Anasayfa Bankalar En İyi Maaş Veren Bankalar Hangileridir?

En İyi Maaş Veren Bankalar Hangileridir?

0
28

Bankacı maaşları, bir çok kişinin merak etmiş olduğu maaş türlerinden bir tanesidir. Kişilerin maddi varlıklarını, finansal olarak taşınmazlarını koruyan, çeşitli mevduat ve faiz oranlarıyla ekonomik olarak bireylere yönetim sağlayan kişiler bankacılar olarak ifade edilebilir. Bankacı maaşları bu nedenle önemlidir ve en çok merak edilen konular arasında yerini alır. Bankacıların genel olarak para ve durum analizi yapmak, finansal analiz yapmak, mevduat ve ödeme seçenekleri oluşturmak, hesap oluşturmak ve yönetmek, bireylerin emeklilik planlamasını yapmak, ekonomik değişkenlikleri ve enflasyon ya da faiz oranlarını takip etmek ve son olarak kredi vermek ve KOBİ sağlamak gibi görevleri vardır. Peki bir bankacı ne kadar maaş alıyor birazda bundan bahsedeceğiz. Bankacı maaşları, son yıllarda ülkemizde bu bölümden mezun olanların fazla olması ve bankacıların arzının artması nedeniyle diğer ülkelere göre biraz düşük diyebiliriz.

İLGİLİ İÇERİK:  ATM’den Para Çekme Limiti Ne Kadardır?

2020 En Yüksek Maaş Veren Bankalar Hangileridir?

  • Citibank Bankacı Maaşları
  • HSBC Bankacı Maaşları
  • QNB Finansbank Bankacı Maaşları
  • Türkiye İş Bankası Bankacı Maaşları
  • Türkiye Ekonomi Bankası Bankacı Maaşları

2020 En Yüksek Bankacı Maaşları Ne Kadar? 

Bankacılık mesleğini düşünen kişiler, bu meslekten alacakları paraya bakmaktadır. Bankada çalışan kişilerin maaşları çalışma birimine göre değişmektedir. Bir çok kişinin sorguladığı soru ise en iyi maaş veren banka hangisi oluyor. Bu yazımızda size bunlardan bahsedeceğiz. Banka maaşları çalışılan bankaya göre değişkenlik göstermektedir. 2020 En iyi maaş veren bankaların maaşlarını sizlere sıralayacak olursak, gişe görevlisi iseniz 2500-3500 TL arası maaş alıyorsunuz. Eğer gişe asistanı iseniz 2500-4000 TL arası maaş alıyorsunuz. Eğer müşteri temsilcisi iseniz 2350-4100 TL maaş alıyorsunuz. Eğer müfettiş iseniz 4000-10000 TL maaş alıyorsunuz. Eğer banka Müdür iseniz 6000-24.000 TL arası maaş alıyorsunuz. Son olarak genel müdür iseniz 27.000 TL -100.000 TL’i arası maaş verebilmektedir. En iyi maaş veren bankalar ise özel veya devlet bankası olmasına göre değişmektedir.

İLGİLİ İÇERİK:  Cepbank Para Görderme Nasıl Yapılır?

Artan maaşlar kişilerin kıdemine göre değişmektedir. Bu nedenle kişinin mevkisi ve çalışmış olduğu birim maaş etkileyen faktörler arasında yerini almaktadır. Örneğin bir banka müdürüyle işi asistanı aynı maaş almayacaktır. Dolayısı ile işe girerken ikisinin maaşı da farklı olacaktır.

Bankada Çalışanların Maaşları?

Banka çalışanlarının bir çok görevi bulunmaktadır. Bankada çalışan kişiler çalışma mevkilerine göre maaş almaktadırlar. Bu nedenle her çalışanın maaşı bir olmayacaktır. Bankacılık emek isteyen bir meslek olduğu için maaşının dolgun olarak verilmesi gereken bir meslektir. Fakat ülkemizde bankacılık mesleği diğer ülkelere göre biraz düşük denebilecek kadar azdır. Bankada Çalışanların Maaşları? ise Örneğin bankada çalışanların maaşlarını şu şekilde aktaracak olursak, gişe görevlisinden Genel müdürlüğe kadar çalışanların maaşları değişkenlik göstermektedir. Bu durum ise kişilerin mevkilerine ve statülerine göre değişkenlik göstermektedir. Banka çalışanlarının maaşları örneğin gişe asistanı 2500 TL den, banka müdürü maaşı  6000 TL den başlamaktadır.

2020 Bankacı Maaşlarına Ek Pirimler Ne kadar

Bankacı maaşları gün geçtikçe ve seneden seneye değişmektedir. Bu durum bir çok nedene bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Bankacıların maaşları 2020 itibari ile güncel olarak sizler için araştırıldı. Bankacı maaşları bankacıların çalışma mevkilerine göre değişkenlik göstermektedir. Türkiye standartlarına göre tecrübe yılına oranla ne kadar maaş aldığınızı öğrene biliyorsunuz. Bankacı Maaşları 2020’ da genelde belirlenen rakamlar kişilerin kendisini geliştirmişliği ya da yabancı dil, çeşitli eğitim ve sertifika becerilerine göre de değişkenlik göstermektedir. Örnek olarak sizlere yeni başlayan bankacı maaşını belirtecek olursak 2000 TL -2500 TL arası maaş almaktadır buna artı pirim eklenebilmektedir. Bunun yanı sıra bir yıl ile beş yıl arasında tecrübeli olan bir bankacı ise 2200 TL -4550 TL arası maaş almaktadır yine buna pirim eklenecektir. Son olarak Yıl Ve daha fazla süreli çalışan bankacı var 4550 TL artı pirim alabilmektedirler. Bu durum Kıdeme göre değişkenlik göstermektedir.

İLGİLİ İÇERİK:  Banka Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yeni Başlayan Bankacı Maaşı Ne Kadar?

Genel olarak yeni başlayan bir bankacı ülkemizde, 1900 TL-2200 TL arası olmaktadır.

 

 

YORUM YOK

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz