İŞCEP- İş Bankası İnternet Bankacılığı

İş Bankası İnternet Bankacılığı nasıl kullanılır? İş Bankası İnternet Bankacılığı şifresi nasıl alınır? İş Bankası İnternet Bankacılığı ile neler yapılır?

İŞ CEP- İş Bankası İnternet Bankacılığı

İş Bankası’nın internet şubesinden 7/24 saat birden çok işlem seçeneklerinden yararlanabilirsiniz ayrıca ödemelerinizi de burdan takip edebilir ve avantajlı fiyatlarla bu oranlarla işlemlerinizi dilediğiniz yerde hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Mobil bankacılık uygulaması ile İş Cep ile ihtiyaç duyduğunuz ve duyacağınız çok çok bankacılık işlemlerini bulunduğunuz yerde hızlı, kolay ve güvenli şekilde gerçekleştiriceksiniz. Hesap bilgisine ve dekontlarınıza kolay bir şekilde ulaşabilir, avantajlı kurlar ile döviz alabilir-satabilirsiniz.

Şimdi e-Devlet Kapısı’na girişiniz çok daha kolay İş Cep ile, İş Cep’e giriş yaparak, ordan e-Devlet’i seçip başka bir şifreye gerek kalmadan e-devlet kapısına kolayca geçiş yapabilirsiniz. Hem bireysel olarak hem ticari olarak müşterilerin kolayca kullandığı İş Cep uygulamasını telefonunuzun tarayıcısına yazarak hemen yükleyebilirsiniz ya da uygulamalardan indirebilirsiniz, İşCep kolaylıklarıyla tanışabilirsiniz.

İŞCEP İnternet Bankacılığı Giriş

İnternet Şubesine giriş çok kolay. Cep telefon numaranız sistemde tanımlıysa, Müşteri Numaranızla, TC Kimlik Numaranızla veya Müşteri Şifrenizle giriş yapılabilir.

e-Devlet girişi, e-Devlet Kapısı İnternet Şubesiyle bir tık uzağınızda

Artık e-Devlet’e giriş yapmak için E-devlet Şifresi almanıza ihtiyaç yoktur.

Bireysel İnternet Şubesi ile giriş yaptıktan sonra e-Devlet giriş logosunu tıklayıp hızlı, kolay, rahat vede ücretsiz olarak e-Devlet Kapısı’na erişirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  Hesap İşletim ve Kart Ücreti Almayan Bankalar

e-Devlet Kapısında yer alan ve hayatınızı kolaylaştıracak işlemler;

 • SGK Hizmet Dökümü,
 • SGK Emekli Aylığı Bilgisi,
 • Adalet Bakanlığı Dava Dosya Takibi,
 • Vergi Borcu Sorgulama,
 • Araç Sorgulama,
 • Tapu Bilgileri Sorgulama,
 • Üniversite E-Kayıt,
 • Mobil Hat Sorgulama,
 • IMEI Kayıt,
 • Askerlik İşlemleri,
 • Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurt Kayıt ve Burs Başvuru İşlemleri,
 • MEB Öğrenci Bilgi Sistemi’nden Velisi Olduğunuz Öğrencinin Bilgilerini Sorgulama,
 • Bireysel Emeklilik Hesabı Bilgilerini Görüntüleme

 

e-Devlet Kapısı üzerinden verilen hizmetler konusunda ayrıntılı bilgiye www.turkiye.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

İŞCEP İnternet Bankacılığı Şifre alma

İnternet Şubesini kullanmıyorsanız Anında Şifreyle birkaç dakika da kolayca şifrenizi belirleyip. İş Bankası müşterisi değil iseniz, hayatınızı kolaylaştıran bu ve benzer birçok hizmetten müşteri olarak faydalanmak için Anında Müşteri ile hemen başvuru yapılır. Eğer İş Bankası müşterisi iseniz hemen üzerinden şubeye gitmeden şifrenizi alarak işlemlerinizi yapabilirsiniz.  Şifre almak isterseniz Bankanın internet sitesine girip sağ üst köşede “Anında Şifre” butonuna tıklayarak yeni açılan ekran üzerinden ilk olarak Bireysel Müşteri olarak mı yoksa Ticari müşteri mi olduğunuzu belirtmeniz lazım. Eğer ticari hesabınız varsa ve bu hesap içinde şifre alabiliyorsunuz.  Müşteri tipini seçme işleminden sonra ikinci adım olarak da müşteri numaranızı ve telefonunuz istenir. Müşteri numaranız bankamatik kartınızın üzerinden yazmaktadır. Fakat müşteri numaranızı bilmiyorsanız endişe duymanıza gerek yok çünkü İş Bankası bu durumu da düşünerekten T.C kimlik numaranız ile de işlem yapabilmenizi sağlamıştır, yapmanız gereken TCKN butonunun üstüne tıklamanız yeterli olur. Müşteri numaranız ya da T.C kimlik numaranızı yazdıktan sonra telefon numaranızı yazarak ama telefon numaranızın başında 0 olmadan yazınız, böyle yazdıktan sonra sistemde güvenlik için resimde yazılı olan rakamları doğrulama alanına yazarak devam butonuna tıklıcaksınız. Bundan ki işlem menüsünde ise sms olarak size gönderilen 6 haneli kodu doğrulama alanına yazarak devam tuşuna basmanız yeterli.

İLGİLİ İÇERİK:  Bankaların Hata Kotları Ne Anlama Geliyor?

Kart numarası, Güvenlik kodunun birkaç kodu arka tarafta 3 haneli sayıdır. Ayrıca kart şifresinin bir iki hane sayısı da istenir. Bu bilgilerinizi girdikten sonra ise yeni müşteri şifrenizi belirleyebilirsiniz. Yeni şifrenizin 6 haneli  ve rakamlardan oluşması gerekir. Son şifrenizle aynı olmaması gerekir. 0 ile başlayamaz ya da ardışık sıra gelen rakamlardan da oluşmaz ve tekrar eden rakamlardan oluşmayacak şekilde olmalıdır ve boşluk içermez. Ve son olarak şifrenizi yenileme zamanını belirlemeniz gerekir tabi güvenliğiniz için şifrenizi belli aralıklarla değiştirmeniz gerekir. Bankalarda internet ayrıca mobil şubelerde de en fazla 6 ay sürede aynı şifreyi kullanırsınız. İş bankası sizlere 3 aylık ve 6 aylık zamanlar size sunuyor. Müşteri kendine uygun periyodik süreyi seçerek işlemlerinize devam edebilirsiniz. Yeni şifrenizi bu yöntemle oluşturursunuz. İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifremi Unuttum diyorsanız, yukarıdaki adımları tek tek uygulayarak yeni İŞCEP şifresi belirleyebilirsiniz. Böylece, İÇ CEP şifresi nasıl alınır sorusuna cevap bulabildiğinizi umuyoruz.

İLGİLİ İÇERİK:  EFT Nedir, Hangi Saatler Arasında Yapılır?

İŞCEP İnternet Bankacılığı Açtırma

İş Bankası kredi kartı internet alışverişine nasıl açılır belirtelim. 17 Ağustos 2017 kredi kartları ile ilgili yeni bir dönem başladı ve vatandaşlar onay vermedikleri kredi kartlarını artık 17 Ağustos’tan itibaren internet alışverişlerinde aktif olarak kullanamamaya başladılar. Yapacağınız küçük birkaç işlem ile kredi kartınızı internet alışverişlerinize açabiliyorsunuz. Peki İş Bankası kredi kartı internet alışveriş kullanımına nasıl açılıyor. ‘ONAY’ yazarak boşluk bırakarak herhangi bir bireysel İş Bankası kredi kartı ile de İş Bankası Bankamatik kartının son altı hanesine de 4402 numaraya sms ile gönderebilirsiniz, İş Bankası Müşteri Hizmetlerini arayıp veya İnternet Şubesi, İş Cep ya da Maximum Mobil kullanarak veya İş Bankası şubelerinden işlem sağlayabilirsiniz.

Ayrıca detaylı bilgi vericek olursak da 3 yöntem vardır;

Kartın sahibinin kartlarını e-ticaret işlemlerinde kullanmaya devam etmesi için ilgili kart bankası ile iletişime geçmesi gerekiyor. Bunun için 3 yöntem vardır;

Kart kullanıcıların ilgili bankanın mobil ya da internet şubesindeki ayarlar kısmındaki elektronik ticaret işlemine onay vermesi gerekir. İnternet ve mobil bankacılık kullanamayanlar ise şubeye giderek ya da telefon bankacılığıyla işlemlerini tamamlıyor.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz