Anasayfa Bankalar Hesap İşletim ve Kart Ücreti Almayan Bankalar

Hesap İşletim ve Kart Ücreti Almayan Bankalar

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Son yıllarda para alışverişleri tamamıyla bankalar üzerinden gerçekleştirmeye başlamıştır özellikle aylık olarak ödemeler banka hesapları üzerinden alıcıların hesaplarına transfer yoluyla gönderilmektedir. Bu işlem güvenli olması açısından da oturmuş olduğumuz evin kirası bile banka hesaplarını kullanarak yapılmaktadır. En çok sorulan sorulardan bir tanesi olan ise hesap işlem ücreti almayan bankalardır. Bunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz. Yapılan bu işlemlerden hesap ücret kesim adı altında kesintiler yapılmaktadır. Bu nedenle herkes kesinti yapmayan bankayı sorgulamaktadır. Hesap işletim ücreti almayan bankalar mevcut mudur? Bu işlem bankadan bankaya değişen bir işlem olarak ifade edilebilir. Örnek olarak bir banka hesap işletim ücreti 40 TL keserken farklı bir banka 100 TL kese bilmektedir. Hesap işlem ücreti almayan bankaları şu şekilde açıklamaya devam etmek isteriz. Hesap işletim ücretinin yıllık olarak ne kadar olduğunu ve çağrı merkezinizden bu durumu öğrenebileceğiniz de ifade etmek isteriz. Hesap işletim ücreti almayan bankaların başında Enpara.com gelmektedir bir diğeri ise cepte tep olarak ifade edilebilir. Faizsiz bankacılık olarak bilinen Albaraka, kuveyt Türk bankaları da hesap işletim Ücreti almamaktadırlar.

Vadesiz Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Hesap işletim ücretleri birçok bankanın kesinti yapmış olduğu getirilerden bir tanesidir. Bu kesintiler vadeli hesaplarda vadesi saplar da değişkenlik gösterebilmektedir. Vadesiz hesap ücreti almayan bankaları sizler için derledik. Son yıllarda para alışverişleri tamamen bankalar tarafından sağlandığı için birçok işleminizi de internet bankacılığı üzerinden veya bankalar üzerinden sağlamaktasınız Bu nedenle yapılan işlemlerden dolayı bankanın kesmiş olduğu belirli bir tutar bulunmaktadır. Bu tutar yapmış olduğumuz işlemlere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Vadesiz hesap İşletim ücreti, çalışmış olduğumuz bankanın Çalışma prensibine göre değişmektedir. Hesap işletim ücretlerini herhangi bir banka 20 TL olarak belirlerken farklı bir banka 40 TL olarak belirleyebilmektedir. İşletim ücretleri yıllık ne kadar olduğunu bankamızın çağrı merkezi aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Bu bankaları şu şekilde sıralayabiliriz. Bu bankalar Enpara.com, Türkiye ekonomi bankası, Albaraka, kuveyt Türk olarak sıralanabilir. Bu bankalar vadesiz hesaplardan Hesap kesim ücreti almamaktadır. Bu nedenle çok tercih edilen bankalar arasında yerini almaktadırlar.

Bankamatik Kart Ücret Almayan Bankalar

Son yıllarda teknolojinin artmasıyla birlikte, internet bankacılığı ve bankamatiklerden yapılan işlemlerde artmaya başlamıştır. Bankamatiklerden yapılan birçok işlem karşılığında bankalar hesap kesim ücreti almaktadırlar. Bankamatik kart ücreti almayan bankaları sizler için derledik. Bankalar genellikle faizsiz olarak çalışan ya da çalışma prensibini bu şekilde belirleyen bankalar olarak ifade edilebilir. 2019 yılı itibari ile kart ücret almayan bankaları sizler için şu şekilde sıralayabiliriz. Bu bankalar Enpara.com, Kuveyt Türk katılım bankası, yapı kredi Bankası, cepte tep, Albaraka Türk katılım Bankası, Türkiye finans katılım bankası olarak sıralanabilir. Eğer bankamatik kart ücreti ödemek istemiyorsanız bu bankalarla çalışmanızı başlatabilirsiniz ya da mevcut bankamıza çalışmanızı bitirebilir bu bankalar İle çalışmanızı devam ettirebilirsiniz. Birçok kişinin yakınmış olduk onlardan bir tanesi de bankamatiklerden işlem sağlarken kesinti yapılan büyük meblağlar olmaktadır. Bu nedenle çoğu kişi kart ücret almayan bankaları araştırmaktadır. Bu şekilde çalışmak isteyen vatandaşlar ise bu bankaları belirleyerek, kesintisiz olarak ve +1 ücret ödemeden para transfer işlemlerini kolaylıkla sağlayabilmektedirler.

Hesap Ücreti Almayan Bankalar

Hesap ücretleri çok kişinin belini büken durumlardan bir tanesidir. Hesap ücret almayan bankaları sizler için sıralayacağız: Üst yazımızda da bahsettiğimiz gibi bu bankalar Enpara.com, Kuveyt katılım Bankası, Albaraka Gibi bankaları sayabiliriz. Enpara.com hesap işletim ücreti almıyor ve bu durumu şu şekilde açıklıyor: Bu banka müşterilerinden hesap işletim ücreti ve para transferleri işlemi ücret almamasının yanı sıra birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. Enpara.com müşterileri olmak için bile şubelere gitmenize gerek kalmamaktadır bunu internet üzerinden kolaylıkla sağlayabiliyorsunuz. Bir diğer işlem ücreti almayan banka ise Kuveyt Türk katılım Bankası, banka yine faizsiz bankacılık da önde gelen bankalardan biri olduğu için sizlerden hesap kesim ücreti olmayacaktır. Aynı şekilde Albaraka bankası faizsiz bir banka olduğu için hesap kesim ücreti talep etmeyecektir. Hesap ücreti almayan bankalar arasında bir diğer bankada Türkiye konumu bankasıdır. Bu banka müşterilerinden hesap işletim ücreti almıyor. Yurt içindeki hesaplara yapılan havale, EFT gibi işlemlerden para transferi kombinasyonu alınmamaktadır.

Hangi Bankalar Hesap İşletim Ücreti Almıyor?

Hesap işletim ücreti dendiğinde birçok kişinin aklına büyük ücretler gelmektedir. Bu ücretler bankaların çalışma prensiplerine göre belirlenen ücretlendirme sistemleri olarak ifade edilebilir. Havale, EFT gibi işlemlerinizi de çalışmış olduğunuz bankalar sizlerden hesap işletim ücretleri almaktadır. Bu ücretler ise bankadan bankaya değişkenlik gösterebilmektedir. Kesinti yapan bankaların yanı sıra hesap ücreti almayan bankalarda yer almaktadır. Peki hangi bankalar hesap işletim ücreti almıyor? Bu bankalar en başta Enpara.com, Kuveyt Türk, yapı kredi nuvo, Albaraka, Türkiye finans olarak ifade edilebilir. Bu bankalar hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında yerini almaktadır. Sizlerde yapacağınız işlemlerden kesinti olmasını istemiyorsanız bu bankalardan birini tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra hangi bankalar hesap işletim ücreti almıyor derseniz bu soru İse genel olarak verilebilecek bir cevap doğrultusunda faizsiz bankacılık hizmetleri veren tüm bankalar olarak ifade edilebilir. Ya da bu durumu çalışma prensibi haline getiren bankalar olarak da ifade edilebilir.

 

YORUM YOK

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz