Banka Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Yapılır?

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) Nedir? Nasıl İptal Edilir?

0
145

Bireysel Emeklilik İptali

Bireysel emeklilik Son yıllarda çoğu kişinin tercih ettiği yöntemlerden bir tanesidir. Bireysel emeklilik yatırmaya karar verdiğinizde öncelikle bankanıza iyi belirlemeniz gerekmektedir. Bireysel emekliliklerinizi yatırmaya devam ettiğin süreçte herhangi bir nedenden dolayı bireysel emeklinizin iptalini sağlamak istediğiniz diyelim. Bu işlemi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız yazınızı okumaya devam edin. Bireysel emeklilik iptali için öncelikle şunu belirtmemiz gerekmektedir. İptali sağlanacak banka farklı şekillerde bunu yapmaktadır. Örneğin Akbank bireysel emeklilik iptali için, 444 25 25 müşteri hizmetlerini arayarak iptal işleminizi sağlayabilirsiniz. Eğer ING  Bank BES İptalini sağlamak istiyorsanız yine müşteri hizmetlerini arayabilir 444 1 666 buradan bireysel emeklilik sistemini iptal edebilirsiniz. Aynı şekilde ziraat bankası için 0850 222 97 00 numarasını arayarak iptal işleminizi sağlayabilirsiniz. Bu numaraları garanti bankası için 444 0 336, yapı kredi bankası için 0850 222 0 444, Denizbank için 0850 222 0 800 olarak sıralanabilir. Bireysel emeklilik iptali sağlayabileceğiniz birkaç bankanın çağrı merkezi numarasını sizlerle paylaştık. Bankanız belirleyerek o bankanın çağrı merkezini arayarak bireysel emeklilik iptalinizi müşteri temsilcisi aracılığı ile sağlata bilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  Burgan Bank İnternet Bankacılığı İşlemleri

Akbank BES İptal Ettirme

Bireysel emekliklerinizi iptal ettirmeye karar verdiyseniz, bunu sağlamanın yollarını sizler için araştırdık. Eğer bireysel emekliğinizi Akbank üzerinden yatırıyorsanız Akbank BES iptal ettirme formunu doldurmanız gerekmektedir. Bu işlemi sizlere şu şekilde açıklamak isteriz. Çeşitli nedenlerle BES iptalini sağlamak isteyebilirsiniz. Bireysel emeklilik sisteminden cayma hakkınız bulunmaktadır. Zorunlu olarak katılım sağladıkları bireysel emeklik sistemlerinden çok şey caymak istiyor. Aidat ya da kesinti ödemesine mars kalmamak adına sözleşme yürürlüğe girdikten en geç iki ay sonra iptalinin sağlanması gerekmektedir. Akbank avivasa BES iptali için ise katılım sağlanan çalışanların birikim hesaplarını yan kuruluş olarak ifade edilen avivasa aracılığı açmaktadır. Bunun için iptal gerçekleştirmek adına ek olarak avivasa şubelerinden yapabilme imkanınız vardır. Bunun yanı sıra Akbank şubesinden destek alabilirsiniz ya da en kolay yöntem olan Çağrı merkezini arayabilirsiniz. Çağrı merkezi numarası ise 444 11 11 numarası olarak ifade edilebilir.

İş bank BES İptali

İş Bankası’ndan bireysel emeklik sistemi yaptıran kişiler ya da zorunlu olarak Bu işlemin İçinde kendini bulan kişiler İşbank BES iptalini gerçekleştirmek isteyebilir. Bunu nasıl yapacağını bilmeyen kişilere kısa bir araştırma yaptık. Gönüllü olarak iş Bankası’ndan bireysel emeklik sistemine geçiş yapan kişiler iş Bankası’ndan maaş almakta ve çalışmakta olarak otomatik bir katılım ile sisteme dahil edilmiş olabilirler. Bunun sonucunda cayma hakkını isteye bilmektedirler. BES’ten ayrılma süreciniz iki aylık bir süreçtir yani cayma süreciniz bu şekilde olarak ifade edilebilir. Bunun yanı sıra İşbank BES  iptali için çağrı merkezini arayabilirsiniz. Çağrı merkezi numarası ise 0850 724 55 00 numaralı çağrı merkezinden Anadolu hayat emeklilik müşterileri hizmetleri üzerinden en kestirme yol tam olarak bu yöntemi kullanabilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arayıp ayrıntılı bir şekilde durumu anlattığımız zaman İşbank BES iptalini sağlanacaktır.

İLGİLİ İÇERİK:  Halkbank Mobil İnternet Bankacılığı Açtırma

Finansbank BES İptali

Finansbank, zorunlu bireysel emeklilik iptali sağlamak isteyenler bu yazımızı okumalıdırlar. Finansbank BES iptalini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra sonucu en kısa sürede size aktarılıyor bu konuda. Öncelikle 0850 222 2 900 finansçı sizi dinliyor hatta üzerinden saat hafta içi sıfır dokuz-18 saatleri arasında arama sağlayarak Finansbank BES iptali için bildirimde bulunabilirsiniz. Bunun yanı sıra Finansbank web sitesi üzerinden bize yazın formu da doldurabilirsiniz ayrıca 7/4 hizmet veren çağrı merkezi numarası olan 0850 222 0 900 telefon bankacılığı üzerinden de Finansbank BES iptalinizi yaptırta bilirsiniz. Bunların yanı sıra diğer bankalarında BES iptal ettirme işlemlerini kısaca sizlere yazacağız.

Vakıfbank BES İptal Ettirme

Otomatik olarak biz için kurulmuş olan 0850 222 9 657 numaralı hattı arayarak ya da 4449237 bunun yanı sıra 0850 222 9 237 numaralı vakıf emeklilik çağrı merkezini arayarak cayma hakkından faydalanabilir ve Vakıfbank BES işlemlerinizi kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Vakıfbank BES iptal ettirme işlemi bu kadar kolay bir işlemdir.

İLGİLİ İÇERİK:  Garanti Bankası EFT Saatleri Kaça Kadar?

Halkbank BES İptal Ettirme

Halk bankası BES iptal ettirmek için 444 4 400 çağrı merkezini arayabilirsiniz bununla birlikte Halkbank emeklilik çağrı merkezi olan 0850 800 4 400 numaralarını arayabilirsiniz.

Türkiye Finans BES İptal Ettirme

Türkiye finans BES sistemi iptali için işlemi kolaylıkla iptal ettirebilir. Bu işlemi, 444 4 336 çağrı merkezini arayarak iptal ettirebilirler.

HSBC BES İptal Ettirme

HSBC BES iptali için arayacağız çağrı merkezi numarası 0850 211 0 111 numaralı çağrı merkezini arayarak iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

TEB BES İptali

Türkiye ekonomi bankası BES iptali için ise 0850 200 0 66 numaralı müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Denizbank BES İptali

Denizbank da bulunan BES iptal edilebilmesi için, 0850 222 0 800 numarasını arayarak iptal işleminizi sağlayabilirsiniz.

Yapı kredi BES İptali

Yapı kredi BES iptalini sağlay bilmeniz için aramanız gereken Çağrı merkez numarası 0850 222 0 444 çağrı merkezi numarası olarak ifade edilebilir.

Ziraat Bankası BES İptali

Ziraat bankasında bulunan BES iptal etmek için aramanız gereken numara 0850 222 9 700 numaralı çağrı merkezi olarak ifade edilebilir.

Garanti Bankası BES İptali

Garanti bankası üzerinde bulunan BES iptaliniz için aramanız gereken Çağrı merkezi numarası 4440336 olarak ifade edilebilir.

ING Bank BES İptali

Bu banka üzerindeki BES iptaliniz için aramanız gereken numara 444 1 666 numarası olarak ifade edilebilir.

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz