Anasayfa Krediler Borç Birleştirme ve Kapatma Kredisi Veren Bankalar?

Borç Birleştirme ve Kapatma Kredisi Veren Bankalar?

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar? Kredi faiz oranları ve maliyeti. Borç birleştirme ve kapatma kredisi..

Borç Transferi Yapan Bankalar

Borcu bulunan müşterilerin tüm resmi borç kayıtlarını direkt olarak bir banka tarafından ödenmesini sağlayarak, aylık ödemelerini de sadece o bankaya yapması destekleniyor. Çok yüksek faiz oranı belirlenmiyor olması da direkt olarak toplam borç değerinin katlamalı bir hale gelmesinin önüne geçilmesi amacıyla özel olarak hizmet verilmeye devam ediliyor. Borç transferi yapılması için tüm banka hesap kullanıcılarının herhangi bir problem yaşamaksınız 12 ay vadeli, 24 ay vadeli, 36, 48 ay veya 60 ay vadeli olacak şekilde borç yapılandırma fırsatı bulunuyor.

Borç Transferi Nasıl Yapılır?

Türkiye’de genel olarak borçların ödenmesine dair problemler oluşuyor olması nedeniyle, borç transferi yapılarak tüm ödeme sürecinin avantajlı bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanıyor. Mobil cihazlardan veya bilgisayardan online işlemler sayfasına girdiğinizde de her bir bankada ne kadar borcunuz olduğunu öğrenebilirsiniz. Aktif borç durumunuza uygun şekilde bu değerlerin birleştirilmesi, o kurumlara olan borcun otomatik bir şekilde ödenerek, bu tutarların bir hesapta bulundurulması mümkündür.

500 + 800 + 700 Türk Lirası aylık ödemeleri bulunan 3 farklı hesap yerine, 3 yere ödeme yapmanın dışında sadece tek bir hesaptan bu tutara yakın bir ücreti ödeyerek borcunuzu yapılandırabilirsiniz. Faiz oranı ve maliyeti düşük olan bir şubeye gitmeniz ve borç transferi yaptırmak istediğinizi belirtmeniz durumunda, o hesaplarınızın IBAN bilgileri istenecektir. Bunlar üzerinden ödemeler, borcu toplayacağınız kurum tarafından yapılır ve sadece bir sayfada yer alır.

Borç Birleştirme İçin Borç Transferi

Kredi ödemeleriyle ilgili hiçbir bankanın mağduriyet yaşamaması, müşterilerin de her zaman için ödemelerini yapmaya devam edebilmesi amacıyla borç transferi tüm bankalar tarafından kabul ediliyor. Özellikle bugüne kadar belirlenen kredi faiz oranları nedeniyle Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası tarafından belirlenen toplam maliyet tutarları nedeniyle uzun süredir hizmet verilmeye devam ediliyor.

Borcun her bir bankada farklı ödeme dönemlerine sahip olması veya farklı faiz oranlarıyla tanımlanıyor olması nedeniyle çok yüksek maliyetlerle karşılaşılabiliyor. Hem yasal takibe düşülmemesi hem de avantajlı bir şekilde borç transferi yapılmasını sağlayan kurumlarda kolayca hesap oluşturulabiliyor olması son derece önemlidir. Bankalar tarafından hafta içi herhangi bir günde ödemelerin yapılabileceği gibi, transferlerin tamamı için veya belirli bir kısmı için de transfer talebinde bulunmak mümkündür.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borçla ilgili tüm transferlerin hızlı bir şekilde yapılabilmesi amacıyla, borç tutarının ödenmesi amacıyla borç transferi için nakit olarak bir kredi verilmeyecektir. Direkt olarak hangi bankaların bünyesinde borcunuz bulunduğuna bağlı olarak bunlara uygu şekilde IBAN bilgilerinin girilmesiyle birlikte kredilerin ödenebilir olması sağlanıyor. Kredi yapısı gereği hem memnuniyetin sağlanabilir olması hem de herkes tarafından tüm faaliyetlerin uygun kredi faiz oranlarıyla değerlendirilmesi için hizmet veriliyor. Borç kapatılması için sadece bir banka bünyesinde borcunuzu toplayabileceğiniz süreç ortaya çıkacağı için, herhangi bir sorun ortaya çıkmaması için tüm işlemler aynı gün içerisinde gerçekleştirilir.

Borç Kapatma Transferi Kredi Maliyeti ve Taksitleri

Borç kapatma işlemlerinin yapılması için özel olarak borç transferi ile ilgili tüm işlemleri aşağıdaki bankaların belirlediği kredi maliyetleri ve taksit oranları doğrultusunda değerlendirebilirsiniz. Aşağıda yer alan her bir banka tarafından özel kredi faiz oranları belirlenirken, bunlar arasında en uygun faiz oranları ve toplam maliyeti belirleyen kurumu seçmeniz son dere faydalı olacaktır. Ziraat Bankası ve Halk Bankası, özellikle güncel kredi faiz oranları ve maliyet türleri nedeniyle yoğun ilgi görüyorlar. Kredi notunuzla ilgili herhangi bir sorununuz bulunmuyorsa direkt olarak şubelere giderek gerekli başvuruları yapabilirsiniz.

  • Ziraat Bankası ve Halk Bankası 100 bin TL borç kapatma kredisi 157 bin 620 Türk Lirası toplam maliyete sahiptir. Aylık ödemeniz gereken toplam aylık taksit ise 2618 Türk Lirası’dır.
  • AlBaraka 100 bin TL borç kapatma kredisinin toplam maliyeti 160 bin 18 TL olarak belirlendi. Albaraka tarafından verilen 100 bin TL borç kapatma kredisinde aylık taksit tutarı 2658 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.
  • Kuveyt Türk 100 bin TL borç transferi kredisinin toplam maliyeti 161 bin 950 Türk Lirası olarak tanımlanıyor.

Borç Transferi Kredi Faiz Oranları

  • Ziraat Bankası ve Halk Bankası tarafından faiz oranı %1,35 olarak tanımlanan kredi borcu kapatma kredisi aracılığıyla borcunuzu bir banka bünyesinde toplayabilirsiniz.
  • Ziraat Katılım tarafından 100 bin TL tutarında olan kredi çekme talepleri için direkt olarak %1,40 seviyesinden kredi çekilmesi için hizmet veriliyor.
  • Albaraka aracılığıyla kredi borcunun transferiyle ilgili işlemleri yapabileceğiniz sistemde 100 bin Türk Lirası ödemeyi %1,40 faiz oranıyla yapabilirsiniz.
  • Kuveyt Türk tarafından bu değerlerdeki kredi faiz oranı %1,44 olarak açıklandı.
  • ICBC tarafından %1,45 oranıyla, Yapı Kredi tarafından %1,59 faiz oranıyla, Odeabank bünyesinde ise %1,93 faiz oranıyla hizmet veriliyor.

Yukarıda yer alan bankaların bünyesinde oluşturacağınız hesaplarla, diğer bankalarda olan tüm borçlarınızı bu bankalardan istediğinizle toplama olanağına sahip oluyorsunuz. Borç transferi yapılması için tüm müşteriler tarafından direkt olarak şubelere başvuruda bulunulması, borcun bulunduğu bankalardan gerekli resmi yazının alınmış olması gerekiyor. Bu sayede direkt olarak borçlarınızın pek çok kurum yerine sadece bir kurum bünyesinde bulunması ve yapılandırılması mümkün olacaktır.

YORUM YOK

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz