Borç Kapatma, Transfer Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredisi veren bankalar ile anlaşmanız halinde, diğer banka veya bankalara olan borçlarınızı tek bir banka çatısı altında toplamanız mümkündür.

Borç Kapatma Kredisi Ne Demek?

Günümüzde bankaları kullanılan bireyler bir hayli artmış durumdadır. Yapılan araştırmalar sonucunda kredi ve kredi kartı kullanımı çok üst düzey seviyelere çıkmıştır. Kredi ve kredi kartının bu kadar yüksek seviyelerde kullanılması, beraberinde bankalara olan borçlanma seviyesini de yukarılara taşımıştır. Her ne kadar bankalara borç durumu olsa da bazı dönemlerde bireylerin acil nakit ihtiyacı olmaktadır. Böyle bir durumla karşılaşıldığı zaman borcu olan vatandaşlara kredi veren başka bir banka var mıdır gibi bir soru akla gelmektedir. Bankalara kredi kartı borcu veya kredi kullanımından dolayı kredi borcunuz varsa, kredi kullanmanız bir sonraki sefer için bir hayli olumsuz yönde etkilenecektir. Geçen senelerde torba yasa kanunu ile getirilen, bir kişinin aldığı maaşının belli bir yüzdesinden fazla herhangi bir borca girmemesi yasalaştırılmıştır. Bankalarda yeni düzenlenen yasa sonrasında borcu olan kişilere ekstradan kredi imkanı tanınmıyor. Ancak böyle durumlarda bazı bankalar çeşitli kredi ve kredi kampanyaları yapmaktadır. Borç kapatma kredisi adını verdiğimiz bu kampanyalar ile müşterilerin acil nakit ihtiyacı ve borçlarına çözüm sağlanabiliyor.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Genellikle birçok banka, riskli durumda gördüğü müşterilere kredi ve kredi kartı kullanım imkanı sağlamaz. Ödemede yaşanan düzensizlikler ve gelir-borç dengesinin olmaması, kredi ve kredi kartı sağlanması sürecinde olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Ancak banka ile konuşmanız durumunda mevcut borçlarınız tek bir bankanın çatısı altında toplanabilir. Bu doğrultuda borç kapatma kredisi veren bankalar müşterilerinin diğer bankalara olan borcunu kendi bünyesinde toplayarak ödemenin sadece kendine yapılması suretiyle düzenliyor. Bu yöntem sayesinde her bankanın farklı faiz durumu ile muhatap olup ona göre ödemelerinizi ayarlamak yerine, tek bir banka ile muhatap olup onun belirlediği ödeme planı dahilinde borçlarınızı kapatabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  SMS ile Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

 Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

Yaşam pahalılığın artmasından dolayı kredi kartı kullanımları çok fazla sayıda artış göstermiştir. Kredi ve kredi kartından dolayı olan borçlanma durumunun üst seviyelere çıkmasından dolayı bankalar tarafından borç kapatma kredisi gibi bir alternatif sunulmuştur. Ziraat Bankası borç kapatma kredisi ile kendisine başvuran, borcu olan müşterilere, farklı vade ve faiz seçenekleri ile borç kapatma kredisi imkanı sunmaktadır. Normal ihtiyaç kredilerinin vadesi 36 aya kadar olabiliyorken Ziraat Bankası borç kapatma kredisi ile, vade durumu ister 24 ay isterseniz 60 aya kadar sürebilmektedir. Bu vadelerin farklı olmasından dolayı faiz oranları da farklılık göstermektedir. 24 ay vade ile kredi alan müşterilerin faiz oranı %1.10 iken, 60 aya kadar vadeli kredi alan müşterilerin faiz oranları %1.20 olarak belirlenmiştir. Tüm bankalara olan borçların tek bir banka altında toplanması  birçok kişiyi ilgilendiren ve çok daha rahat etmelerini sağlayan bir kolaylık olabilir. Ziraat Bankası’nın şubelerine giderek, gerekli evrak tamamlamalarını yapan müşteriler, uygun şartları taşımaları halinde kredi imkanından kolayca yararlanabilirler.

İLGİLİ İÇERİK:  Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Şekerbank Borç Kapatma Kredisi

Borç kapatma kredisi veren bankalar gibi, Şekerbank’ ta bu kredi imkanını vermektedir. Şekerbank borç kapatma kredisi verirken, haliyle bir takım belli başlı şartlar ile vermektedir. Bu şartlara baktığımız zaman şu şekilde sıralama yapmak mümkündür;

 • 000 TL’ye kadar borç kapatma kredisi için miktar belirlenmiştir.
 • Bankanın borç kapatma kredisi için müşterilerine sunduğu vade süresi 3-36 arasın da değişim göstermektedir.
 • Bankanın borç kapatma kredisi  için belirlemiş olduğu faiz oranı yüzde 2.42’dir.
 • Borç kapatma kredisi için kredi tahsis bedeli alınmayacaktır. Kredi  tahsil bedeli dediğimiz tutar; bankadan kredi çekimi yaparken bankanın cüzi miktarlarda sizden aldıkları ücretlerdir.
 • Borç kapatma kredisi çekerken, diğer tüm bankalara olan borçların sadece Şekerbank ’a ödenmesi şeklinde kredi imkanı sunmaktadır.

Örnek olarak, Şekerbank’ tan 10.000 TL tutarında kredi çektiğinizi varsayalım. Kredi vade süresi 36 ay olarak belirlendiğinde aylık ödeme tutarı 451. 50 kuruş şeklinde olacaktır.

İLGİLİ İÇERİK:  Borç Birleştirme ve Kapatma Kredisi Veren Bankalar?

Borç Transfer Kredisi Nedir?

Borç  transfer kredisi dediğimiz kredi şu şekilde tanımlanabilir. Farklı bankalara ait olan borçlarınızın tek bir banka çatısı altında toplanması şartıyla kredi verilmesidir. Varsayım olarak A, B ve C bankasına farklı miktarlarda borçlarınızın olduğunu düşünelim. Bu borçlarınız için C bankası ile anlaşma yaptığınız takdirde, C bankasından alınan kredi ile diğer bankalara olan borçlar kapatılacaktır. Siz de, 3 bankanın farklı faiz oranları ile muhatap olmak yerine tek bir bankaya borç ödemesi yapabileceksiniz. Bu sayede tek bir banka ile muhatap durumunuz olacaktır. Borç kapatma kredisini, farklı bankalar, farklı faiz ve vade seçenekleri ile sunmaktadır. İlgili bankalara başvuru yaparak borç transfer kredisi imkanından faydalanabilirsiniz.

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Borç kapatma kredisi birçok banka tarafından müşterilerine tanımlanmaktadır demiştik. Bu, borç transfer kredisi veren bankalar, diğer tüm bankalara ait olan borçlarınızı tek bir banka çatısı altında uygun faiz oranları ile ödeme imkanını farklı faiz ve vade seçenekleriyle siz müşterilerine sunmaktadır. Borç transfer kredisi veren bankaları şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Ziraat Bankası borç transfer kredisi
 • Akbank borç transfer kredisi
 • Halkbank borç transfer kredisi
 • Denizbank borç transfer kredisi
 • Finansbank borç transfer kredisi
 • Şekerbank borç transfer kredisi
 • Vakıfbank borç transfer kredisi
 • Burgan Bank borç transfer kredisi
 • TEB ( Türkiye Ekonomi Bankası) borç transfer kredisi

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz