ATM’den Para Çekme Limiti Ne Kadardır?

0
289

ATM’den Para Çekme Limiti

Birçok işleminizi kolaylıkla ATM den yapabiliyorsunuz. Son yıllarda gelişen teknolojiyle birlikte bankacılık işlemleriniz de dijital olarak kolaylıkla gerçekleştirebilmektesiniz. Çoğu kişi bankaya gitmek yerine bankamatiklerden işlerini halletmeyi daha basit bir işlem olarak görmektedirler. Çünkü Bankamatikler yedi gün 24 saat hizmet alabileceğiniz ve birçok işleminizi buradan kolaylıkla istediğiniz saat ve gün aralığında yapabileceğiniz işlem veren bankasal Bankasal bir cihaz olarak ifade edilebilir. Peki ATM’lerden para çekme limiti ne kadardır? Bu soru genellikle çoğu banka müşterisine sormuş olduğu sorulardan bir tanesidir. ATM den para çekme limiti, bankadan bankaya değişkenlik gösterebilmektedir. Bir gün içinde çekebileceğiniz en yüksek miktar bankanız tarafından belirlenmektedir. Bankalar limitlerini güvenlik Göz önüne alınarak belirlemiş oldukları limitler vardır. ATM den para çekme limitleri, kart ve hesap bilgilerinizin yanlış ellere geçmesi durumunda, hırsız kişilerin paranızı çekmesini engellemek amacıyla bankalar tarafından yapılmış olan bir güvenlik önlemi olarak ifade edilebilir. Bu nedenle yapabileceğiniz işlemler bankamatiklerden yapıldığı zaman kısıtlı olabilmektedir. Bu bankamızın belirlemiş Olduğu limit doğrultusunda geçerlidir. Yani çalışmış olduğunuz bankanın belirlediği limit doğrultusunda günlük para çekme işleminizi sağlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM’den Para Çekme Limiti

Birçok bankanın para çekme limiti bankadan bankaya farklılık gösterirken bunların arasında yer alan devlet bankası olarak geçen ziraat Bankası’nın günlük bir limiti de bulunmaktadır. Ziraat bankası ATM’den para çekme limiti bankanın belirlemiş olduğu güvenlik duvarı neticesinde birçok bankaya göre değişkenlik gösterebilmektedir. 2019 yılı itibari ile ziraat bankası ATM den para çekme limitini şu şekilde belirtebiliriz. Günlük olarak 1500 TL para çekme limiti bulunan ziraat Bankası, müşterilerine acil olarak bu limiti nasıl artırabilirciklerini de öğrenmek istemektedir. Ne yazık ki ATM’lerden sistemin belirlediği tutar üzerinde günlük olarak para çekilememektedir. Eğer yüksek miktarda para çekmek istiyorsanız banka şubelerine giderek bu işlemi kolaylıkla yapabileceğinizi belirtmek isteriz. Hatta hesabımızdaki tüm paraları da bu yöntemle banka şubenizden gişe sorumlusu yardımı ile çekebilirsiniz. ATM işlemleri güvenlik önlemi nedeniyle kısıtlı para çekimlerine izin vermektedir.

İLGİLİ İÇERİK:  En İyi Maaş Veren Bankalar Hangileridir?

Halk bankası ATM’den Para Çekme Limiti

Halk Bankası son yıllarda dijital olarak kendini geliştirmiş bankaların en başında yer almaktadır. Bu banka birçok banka gibi bankamatik işlemlerinde geliştirmiş bir bank olarak ifade edilebilir. Bunun yanı sıra dijital olarak internet bankacılığında geliştiren halk Bankası çok konuda online olarak hizmetlerini iyi bir şekilde yönetmektedir. Halk bankası ATM den para çekme limiti birçok bankaya göre değişkenlik gösterebilmektedir. Çünkü bankaların çalışma prensipleri birbirinden farklıdır. Bu banka günlük olarak para çekme limitini 1500 TL olarak belirlemiştir. Vatandaşları bunu güvenlik önlemi adına yaptığını belirtmek isteriz. Halk bankası ATM den para çekme limiti bu şekilde belirlenmiştir. halk bankası para çekme limiti işlemi Eğer bu tutarın üstünde bir tutarla çekim yapmak istiyorsanız bu işleminizi banka şubelerinden gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Veya günlük limitinizi doldurduysanız gece 12’yi bekleyerek ikinci bir çekim işleminizi gece 12’den sonra yapabilirsiniz. Bu işlemleri ATM üzerinden yedi gün 24 saat yapabileceğiniz gibi çalışmakta olduğumuz bankanın önlem telin de almış olduğu bu sınırlılık durumun Bu şekilde aşabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  İŞCEP- İş Bankası İnternet Bankacılığı

Bunun yanı sıra ATM üzerinden birçok işlemi de yürütebileceğiniz bir sistemi beraberinde getiren halk Bankası günlük olarak bu kotayı sizlere güvenlik amacıyla koymaktadır. Bunun yanı sıra halk bankası para çekme limiti güncel tutarlarını şu şekilde açıklama getirebiliriz. Bu tutarlar seneden seneye değişebilmektedir. Değişme işlemi ise bankalarımızın inisiyatifi doğrultusunda gerçekleşmektedir. Bir devlet bankası olarak bilinen halk Bankası’nın sayısız ATM si bulunmaktadır. Yedi gün 24 saat hizmet alabileceğiniz bu ATM’lerden para çekmenin yanı sıra bir çok işlemi de sağlayabilirsiniz. Bu işlemlerden birkaç tanesi de elektrik, su, doğalgaz ve çeşitli ödemelerinizi yapabilirsiniz. Her bankada olduğu gibi halk Bankası’nın da günlük olarak limiti vardır ve bu limiti sizlere 1500 TL olarak ifade ettik. İstediğiniz paranın hepsini çekmek istiyorsanız halk bankası şubelerine gidebilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  HSBC İnternet Mobil Bankacılığı Açtırma

Garanti Bankası Günlük Para Çekme Limiti

Garanti bankası bankamatik işlemlerini son yıllarda hızlı bir şekilde ilerletmiştir. Seneden seneye para çekme limitlerin değişmesi ile garanti bankasında limit tutarları değişmiştir. ATM’ler üzerinden yapabileceğiniz birçok işlemin bulunması gibi yüklü bir miktarda parayı da ATM’ler üzerinden çekebiliyorsunuz. Fakat bu işlem bankanın size sınırlı koymasıyla kısıtlanabilmektedir. Bu kısıtlamayı ise güvendiğiniz amacıyla bankanız sizlere sağlamaktadır. Garanti Bankası günlük para Çekme limiti şu şekilde açıklayabiliriz: tüm müşteriler için fark gözetmeksizin günlük olarak para çekme limitini yedi gün 24 saat boyunca en üst sınır olan 2000 TL olarak belirlenmiştir. Nakit olarak diğer kart sahipleri için bu limit aynıdır. Yani bu bankanızın belirlemiş olduğu bir faktördür. Bu limiti takılmamak adına birkaç faktör bulunmaktadır. Garanti bankası günlük para yatırma limiti ise 12.000 TL olarak belirlenmiştir. Bu işlem ATM ye para yatırırken on TL ve katları paraları yatırabilme işlemi olarak ifade edilebilir. Yüksek limitli para yatırımları için bir günün geçmesini beklemeniz gerekmektedir ya da bu işlemlerimizi banka Şubesi aracılığı ile bankadan kolaylıkla sağlayabilirsiniz. ATM’lerin iyi yanı ise yedi gün 24 saat hizmet vermesi olarak ifade edilebilir.

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz