Garanti Kredi Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti kredi kartı başvurusu neden olumsuz sonuçlanır ve bu konuda nelere dikkat etmek gerekir.

0
143

Kredi kartının ne olduğunu nasıl kullanıldığını bilmeyenimiz yoktur. Biz bu konumuzda sizleri sıkmamak için kredi kartının, herkesin bilmediği avantajlarından bahsetmeyi uygun gördük. Bu avantajlarından bir tanesi, siz harcama yaptıkça para puan birikmesidir ve bazı kampanyalara dahil olduğunuzda para puanlarınız normalden daha fazla artmasıdır.

Garanti Kredi Kartı Başvurusu Sonucu Sorgulama

Kredi kartına başvurduktan sonra beklediğiniz haber bir türlü gelmedi diyelim. O zaman, müşteri temsilcisini arayın. Aradınız ama ulaşamadınız/ bağlanamadınız o zaman da başka bir yöntemi söyleyelim. Garanti bankasının internet sitesine ulaşın ve TC Kimlik ve telefon numaranızı girin ve başvuru sonucunu öğrenin.

İLGİLİ İÇERİK:  Banka Kartını Kredi Kartı Gibi Kullanma

Kredi Kartı Başvurum Neden Olumsuz Sonuçlandı?

Garanti kredi kartı başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasının muhtemel nedenileri;

  • Farklı bir banka da dahi olsa, taksitlerinizi düzenli ödememiş olabilirsiniz.
  • Veya kredi notunuz belli bir değerin altındadır. Kısacası bankalar sizin hakkınızda diğer bankaları da kapsayacak şekilde kapsamlı bir araştırma yapıyorlar.
  • Kendi evinizin faturalarını bile düzenli ödeyip- ödemediğinize bile bakıyorlar. O derece yani.
  • Veya daha önce kullanmış olduğunuz kredilerin taksitlerini çok düzensiz ödediniz.
  • Sigortanız olmadığı için de olabilir.
  • Başka bir kredi kartınız varsa; Banka, bu diğer kartınızın limiti ile yeni almak istediğiniz kredi kartının limitini toplamıştır ve çıkan sonucun maaşınızdan yüksek olduğunu görmüştür.

Kredi Kartı Almanın Püf Noktası

Maaş müşterisi olduğunuz bankadan, yani; daha önce şu an çalıştığınız şirket için işe başlarken bir bankadan maaş hesabı açtırdınız ve hesap veya ibanınızı şirketinize verdiniz ve maaşlarınız bu hesaba yatmaya başladıysa, işte bu hesap sizin banka hesabınız oluyor. Sizde gidip bu bankadan kredi kartı isteyin. Çok kolay alırsınız. Çünkü bankaya tıkır tıkır yatan maaşınız var. Banka bunu görmezden gelmez. bir şey olursa keserim maaşından diye düşünür ve size siz istemeden bile ısrarla kredi kartı vermek ister.

İLGİLİ İÇERİK:  Sanal Kart Nedir, Nasıl Oluşturulur?

Uyarı:

Başvuru yaparken verilen formları doğru bilgilerle doldurun ki; sizi daha sonra arayıp tekrar bilgileri söylemenizi isteyebilirler.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz