En İyi Maaş Veren Bankalar Hangileridir?

0
1939

Bankacı Maaşı

Bankacı maaşları, bir çok kişinin merak etmiş olduğu maaş türlerinden bir tanesidir. Kişilerin maddi varlıklarını, finansal olarak taşınmazlarını koruyan, çeşitli mevduat ve faiz oranlarıyla ekonomik olarak bireylere yönetim sağlayan kişiler bankacılar olarak ifade edilebilir. Günümüzde dünyanın her ülkesinde her bir şehrinde Mutlaka bankacılar ve bankalar bulunmaktadır. Bankacılığın dün geçtikçe teknolojinin artmasıyla birlikte bu alanda da yenilikler artmıştır. İnsanlar artık finansal olarak finansmanlarını güvence altına almak istemektedir. Bu yüzden, emekliliklerini ve parasal olarak her türlü yatırımlarını banka ve bankacılar aracılığıyla gerçekleştirmektedirler. Bankacı maaşları bu nedenle önemlidir ve en çok merak edilen konular arasında yerini alır. Bankacıların genel olarak para ve durum analizi yapmak, finansal analiz yapmak, mevduat ve ödeme seçenekleri oluşturmak, hesap oluşturmak ve yönetmek, bireylerin emeklilik planlamasını yapmak, ekonomik değişkenlikleri ve enflasyon ya da faiz oranlarını takip etmek ve son olarak kredi vermek ve KOBİ sağlamak gibi görevleri vardır. Peki bir bankacı ne kadar maaş alıyor birazda bundan bahsedeceğiniz. Günümüz dünyasında çoğu şey artık dijital olarak sağlanmaktadır. Bankaların gün geçtikçe önem kazanmış olduğu aşikardır. Bu durumda bankacılık ve bankacılık istihdamı ve talebini artırmıştır. Bankacıların talebin artmasından kaynaklı olarak gelirleri de artış göstermektedir. Bankacı maaşları, son yıllarda ülkemizde mevcut bir bölüm olarak bu bölümden mezun olanların fazlalığı ve bankacıların arzının artması nedeniyle diğer ülkelere göre biraz düşük diyebiliriz.

İLGİLİ İÇERİK:  Garanti Bankası EFT Saatleri Kaça Kadar?

En İyi Maaş Veren Bankalar

Bankacılık mesleğini düşünen kişiler, bu meslekten alacakları paraya bakmaktadır. Bankada çalışan kişilerin maaşları çalışma birimine göre değişmektedir. Bir çok kişinin sorguladığı soru ise en iyi maaş veren banka hangisi oluyor. Bu yazımızda size bunlardan bahsedeceğiz. Banka maaşları çalışılan bankaya göre değişkenlik göstermektedir. En iyi maaş veren bankalar ve bunları sizlere sıralayacak olursak gişe görevlisi iseniz 2200-3500 TL arası maaş alıyorsunuz. Eğer gişe asistanı iseniz 2300-4000 TL arası maaş alıyorsunuz. Eğer müşteri temsilcisi iseniz 2350-4100 TL maaş alıyorsunuz. Eğer müfettiş iseniz 3500-9000 TL maaş alıyorsunuz. Eğer banka Müdür iseniz 6000-24.000 TL arası maaş alıyorsunuz. Son olarak genel müdür iseniz 27.000 TL -100.000 TL’i arası maaşımız olmaktadır. En iyi maaş veren bankalar ise özel veya devlet bankası olmasına göre değişmektedir.

Bankacı Maaşı Ne Kadar?

Bir çok sektörü kapsayan bankacılık mesleği son zamanlarda çok kişinin tercih etmiş olduğu mesleklerden bir tanesidir. Bankacıların genel olarak almış olduğu maaşlar bir çok kişi tarafından merak edilmektedir. Bankacı Maaşı Ne Kadar? Bu yazımızda bunlardan bahsedeceğim. Öncelikle diğer ülkelere göre ülkemizde bankacı maaşları biraz düşüktür. Yeni işe girmiş bir gişe görevlisinin alacağı maaş 2200-3500 TL’i arası olabilmektedir. Bankacı maaşları zaman içerisinde artmaktadır. Artan maaşlar kişilerin kıdemine göre değişmektedir. Bu nedenle kişinin mevkisi ve çalışmış olduğu birim maaş etkileyen faktörler arasında yerini almaktadır. Örneğin bir banka müdürüyle işi asistanı aynı maaş almayacaktır. Dolayısı ile işe girerken ikisinin maaşı da farklı olacaktır.

İLGİLİ İÇERİK:  Hesap İşletim ve Kart Ücreti Almayan Bankalar

Bankada Çalışanların Maaşları?

Banka çalışanlarının bir çok görevi bulunmaktadır. Bankada çalışan kişiler çalışma mevkilerine göre maaş almaktadırlar. Bu nedenle her çalışanın maaşı bir olmayacaktır. Bankacılık emek isteyen bir meslek olduğu için maaşının dolgun olarak verilmesi gereken bir meslektir. Fakat ülkemizde bankacılık mesleği diğer ülkelere göre biraz düşük denebilecek kadar azdır. Bankada Çalışanların Maaşları? ise Örneğin bankada çalışanların maaşlarını şu şekilde aktaracak olursak, gişe görevlisinden Genel müdürlüğe kadar çalışanların maaşları değişkenlik göstermektedir. Bu durum ise kişilerin mevkilerine ve statülerine göre değişkenlik göstermektedir. Banka çalışanlarının maaşları örneğin gişe asistanı 2300 TL alırken banka müdürü 6000 TL alabilmektedir. Bu nedenle değişkenlik göstermektedir.

Bankacı Maaşları 2019

Bankacı maaşları gün geçtikçe ve seneden seneye değişmektedir. Bu durum bir çok nedene bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Bankacıların maaşları 2019 itibari ile güncel olarak sizler için araştırıldı. Bankacı maaşları bankacıların çalışma mevkilerine göre değişkenlik göstermektedir. Türkiye standartlarına göre tecrübe yılına oranla ne kadar maaş aldığınızı öğrene biliyorsunuz. Bankacı Maaşları 2019’ da genelde belirlenen rakamlar kişilerin kendisini geliştirmişliği ya da yabancı dil, çeşitli eğitim ve sertifika becerilerine göre de değişkenlik göstermektedir. Örnek olarak sizlere yeni başlayan bankacı maaşını belirtecek olursak 1900 TL -2200 TL arası maaş almaktadır buna artı pirim eklenebilmektedir. Bunun yanı sıra bir yıl ile beş yıl arasında tecrübeli olan bir bankacı ise 2200 TL -4550 TL arası maaş almaktadır yine buna pirim eklenecektir. Son olarak Yıl Ve daha fazla süreli çalışan bankacı var 4550 TL artı pirim alabilmektedirler. Bu durum Kıdeme göre değişkenlik göstermektedir.

İLGİLİ İÇERİK:  Banka Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bankacı Ne Kadar Kazanır?

Son yıllarda pek çok şeyin dijital olarak kullanılmaya başladı ve bankaların günden güne önem kazanmış olduğu bir dünya olan bankacılık maaş olarak belli standartlara göre uygulanmaktadır. Bankacı ne kadar kazanır dediğinizi duyar gibiyim. Bankacılar mevki ve statülerine göre maaş almaktadırlar. Bunun yanı sıra bankacılar kıdemlerine göre maaş alabilmektedirler. Günden güne ve seneden seneye bankacılık maaşları değişkenlik gösterebilmektedir. Bankacı Ne Kadar Kazanır? çalışma alanına göre değişmektedir. Veznedar, yönetim kurulu dışında çalışanlar, bankacıların neredeyse asgari ücretle çalıştığını ve işe başladığını söyleyebiliriz. Daha sonrasında ise maaşları artmaktadır. Genel olarak yeni başlayan bir bankacı ülkemizde, 1900 TL-2200 TL arası olmaktadır.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz