Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2020

2019 yılında kredi kartı veya kredi kartı borçluları için borç kapatma kredisi veren bankalar ve bu kredi için gerekli başvuru şartlarını derledik.

Günümüz koşullarında birçok kişinin farklı yerlere borcu bulunmaktadır. Bu borçların ödenebilmesi için en fazla tercih edilen ve en makul görülen yol bankalardan çekilecek olan krediler olmaktadır. İhtiyaçlarını karşılamak için çekilen borç kapatma kredisi veren bankalar 2020, bankalara göre farklı faiz oranları ile ihtiyaçların karşılanması için müşterilerine sunulmaktadır. Bu krediyi veren birçok farklı büyük bankalar bulunmaktadır. Bu bankalardan kendinize uygun olan bankaya uygun faiz oranları ve vade seçenekleriyle borçlarınızı kapatmak için başvuru yapabilirsiniz. Almış olduğunuz kredileri, aynı duruma düşmemek için zamanında ödemeniz herhangi bir aksatma yapmamanız durumunda bir sorun yaşamazsınız. Aynı zamanda kredi almış olduğunuz bankadan tekrardan kredi çekme imkanı elde etmeye devam edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

2019 yılında yapılan uygulamayla ilk olarak Ziraat Bankası borç kapatma kredisi vermeye başlamıştır. Ziraat Bankası tarafından müşterilere 60 ay vade ve uygun faiz oranları ile ihtiyaç kredileri verilmektedir. Farklı bankalara ait kredi kartı borcu ve kredi borcu olan bireyler borçlarını Ziraat Bankası’na transfer ederek yine bu krediden faydalanabilmektedirler. Ziraat Bankası’ndan alınan kredi ile diğer bankalara olan borcunu kapatmak isteyen vatandaşların tercih ettiği vadeye göre bankanın belirlediği faiz miktarları bulunmaktadır. Kredi talebinde bulunan kişi 24 ay vade ile kredi tercih etmesi durumunda, yüzde 1.10, 60 ay vade ile kredi almak istemesi durumunda ise yüzde 1.20 oranında faiz oranıyla Kredi verilecektir. Ziraat Bankası’ndan borç kapatma kredisi almak isteyen vatandaşların kampanyadan faydalanabilmeleri için bankanın ilgili şubesine başvuru yapmaları gerekmektedir. Ziraat Bankası’na olan borcumuz kapattıktan sonra kartınız talebiniz doğrultusunda iptal edilecektir. Bu bankadan kredi aldıktan sonra bir aksamaya mahal vermeden ödemelerinizi gerçekleştirirseniz herhangi bir ihtiyacınız için tekrardan kredi başvurusunda bulunmanız durumunda, Ziraat Bankası’nın mevcut olan kredi imkanından faydalanabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  Peşinatsız Senetle ve Taksitle Araba 2021

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Ekonomik koşulların zorlaşmasından dolayı birçok insan kredi kartı ve bankalardan kredi çekme durumuna yönelmektedirler. Ancak belli bir süre sonra kredi kartının ya da kredi borcunun ödenmemesi insanları bir hayli zor duruma sokmaktadır.  Kredi kartı kullanımına baktığımız zaman, neredeyse yetişkin her bireyin mutlaka cüzdanında taşıdığı hatta bazılarının birden fazla taşıyıp yanından asla ayırmadığı bir kurtarıcı görev niteliğine bürünmüş kart durumundadır. Kredi alınma durumuna baktığımız zaman, yükselen fiyatlar ve hayat pahalılığının artması nedeniyle taşıt ya da konut kredisi almak isteyenler yine bankaya başvurmak zorunda kalmaktadırlar. Faiz oranları bankalar tarafından yüksekte diyebileceğimiz limitlerde olduğu için kredi borcu ya da kredi kartı ekstrelerini de ödemek zorlaşmaktadır. Bu borçlar ödenmediği takdirde var olan borç miktarı sürekli artmakta ve belli bir süre sonra da ödenilmeyecek noktalara gelmektedir. Ödeme işleminin olmaması ya da sürekli aksaması durumundan dolayı birçok vatandaş da icralık olarak mahkemeye verilmektedir. Banka borcu olan müşteriler için bankalar 90 gün süre zarfında borçlarını ödemeyen vatandaşlara mühlet tanıyıp daha sonra icra takibine başlatmaktadırlar. İcra takibi başladığı zaman muhatap alınan kurum banka değil avukatlar olmaktadır. Böyle bir durumun yaşanmaması için var olan bütün borçların bir bankaya aktarılıp orada yapılandırma işinin gerçekleşmesi için borç kapatma kredisi veren bankalar bulunmaktadır. Bankalara baktığımız zaman Ziraatbank, Halkbank, Şekerbank, DenizBank, Akbank,VakıfBank bu bankalar arasında bulunmaktadır. Bu bankalara başvuru yaptığınız takdirde uygun faiz ve vade seçenekleri ile borç kapatma kredisini kullanabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi

Farklı bankalara borcu olan ve yapılandırma işleminin olduğunu öğrenenler için VakıfBank borç kapatma kredisi ilk arananlardan olmuştur. VakıfBank kredi kartı borcu olan müşterilere 60 aya kadar vadeli uygun faiz oranlarıyla kredi vermektedirler. İlk olarak Ziraat Bankası’nın başlattığı kartları için bireysel kredi verme işlemini daha sonra Vakıfbank’ta katılım göstermiştir. Vakıfbank tarafından kart borcunu ödemekte zorluk çeken müşteriler tüm kredi kartı borçlarını kapatıp bu borcu sadece tek bir yere yani VakıfBank’ a ödeme imkânına kavuşurlar. Vakıfbank kredi verirken 24 ay vadeli kredi kullanmak isteyenlere yüzde 1.10,  60 aya kadar vade ile kredi almak isteyenlere ise yüzde 1.20 faiz oranı ile kredi verilmektedir. 

Çekilen kredinin özelliklerine baktığımız zaman, 100.000 TL nin altında borcunuz bulunması ve icra takibine düşme durumunuz var ise bankanın size uyguladığı fırsatla borcu peşin ya da 12 ay takside bölüp, taksitlerinde zamanında ödenmesi durumunda banka sizden herhangi bir faiz almayacaktır.

Akbank Borç Kapatma Kredisi

Akbank borç kapatma kredisi ile diğer tüm bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarını Akbank’a transfer yöntemi aktarılmaktadır. Akbank bankasına aktarım yapıldıktan sonra 48 aya varan vade ve 1.80 den başlayan faiz oranlarıyla borç transfer kredisi, ihtiyaç talebinde bulunanlara sağlanmaktadır. Mevcut borçlarınızın bulunduğu banka size uygun herhangi bir yapılandırma işlemini kabul etmiyorsa Akbank’a giderek borçların yapılandırılması için Akbank borç kapatma kredisi transferi işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Akbank’a bu işlemi gerçekleştirmek için kredi notunuzu iyi derecede olup, kredi sincilinde temiz olması gerekmektedir.

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir

Borç kapatma kredisi ile borcu yapılandırma işlemi birbirinden farklı uygulamalar olduğu bilinmektedir. Borç kapatma kredisi dediğiniz işlem var olan borçların kapanması için banka tarafından ihtiyaç kredisi talebinde bulunanlara var olan kredi borçlarını kapatmak için verilmektedir. Borç yapılandırma işlemi için icraya giden ödenmemiş borçların uygun faiz oranı ile bankaya transfer yöntemi gerçekleştirerek yeniden hesaplanması işlemini ifade etmektedir. Borç kapatma kredisi veren bankalar kredi verecekleri kişilerde bazı özel durumları aramaktadırlar. Borçlarını bu şekilde edebileceklerini duyan vatandaşlar borç kapatma kredisi kimlere verilir başlığını bir hayli aramaktadırlar. Borç kapatma kredileri bireysel kişilerden daha ziyade özel olarak bulunan yerlere verilmektedir. Bankaların bulundurdukları beyanname, her ne kadar icralık borçlarında yapılandırma işleminin yapılabileceğini yazsa da birçok banka icraya girmiş borçlar için kredi imkanı vermektedir. Herhangi bir kredi ya da kredi kartı borcunuz varsa ve ödememe/ ödeyememe durumunuz yoksa kara listeye girmeden alternatif olarak süre kazanabilmek için, bankalar tarafından verilen borç kapatma kredileri ile borçlarınızı bir an önce kapatmalısınız.

İLGİLİ İÇERİK:  Kredi kartı alış-veriş sigortası

Garanti Bankası Borç Kapatma Kredisi 

Diğer bankalar gibi Garanti Bankası da müşterilerine, Garanti Bankası borç kapatma kredisi imkanını sağlamaktadır. Borç kapatma kredisi temel mantığına baktığımız zaman borcu olan ve ödemekte güçlük çeken bireylerin, herhangi bir icralık duruma gelmeden önce farklı bankalara uygun faiz oranlarıyla müşterilerinden kredi vererek onları bu durumdan kurtarmasına denir. Bu verilen krediler tekrardan ödenirken herhangi bir aksama olmama durumu yaşandığı takdirde çok daha kolay bir yöntem ile ödemelerinizi yapabilirsiniz. Garanti bankası da, hem var olan hem de başka bankalarda olan müşterilerine uygun vade ve farklı faiz seçenekleri ile krediler sunmaktadır. Bu kredilerden yaralanmak için Garanti Bankası şubelerine başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır. Geriye kalan işlemleri, uygun şartları taşımanız durumunda banka sizin adınıza gerçekleştirecektir. Aldığınız kredi taksitlerini zamanında ödemeniz durumunda, herhangi bir sıkıntı durumunu yaşamadan rahat bir çözüme kavuşabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz