İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternetten kredi başvurusu ve başvuruların neden reddedildiği konusunda, ayrıca internet üzerinden yapabileceğiniz bankacılık işlemleri hakkında bilgiler.

Bankaların müşterilerinin hizmetine sunduğu kredi olanaklarından bazıları; konut kredileri, bireysel ihtiyaç kredileri, Araç/ taşıt kredileri, öğrenciler için öğrenim/ eğitim, tatil kredileri v.b. Bunlardan en bilinen ve en çok kullanılan krediler ise sizin de bildiğiniz, konut kredisi, bireysel ihtiyaç kredisi ve araç kredisidir.

İnternet Üzerinden Bankacılık İşlemi Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden bankacılık işlemleri, bireysel veya şirket olarak internet sitesinden giriş yaptığınızda ve devamında karşınıza çıkan tüm bankacılık işlemleri ile ilgili seçeneklere tıklayarak bankaların şubelerine gitmeden oturduğunuz yerden rahatlıkla yapabileceğiniz imkanlar sunulan mobil bankacılıktır. İnternet bankacılığını kullanabilmek için, bankanın mobil uygulamasını indirin, sonra müşteri hizmetlerini arayarak uygulama için mobil şifre isteyin. Daha sonra Bankanın mobil uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Şifreleriniz unutmayacağınız, rakam ve harflerden oluşan, herkesin deneyerek bulamayacağı güvenlikli şifreler olmasına dikkat edin. Ayrıca başka bir anektot daha söyleyeyim. Mobil bankacılığı kullanmaya başladığınız için internette dolaşırken güvenlikli olmayan sitelere girmemelisiniz ve indirdiğiniz diğer uygulamalara/ oyunlara dikkat edin. Telefonunuza virüs girip şifrenizi çalmasın diye..

İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankalar size kredi vermeden önce;

1- Kredi notunuza bakarlar

2-Diğer bankalara olan borçlarınıza ve bu borçları ödemelerinizin düzenli olup olmadığına bakarlar.

İnternet üzerinden kredi başvurusunu; mobil bankacılıktan veya internet sitesinden yapabilirsiniz. Kredi başvuru talebiniz banka tarafından alındıktan sonra onaylanıp onaylanmadığı size SMS mesajı yoluyla iletilir. Eğer onay çıktıysa o bankaya gidip gerekli evrakları imzalamanız istenecektir. Tüm bu işlemleri hallettikten sonra da krediniz hesabınıza yatacaktır. ( Bankada size imzalatılan evrakları iyice üşenmeden hepsini okumanızı tavsiye ederiz.)

Kredi Talebi Neden Reddedilir?

Kredim neden reddedildi diye soracak olursanız, bunun başlıca nedenleri;

İLGİLİ İÇERİK:  Neden kredi kartı alamıyorum. Riskli müşteri miyim?

1- kredi notunuzun düşük olması olabilir.

2-Bir başka neden de, herhangi bir bankaya olan borçlarınız olabilir.

3-Diğer bir olası nedeni de, Bankaya gelir belgenizi sunmamış olmanız da olabilir.

4-Belkide, başka bir bankaya daha kredi başvurusunda bulunmuşsunuzdur ve o daha sonuçlanmadan bu bankaya da başvurduysanız o zaman da krediniz onaylanmamış olabilir. Çünkü diğer bankalardaki borçlarınızı ve isteklerinizi görebiliyorlar.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz