Kart borcu ödemenin yolları nelerdir?

Kredi kartı borcu ödeme yollarını sizlerle paylaşıyoruz

Birçok kişiyi çıkmaza sokan hayatlarını karartan işinden ailesinden eden en büyük sorunlardan biri haline gelmiş durumda.

Kredi kartı borcunuz sizin de var ise aylık ancak asgari tutarını zorla ödeyebilir iseniz ya da karta yatırıp daha sonra çekiyorsanız aylık faizlere yüksek miktarlar ödüyorsanız. Sizde kredi kartı borcu hiç bitmeyen kişilerden biriyseniz eğer bu kart borcundan kurtulmak istiyorsanız sizin de yapacağınız şeylerden biri kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi yapan firmalardan biriyle anlaşarak kredi kartı borcunuzu kapatmak.

Peki, kredi kartı borçları nasıl kapatılır?

Şöyle bir örnekle açıklayabiliriz, mesela sizin kredi kartı borcunuzun toplamının 5000 TL olduğunu varsayalım bankanız aylık bu borcun 1000 TL sini aylık asgari tutar olarak ödemenizi istiyor. Ancak geriye kalan 4000 TL için ise yüzde 4 faiz uygulayacak yani bir diğer ay borcunuz 4300 TL olacak yani 300 TL aylık faiz ödemiş olacaksınız. Bankanız yine 4300 TL’nin yüzde 20 sini aylık asgari tutar olarak ödemenizi isteyecek yine yani siz yıl sonuna kadar sadece asgari ödeyerek dahi kredi kartınızın borcunu ödemek ten çok yılık yüzde 48 faiz ödemiş olacaksınız.
Ne yazık ki bankalar bin bir vaatle vermiş oldukları kredi kartlarını ne yazık ki daha sonra kendilerine bağımlı hale getirerek ancak sadece faiz ödettirerek anaparayı ne yazık ki hiçbir zaman ödeyemiyorsunuz. Bunun sonucunda bankalar yasal işleme başvurarak ana paranın üstüne yine faiz mahkeme masrafları avukat masrafları da dahil oluyor ve iş iyice içinden çıkılmaz hale getiriyorlar.

İLGİLİ İÇERİK:  Borç Kapatma, Transfer Kredisi Veren Bankalar

Peki ya sonra?

Ancak kredi kartı taksitlendirme işlemi yapan firmalar sayesinde kredi kartınızın toplamında bulunan bütün borç tamamıyla kapatılıyor daha sonra açılan bakiye ile kredi kartınızın için taksitli işlem yapılıyor ve kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi bitmiş oluyor. Ve bu işlem için sizden hiçbir istenmiyor firmalar senet formalite kefil gelir belgeniz gibi şeyler yok sadece kredi kartınızı alıp gelmeniz yeterli aynı gün içerisinde kredi kartı borcunuzu taksitlendirmiş olarak bu sıkıntıdan kurtulmuş oluyorsunuz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz