Banka Dışında Kredi Veren Şirketler Hangileri?

Krediler sadece bankalar tarafından verilmez. Bu yazımızda, sizlere banka haricinde kredi veren kuruluşları şirketleri açıkladık.

0
229

Banka Harici Kredi Nasıl Alınır?

Bankalar, genellikle kredi desteğinde önde gelen kurumlar arasında yerini almaktadır. Kişiler genellikle kredi çekmeye karar verdiklerinde bankalara başvurmaktadırlar. Bankalar Haricinde Kredi veren birçok kurum bulunmaktadır. Bazı kişiler, sicili bozulduğu için bazı bankalar ile çalışamamaktadır. Kredi notu, düşük olan kişiler kredi çekerken zorluk çekmektedirler. Bu nedenle bankalar harici kredi veren kurumları sizler için sıraladık: bankalar dışında kredi veren kurumları bulmak çok kolaydır. Yeni düzenlemelere göre bazı finans şirketleri, belli kriterler sonucunda kredi sağlamaktadır. Bunun yanı sıra, koç finans şirketi, koç holding tarafından kurulmuş finans şirketleridir. Koç finans sayesinde sürekli olarak taşıt kredisi kullanımı sağlayabilirsiniz.  Bu tarz büyük holdingler bu paralara kredi adı altında kendi bünyesi içinde kredi sağlamaktadır. Bazı firmalar ise senetle kredi sağlamaktadır. Bu tarzda holdinglerin yanı sıra ise küçük işletmelerden de para talebinde bulunulabilir. Örnek olarak, günümüzde bazı galericiler ve kuyumcular servetleri karşılığında borç paralar verilebilmektedir. Bunların yanı sıra, garanti faktoring, deniz faktöring, halk faktoring, ING farktoring gibi firmalarda banka harici kredi veren firmalar arasında yerini almaktadır.

Banka Dışında Kredi Veren Firmalar

Banka Dışında Kredi veren firmalar son yıllarda bankalar dışında birçok firma bulunmaktadır. Bu firmaları sizler için araştırdık. Kredi denince akla gelen ilk bankalar olmaktadır. Fakat bankaların yanı sıra kredi veren kurumlardan bir kaçını şu şekilde sıralayabiliriz: Türkiye’de BBDK kayıtlı olarak ihtiyaç olarak otomobil ve konut kredisi veren bankalar haricinde bir takım kuruluşlar kredi vermektedir. BDDK’a finans kuruluşlarını şu şekilde sıralayabiliriz. Finans kiralama kuruluşları, 62 adet yasal kayıtlı faktoring kuruluşu, 14 adet finans kuruluşu ve finansman şirketi, holdingler, yabancı bankaların Türkiye temsilcilikleri, varlık yönetim şirketleri, ödeme kuruluşları, Kredi veren firmaları bu şekilde sıralayabiliriz. Bankaların dışında bu firmaları sıralayabiliriz. Sizlerde eğer şartlarınız uyuyorsa kredi desteği alabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Banka Dışında Kredi Veren Yerler

 Genellikle bankalar kredi desteği sağlayan kuruluşlardır. Kredi çekmeye karar verdiğinizde bankaların kapısını çalarsınız. Fakat bankalar dışında kredi veren yerler de vardır. Bu kurumları sizler için kaleme aldık. Koç Fiat Kredi, Koç Finans, Evkur, DD Finansman Kuruluşu, Alj Finansman olarak sıralanabilir. Bunun yanı sıra Mercedes-Benz Finans, Orfin Finansman, Şeker Mortgage Finans, TEB Finans Kuruluşu, Tirsan Finansman, Turkcell Finansman, VFS Finansman, Volkswogen Doğuş Finansman olarak birçok kurumu sıralayabiliriz. İsteğiniz doğrultusunda istediğiniz krediyi çekebilirsiniz. Bankalar dışında kredi veren yerleri bu şekilde sıralayabiliriz. Bunun yanı sıra senetle kredi veren kurumlar da vardır. Bunlar, kuyumcular, faktoring şirketleri, senet ve taksitle eşya satan mağazalar, yasal olmayan bazı döviz büroları, yeni nesil sanal tefeciler, bankaların eski bakiyeleri, kredi kartlarının küçük meblağlı hesapları, ön ödemesiz kredi veren tefeciler olarak sıralanabilir.

İLGİLİ İÇERİK:  Banka Kara Liste Sorgulama Nedir, Nasıl Yapılır?

Banka Dışında Kredi Veren Finans Şirketleri

Bankalar, kredi veren kurumlar arasında en başta yer alan kurumlar olarak ilk başta gelmektedir. Bankalar dışında kredi veren finans şirketleri de bulunmaktadır. Bu firmaları sizler için kaleme aldık. Çoğu kişi bankalar dışında kredi desteği sunan firmaları bilmemektedir. Bu nedenle insanlar kredi desteği almak için genellikle bankaların yolunu tutmaktadır. Bankalar, kredi desteği verirken bazı şartlara göre destek sunmaktadırlar. Bu şartlar, kredi notu, kara liste durumu, gelir düzeyi gibi etmenler olarak sıralanabilmektedir. Bu şartları tutmayan kişilere bankalar tarafından kredi desteği sağlanmamaktadır. Bankalar dışında kredi veren finans şirketleri ise,  Doruk Faktoring, Garanti Faktoring, Halk Faktoring, ING Faktoring, QNB Finans Faktring olarak sıralanabilir. Bu firmalar bankaların dışında kredi desteği sağlayan şirketler olarak ifade edilebilir. Kişiler kredi desteği isterken bu bankalar aracılığı ile kredi desteklerinden de yararlanabilirler. Bu nedenle kredi çekmeden önce bankalar dışında bu firmalara da başvurabilirsiniz. Faktoring ve finans şirketlerinin yanı sıra alternatif olarak kredi sağlayan başka yerler de bulunmaktadır. Kuyumcular, esnaflar, iletişime geçerek senet yolu üzerinden kredi, nakit para alımında bulunabilme desteği sağlamaktadırlar.

Banka Dışında Kredi Veren Özel Şirketler

 Kredi veren özel şirketler oldukça fazladır. Bankaların yanı sıra kredi desteği sağlayan şirketleri bulabilmek göründüğü kadar zor değil. Bankalar genellikle kredi desteği sağlayan kurumlar olarak bilindiği için kredi çekmeye karar verildiğinde bankaların kapıları çalınır. Fakat kredi veren özel şirketler de vardır. Bu şirketler ise finansal kiralama kuruluşları, 62 adet yasal kayıtlı faktoring kuruluşu, 14 adet finans kuruluşu ve finansman şirketi, holdingler, yabancı bankaların Türkiye temsilcilikleri, varlık yönetim şirketleri, ödeme kuruluşları gibi birçok firma ve özel şirket kredi veren özel şirketler arasında yerini almaktadır. Bankalar dışında kredi desteklerinden yararlanmak isteyen kişilerin bu firmalardan ve özel şirketlerden kredi çekmeleri sağlanabilmektedir.

İLGİLİ İÇERİK:  Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kredi Veren Yerler

 Kredi denince ilk akla gelen kurumlardan bir tanesi olan bankalardır. Bankalar nakit desteği sağlarken ilk kapısını çaldığımız şirketlerdendir. Bankalar son yıllarda sunmuş oldukları kredi destekleri ile müşterilerin tüm isteklerine yanıt vermektedirler. Bunun yanı sıra ise kredi veren yerler arasında özel kurum ve firmalarda bulunmaktadır. Bu firma ve kurumları sizlere sıralayacak olursak, pamuk, finans, şeker finans vb. finans kiralama kuruluşları, ödeme kuruluşları, yabancı bankaların Türkiye Temsilcilikleri, holdingler, 14 adet finans kuruluşu gibi birçok yer kredi veren yerler arasında yerini almaktadır. Bankaların yanı sıra bu firmalardan da belirli şartları sağlamanız durumunda kredi desteğinden yararlanabilirsiniz.

 

 

 

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz