Banka Sınavları Tarihleri Ne Zaman 2019

Bankalarda çalışabilmek için Banka sınav tarihlerinin ne zaman olduğunu, Banka sınavları iş başvuru şartlarını ve nasıl başvuracağınızı yazımızda bulabilirsiniz

0
17

Banka Sınavları

Mevcut bankalar, banka sınavlarını belli dönemlerde yapmaktadırlar. Ziraat Bankası, Akbank, Garanti Bankası, Vakıfbank ve Vakıf Katılım gibi bankalar mevcut olan açık pozisyonları için toplu alımlar yapmak adına iş alım ilanlarını yayımlamaktadırlar. Bu ilanları düzenli olarak takip edip, online olarak başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek sınavlara katılım hakkını elde edebilirsiniz. Bankalar kendi bünyelerinde çalışması için ilan alımı yaptıkları pozisyonlar; müfettiş yardımcılığı, Uzman yardımcılıkları, gişe için yetki sınavları, bilgi ve işlem için yetki sınavları, banka servis yetkilisi sınavları,  satış ve müşteri temsilcisi olma ilanları, çağrı merkezi eleman ilanı, takip yetkilisi, şoför, özel güvenlik görevlisi ilanlarıdır. Bu pozisyonlar için banka sınavları ilanına başvuru yaptığınız aman gerekli puanı almanız durumunda, bankada gerekli pozisyonlarda çalışmaya hak kazanabilirsiniz. Açılan sınav zamanlarında gerekli başvuruyu yaparak mevcut bankada çalışma imkanını elde edebilirsiniz.

Genellikle kurumsal olarak çalışan yerler herhangi bir sınav ücreti talebinde bulunmamaktadır. Ancak bankada çalışmak için gerekli olan sınavlara girebilmeniz için belirli bir ücret ödemesi yapmanız gerekmektedir.  Bankacılık sınavlarına her yıl çok fazla kişi girdiği için,banka sınavları için ödenen bu ücret banka tarafından talep edilmektedir. Doğal olarak, sınav ücretleri bankalara göre farklılık göstermektedir. Bu ücretler 50 ile 100 TL arasında değişim göstermektedir.

İLGİLİ İÇERİK:  Hesap İşletim ve Kart Ücreti Almayan Bankalar

Banka Sınav Tarihleri

Banka çalışma koşullarının diğer kurumlarda çalışanlara kıyasla daha rahat ve güvenli olmasından dolayı birçok kişi banka sınav tarihleri ne zaman diye araştırmaktadır. Hem bankanın ilan sitesinden hem de mevcut personel alımı sitelerinde ilanlar bulunmaktadır. Birçok banka da direk olarak kariyer siteleri üzerinden sınav ve ilan tarihlerini yayınlamaktadır. Belli zamanlarda da, Kariyer.net ve Eleman.net gibi sitelerde de yayınlamaktadır. Bankalar tarafından belirlene tarihlerde sınavlardan başarılı bir şekilde sonuç alan adaylar, istedikleri alanda eğer mülakat varsa mülakatı da başarılı bir şekilde geçmeniz gerekmektedir. Mülakattan sonra artık ilgili bölümde işe başlayabilirsiniz.

Banka Sınavları Ne zaman

Banka sınavları, bankaların personel ihtiyacına göre farklı zaman dilimlerinde yapılmaktadır. Bankalarda çalışıp kariyer hedefleyenlerinde aklına, banka sınavları ne zaman sorusu gelmektedir. Bankalar tarafından farklı zaman dilimlerinde yapılan sınavlar her banka tarafından her sene yapılmaktadır. Bankacılık, son yıllarda ülkemizde bir hayli gelişim göstermiş durumdadır. Bu gelişme ile birlikte bankaların verdikleri hizmetler de artmaktadır. Artan hizmetlerden dolayı daha fazla personele ihtiyaç duymaktadırlar. Bankalarda farklı pozisyonlarda çalışarak uluslararası alanda kariyer yapma imkanına sahip olabilirsiniz. Bankalar, bünyelerine personel alımı yaparken kurumsal olarak sınav yapma yolunu tercih etmektedirler. Bunun yanında, sınavların haricinde de bankalarda çalışabilmek için ilgili bankanın insan kaynakları bölümüne giderek direk kişisel başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Banka için hazırladığınız öz geçmiş ile bankaya başvuru yaptıktan sonra, eğer banka özgeçmişinizi kabul etmemiş ise bu durumda, mülakat ile yeterlilik durumunu gösterebilirsiniz. Direk olarak başvuru için insan kaynaklarına gitmeniz, işe alım durumunuzu arttırmaz. Bankalar, gerekli ihtiyaç durumunu belirleyip sınav duyurusunu yaptıktan sonra direk olarak başvuru yapmanız gerekmektedir.

İLGİLİ İÇERİK:  Ziraat Bankası İnternet bankacılığı Şifresi

Bankalarda çalışmak için sınav başvurusunda bulunmanız gerektiğini söyledik. Bu başvurular online olarak mevcut bankanın web sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Örnek verecek olursak, Halkbank’ın uzman yardımcılığı sınavına girmek istediğinizi varsayalım. İlk olarak Halkbank online iş başvurunuzu yapın. Halkbank sınav ücretini yatırın. En son aşama olarak da, Halkbank internet iş başvuru formunu doldurun. Bu işlemleri yapmanızı uzman yardımcılığı başvurusu  için yeterli olacaktır. Lakin bu aşamalar bankalara göre değişim göstermektedir. İlgili olan banka pozisyon için alım açımı yaptığı zaman gerekli bilgileri alarak başvuru işleminizi tam ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Tüm yapmanız gereken, adımları doğru bir şekilde yapıp başarılı bir şekilde sınav ve mülakatları geçmeniz. Bu durumda artık işinize başlayabilirsiniz.

 2019 Banka Sınav Tarihleri

Birçok kişi çalışmak için,bankalar arsından Ziraat Bankası’nı tercih etmektedir. Bunun nedeni, Ziraat Bankası’nın devlete ait kamu bankası olmasıdır. Ziraat Bankası diğer bankalara göre daha fazla maaş ve prim vermektedir. Bundan dolayı, haliyle ilk iş için tercih edilen bakma Ziraat Bankası olmaktadır. Bankaların, 2019 banka sınav tarihleri için herhangi açık bir ilanın bulunmaması durumunda bankaların web sitesine girerek cv ve genel bilgilerinizi bırakıp, pozisyon olması durumunda bankanın size ulaşım sağlamasını bekleyebilirsiniz. Bunun yanında Banka sınavları için bankanın açtığı ilanları takip ederek uygun olan pozisyonlara başvurabilirsiniz. Bankalar her zaman nitelikli kişileri istihdam etmeye çabalamaktadır. Yani, bir bankada çalışmak istiyorsanız, mevcut bankanın belirlediği koşuları taşımanız ve pozisyon için yeterli olduğunuzu sınavlarla ve mülakatlarla kanıtlamanız gerekmektedir. Bankaların açmış olduğu sınavlarda başarılı olunabilmesi için ilk önce;

  • Açılan sınav ve mevcut pozisyon hakkında detaylı bir bilgi alın,
  • Sınavda barajın olup olmadığını öğrenin,
  • Sınav ve mülakat ile alakalı detaylı bilgiye sahip olun,
  • Güncel bilgilerinizi tazeleyin.
İLGİLİ İÇERİK:  İBAN Öğrenme Nasıl Olur, Banka İBAN Numaram

Bankaların sınav alımları gerekli pozisyonlara göre farklılık gösterebilmektedir. Bundan dolayı gireceğiniz sınav ile ilgili detaylı olarak bilgi sahibi olun.  Geçmişteki sınav sorularına bakarak, sınavları inceleyip başarı oranınızı arttırmanızı tavsiye ederiz.

Umarım, özel banka personel alımı tarihleri veya kamu bankaları için, banka memur alımları tarihleri konusunda sizlere gerekli bilgiyi verebilmişizdir.

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz