HSBC İnternet Mobil Bankacılığı Açtırma

HSBC İnternet Mobil Bankacılığı ile tüm bankacılık işlemlerinizi kolayca halletmeniz mümkün.

HSBC İnternet Bankacılığı Hakkında

Özellikle günümüzde büyük bir hızla ilerleyen internet kullanımı, günümüzde insanlara ve kurumlara birçok avantaj sağlamaktadır. Hayatımızın pek çok alanında kullanılan internet, iş insanlarının da en çok kullandığı mecralardan biri olmuştur. Hemen hemen her kurum ve şirket, tüm işlerini internet üzerinden halletmekte ve müşterilerine de bu konuda büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bu kurumların en başında gelen sektör ise bankalardır. Bankalar, internet bankacılığı ile müşterilerine ciddi kolaylıklar sağlamaktadır. HSBC ise bu bankalardan biridir.

HSBC İnternet Bankacılığı

Günün her saati ve haftanın her gününde, banka şubesine gitmeye ve saatlerce sıra beklemeye gerek kalmadan, tüm bankacılık işlemlerinizi HSBC internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için HSBC Bankası müşterisi olmanız yeterlidir. HSBC bu konuda, bireysel ve kurumsal tüm müşterilerine birçok avantajlar sunmaktadır.

İLGİLİ İÇERİK:  TEB İnternet Bankacılığı Uygulaması Kullanımı

HCBC’nin internet şubesi hizmeti ile sunduğu avantajlardan bazıları şunlardır; bankanın internet şubesi üzerinden yatırım işlemleri yapmak, yatırım yapılacak hesapları açma ya da kapama, tüm kredi ve kredi kartı işlemleri yapabilmek, fatura, kurum, SGK, vergi, eğitim gibi birçok ödemeyi yapabilmek ya da otomatik ödeme talimatı verebilmek gibi birçok hizmet sunduğunu görürüz. Tüm bu işlemleri zaman kaybetmeden HSBC Bankası internet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz.

HSBC İnternet Bankacılığı Açtırma

HSBC internet bankacılığını kullanmak ve avantajlarından yararlanmak istiyorsanız, HSBC internet bankacılığı açtırma işlemini yapmanız gerekmektedir. Bunun için, yani internet şubesine giriş sağlamanız açısından şifre almanız gerekmektedir. Şifreyi aldıktan sonra HSBC internet şubesi sayesinde birçok bankacılık işlemlerinizi saniyeler içerisinde yapabilirsiniz.

HSBC internet bankacılığına giriş için şifre almak istiyorsanız, telefon bankacılığı, internet bankacılığı ya da bankanın şubesi üzerinden işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

HSBC İnternet Bankacılığı Kapatma

HSBC İnternet Bankacılığı Kapatma işlemini gerçekleştirmek oldukça basittir. Yapmanız gereken tek şey 0 850 211 0 111 numaralı telefonu arayıp müşteri temsilcisine bağlanarak kapattırma ya da en yakın HSBC şubesine giderek kapatma işlemi için talebinizi iletebilirsiniz. En kısa sürede işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

İLGİLİ İÇERİK:  Garanti Bankası İnternet Mobil Bankacılığı Açtırma

HSBC İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

HSBC internet bankacılığı hizmetini kullanabilmek için şifre almanız gereklidir. Fakat verilen bu şifreyi üst üste yanlış girerseniz, internet uygulaması otomatik olarak bloke olacaktır. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız ve HSBC İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma işlemi yapmak istiyorsanız, bankanın şubesine giderek ya da telefon bankacılığı üzerinden müşteri hizmetlerine bağlanarak işlemi gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

HSBC İnternet Bankacılığı Sim Kart Değişikliği

HSBC internet bankacılığını kullanıyorsanız ve sim kart değişikliği yaptıysanız, bankanıza bu durumu bildirmeniz gerekiyor. Çünkü HSBC internet bankacılığı sim kart değişikliği yaptığınız da, internet bankacılığını artık kullanamazsınız. Bankaların tümü, telefon operatörleriyle birlikte koordineli olarak çalışmaktadır. Yani hat kapanması, hat yenilenmesi ya da sim kartın değişikliği gibi durumlar söz konusu olduğunda, telefon operatörleri bankalara bu konuda bilgi verir. Akabinde internet bankacılığı ve telefon bankacılığı işlemleriniz geçici olarak bloke edilir. Bankaların bu uygulama ile amacı güvenliği sağlamaktır. Eğer böyle bir durum yaşarsanız HSBC şubesine gidip durumu bildirmeniz gereklidir. Bunun yanın da telefon bankacılığı ya da ATM yoluyla da bloke kaldırma işlemi yapabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  Akbank Direkt İnternet Bankacılığı Kayıt

HSBC İnternet Bankacılığı İndir-Yükle

HSBC İnternet Bankacılığı İndir-Yükle işlemini cep telefonlarınıza ya da tabletinize yapabilirsiniz. HSBC mobil uygulaması IOS ve Android uyumlu olduğundan çoğu telefona ve tablete sorunsuz indirilebilir. Böylelikle banka şubesine gerek kalmadan tüm işlemlerinizi mobil uygulama üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

HSBC İnternet Bankacılığı EFT Saatleri ve Ücretleri

HSBC internet bankacılığı EFT saatleri ve ücretleri, EFT ücreti 5,00 TL olup, geç EFT ücreti ise 7,50 TL’dir. EFT işlem saatleri ise 09:00-16:00 arasındadır.

Ayrıca HSBC internet sitesi www.hsbc.com.tr

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz