Cepbank Para Görderme Nasıl Yapılır?

Cepbank nedir ve Cepbank ile nasıl para gönderilir? Cepban'ı olan bankalar hangileri? Sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Cepbank İle Para Gönderme

Son yıllarda teknolojinin artmasıyla birlikte bankasal süreçlerde birçok yenilik meydana gelmiştir. Bankaların cep bank ile para gönderme sistemini geliştirmiş olduğunu ifade etmek isteriz. Cepbank sistemine yedi gün 24 saat para gönderebiliyorsunuz. Bu işlem nasıl mı oluyor? Devamı yazımızda yazımızı okumaya devam edin. Cepbank cep telefonuna gönderilen para anlamına gelmektedir. Bunu birçok banka yerine getirmektedir. Bu işlem hesabınız ya da kartınız olmasa bile cepbank bankacılık ile cebinize kadar paranızın ulaşması anlamına gelmektedir. Büyük bir yenilik olan ve bankacılık sürecinde büyük bir atılım anlamına gelen cepbank ile para gönderme işlemi birçok kullanıcının ilgi gösterdiği konulardan bir tanesidir. Cep’e giriş yapmadan istediğiniz kişinin cep telefonuna para gönderebilirsiniz. Bu işlemler genellikle karşı tarafın kart olmasa bile anında güvenli bir şekilde para gönderimini sağlanmasıdır. Para gönderdiniz kişi gönderdiniz parayı Türkiye’nin her yerinden çekebilir. Para gönderme işleminizi cep telefonunuzdan sadece kısa bir mesaj ile sağlaya biliyorsunuz. Kullanmış olduğumuz bankadan bankaya farklılık gösteren bu işlemler genellikle bu şekilde yapılmaktadır.

Cepbank Nedir?

Son yıllarda, internet bankacılığının gelişimi ile birlikte cep bank sistemi de gelişmeye başlamıştır. Cepbank sistemini çoğu insan bilmemektedir. Bu işlem cep telefonu bankacılığının kısaltılmış adıdır. Banka hesabınızda cep telefonu numarasına yapılan para gönderme işlemleri olarak ifade edilebilir. Cepbank yapılacak olan kişinin herhangi bir hesabı olmasına gerek bulunmamaktadır. Bankanın herhangi bir ATM cihazından kendisine gelen şifreyle referans kodu ile parasını çekebilir. Hesabı olmayan kişiler için çok büyük bir avantaj olan bu uygulama son yıllarda banka müşterileri tarafından büyük ilgi görmeye başlamıştır. Çok büyük şekilde kullanıcısının arttığı ve cepbank kullanımı sağlayarak çoğu para transferi işlemlerini bu şekilde sağladığı kişilerin bilinmektedir. Bu işlemi yedi gün 24 saat yapabiliyorsunuz. Karşıdaki kişi ise yedi gün 24 saat Türkiye’nin her yerinden ilgili bankanın ATM si üzerinden bu parayı çekebiliyor. Son yıllarda cepbank sistemi geliştirilmiş ve geliştirilmeye de devam etmektedir. Kullanıcısını gitgide arttıran ve bu yöntemi kullanarak birçok bankacılık para transferini sağlayan müşteriler bu uygulamadan oldukça memnun.

İLGİLİ İÇERİK:  Hesap İşletim ve Kart Ücreti Almayan Bankalar

Cepbank Para Görderme

Cepbank karşı tarafın hesabının olmaması nedeniyle kişilere paran transferi yapılmasıdır. Bu durum bankadan bankaya farklılık gösterebilmektedir. Fakat işleyiş olarak aynı mantıkta işlemektedir. Genellikle cepbank para gönderme işlemi kullanabilmek için ilgili bankanızdan direk mobil uygulamayı indirdikten sonra para transferinizi karşı tarafın cep telefonunu anında gerçekleştirebilirsiniz. Karşı taraf ise yedi gün 24 saat herhangi bir bankamatik üzerinden Kendisine gönderilecek olan parayı çekebilir. Günlük en fazla limit 500 TL ile 1500 TL arası değişebilmektedir. Bu bankasal olarak değişebilmektedir. Gönderilmiş olan para genellikle 24 saat içinde çekilmezse veya üç kere üst üste yanlış tutar ya da referans numarası girilerek çekilirse gönderilen tutar ücreti hesabınıza yâd edilecektir. Müşteriler genellikle kendi hesaplarından kendi cep telefonu numaralarına para gönderme işlemi gerçekleştirmemektedir. Bu işlemi genellikle hesabı olmayan kişilere sağlamaktadırlar. Bu işlemi son yıllarda kullanan çok kişi bulunmaktadır. Bu nedenle artık kişilerin banka hesabın olması gerekmemektedir. Artık tek bir tuşla cep telefonuna para transferi yapılabilmektedir.

İLGİLİ İÇERİK:  QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Açtırma

Cepbank’ı Olan Bankalar

Cep bank uygulaması, son yıllarda dikkat çeken uygulamalar arasında yerini almaya başlamıştır. Internet bankacılığında yeni bir çığır açan bu işlem çok kullanıcı tarafından ilgi görmeye devam etmektedir. Bu uygulama her banka tarafından kullanılmamaktadır. Cepbank’ı olan bankalar parmakla sayılabilir. Bu bankaları sizler için derledik. Cepbank’ı olan bankalar arasında ilk sırada İşbank bankasını görmekteyiz. İşbank mobil bankacılık hizmetleri bakımından çok gelişmiş bir teknolojiye ve hizmete sahiptir. Cebe havale işleminde ise hizmet sunan bankalardan bir tanesidir. Müşteri numarası ve şifresi ile giriş yapıldıktan sonra cebe havale yapılmak istenen kişinin Türkiye cumhuriyeti kimlik numarası ve cep telefonu numarası ilgili kısma doldurulduktan sonra miktar tutarı belirlenip gönderim işlemi sağlanabilir. Bir diğer bankası ziraat bankası olarak ifade edilebilir. Türkiye’nin en eski bankalarından olan ziraat Bankası bu konuda müşterilerine büyük hizmetler vermektedir. Bunun yanı sıra garanti bankası bu işlemi uzun senelerdir yapan bankalar arasında yer almaktadır. Üstelik garanti cep çok fazla tercih edilen bankalar arasında yerini alır. Cepbank olan bankalar arasında yapı kredi bulunmaktadır yapı kredi yine bu alanda müşterilerine hizmet veren bankaları arasında yerini alır. Son olarak ING Bank para mara hizmeti ile cep bank hizmeti veren bankalar arasında yerini alır.

İLGİLİ İÇERİK:  Akbank İnternet Bankacılığı İşlemleri

Cepbank Limiti Ne Kadar?

Cep bank işlemlerinizi yaparken bu işlemlerden belirli bir limiti bulunmaktadır. Bu limitler bankadan bankaya değişkenlik gösterebilmektedir bu limitleri yazımızda sizler için paylaşacağız. Cepbank Günlük olarak en fazla iki adet işlemi kabul etmektedir. Cepbank limiti ne kadar dediğinizi duyar gibiyiz? İşte cepbank limit tutarları, Haftalık olarak 1000 TL ve en fazla dört adet işlem yapılabilmektedir. Aylık olarak ise en fazla 1500 TL ve en fazla altı adet işlem olarak güncelleme sağlanmıştır. Paranın çekilebilmesi adına gerekli olan tek kullanım şifresi 24 saat geçerli olarak ifade edilebilir. Genelde limitler bu şekilde belirlenmiştir. Fakat bu durum bankadan bankaya değişkenlik gösterebilir. Hızlı olarak gösterilen işlemlerden olan cepbank sistemi olan her bankadan hizmet alınabilir.

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz