİLİ İÇERİK:  Peşinatsız Senetle ve Taksitle Araba 2020

YAPIKREDİ Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

%2,25 sabit faiz oranıyla konut kredisi veriyor. Yapı Kredi Bankası faiz oranını değiştirmemiş ama faiz oranını yüksekten sabitlemiş. Yani kaç taksitte veya ne kadar para çekerseniz çekin aynı faiz oranı mevcut. Bunu söylerken yanlış anlaşılmasın, çekilecek tutar ve istenilen taksit oranı sınırsız değil. Gerçi hiçbir bankada da sınırsız değil. Yapı Kredi Bankası’dan, 1.000.000 TL ye kadar ve 120 aya varan taksitlerle konut kredisi çakebilirsiniz.

AKBANK Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

%2,14- % 2,23 değişken faiz oranlarıyla konut kredisi veriyor. Garanti Bankasının açıklamasının devamında da söylediğimiz gibi, faiz oranının değişken olması bankanın özel tercihi. Yani demek istiyorki, işinize gelirse alın. Akbank’tan 120 aya varan vade seçenekleriyle konut kredisi çekebilirsiniz. Akbanktan en fazla ne kadar kredi çekebilirim diye merak ediyorsanız hemen söyleyelim, 1.000.000 Tl. Akbanktan çekilebilen en düşük kredi miktarı ne kadar mı? Diğer bankalara göre biraz fazla, 10.000 TL.

ALTERNATİF BANK Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

10.000- 2.000.000 TL aralığında ve En az 3 ay, en fazla 60 aya kadar kredi çekebileceğiniz Alternatif Bank’ın konut kredisi faiz oranı %1,72- %1,95 arasında değişkenlik gösteriyor.

ICBC Bank Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

Konut kredisinde, %1,74- %2,32 arasında değişken faiz oranı uygulayan ICBC Bank sizlere, 1.000TL’den – 1.000.000TL’ye kadar kredi imkanı sağlayabiliyor. ICBC Bank’ın vade oranları ise, 2 aydan başlıyor 120 aya kadar çıkabiliyor.

KUVEYT TÜRK Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Kadardır?

Çekeceğiniz konut kredisini 1 aydan- 120 aya kadar taksitlendirebilen Kuveyt Türk Bankası konut kredisi faiz oranı, %1,79- %1,84 arasında değişkenlik gösteriyor. Çekilebilen en düşük kredi ne kadardır diye soracak olursanız, sadece1 tl. Çekilebilen en yüksek kredi ne kadardır sorusunun cevabı ise, 9.999.999 TL.

İNG Bank Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Kadardır? 

5217 Tl- 455.281 TL arasında kredi çekebiliyorsunuz. O rakamlar dahil 🙂 . ING Bank’ın konut kredisi faiz oranı %1,99- %2,22 arasında. Konut kredisi taksit seçenekleri ise 12 ay ile 120 ay arasında.

ALBARAKA Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

1TL ile 1M TL arasında konut kredisi çekmenize olanak tanınıyor. Albaraka’nın konut kredisi faiz oranı ise aylık %1,9 dan aylık %1,99 a kadar. Banka konut kredisinde en fazla kaç ay vade uygulanıyor, cevap 120 ay. En az taksiti ise 3 ay.

İLGİLİ İÇERİK:  10.000 TL Kredi Veren Bankalar 2019

TEB Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

Bankanın en yüksek konut kredisi 1.000.000.000 görünüyor hesaplama aracında ama tahmin edeceğiniz üzere bir sınır vardır. Hem insanlar en fazla 5M kullanır diye düşünüyorum. En az taksit 3 ay, en fazla taksit 120 ay. TEB Bankasının konut kredisi faiz oranı sabit, %2,04. Diğer bankalara göre yüksek ondan sabitlemiş.

DENİZ Bank Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

Fazi oranı bu bankanın da sabit, %2,05. Vade oranları ise1 ay- 300 ay arasında. Denizbank’tan 10.000-.1.000.000 arasında Konut kredisi kullanabilirsiniz.

ODEA Bank Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

%2,15 sabit fazi oranı var. 10.000 TL- 1 M TL arasında konut kredisi çekebilirsiniz. Taksit seçenekleri ise an az 1 ay taksitle- en fazla 120 ay.taksitle geri ödemeli.

FİBABANKA Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

10B TL de çekebilirsiniz, 1M TL de çekebilirsiniz. Konut Kredisinin Faiz oranları ne kadar? Hemen söyleyeyim, sabit aylık %2,16 oranında. Bu banka için, konut kredisi en az taksit 3 ay- konut kredisi en yüksek taksit 120 ay.

BURGAN BANK Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

– Banka konut kredisi en düşük vade 3 ay,

– Banka konut kredisi en yüksek vade 120 ay,

– Banka en yüksek konut kredisi 10 M TL ( 10.000.000 TL ).

– Banka en düşük konut kredisi 1.500 TL.

– Banka konut kredisi faiz oranı %2,35 TL.

ANADOLU BANK Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

Araştırmamda bankanın en yüksek konut faiz kredisi miktarı çok yüksek görünüyor hesaplama aracında. Ama sınır vardır. İşinizi görecek kadar limiti var diyebiliriz. En az kredi kullanımı 1 tl, daha azı da olmaz herhalde. Aylık %2,35- aylık %2,75 düzeylerinde değişken faiz oranları var. Bankanın Vade (Taksit) seçenekleri ise, en az 3 ay vadeyle- en fazla 120 ay vadeyle. En fazla vade oranı ne kadar veya en fazla vade oranı hangi bankada sorularının cevabı, Deniz Bank’ın vade oranı olurdu sanırım, %2,35- %2,75 ne demek?

Yazımızı toparlarsak;

Görüldüğü üzere en düşük banka faiz oranı veren bankalar sorusunun cevabı; (Sadece faiz oranları açısından karşılaştırdığımızda) Devlet bankaları olan Halkbank, Merkez Bankası, Vakıfbank Olarak karşımıza çıkıyor. Gerekli şertları ve evrakları ayarladığınızda bu devlet bankalarından konut kredisi çekebilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz