Akbank İnternet Bankacılığı İşlemleri

Akbank İnternet Bankacılığı ile işlemlerinizi çok kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

Akbank İnternet Bankacılığı

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bankacılık sektörünün müşterilerine devrim niteliğinde sunduğu hizmetler bulunmaktadır. İnternetin hayatımıza girmesiyle birlikte fatura ödemeleri, para gönderme işlemleri, internet alışveriş gibi bir ok işlem rahatlıkla cep telefonumuzdan istediğimiz zaman yapabildiğimiz işlemler haline gelmiştir. İnternet bankacığı sayesinde bankaya gitmeden kolayca evimizden bir kaç tık ile yapabildiğimiz işlemler teknolojik nimetler haline gelmiştir. İnternet bankacılığı  sayesinde havale işlemleri, EFT işlemleri, işlemleri, hesap açıp kapama işlemleri, faturaları ödeme işlemleri kolaylıkla cep telefonundan yapılabilir hale gelmiştir. Herkesin kolay bir şekilde faydalanabileceği bu sistemin kullanımı oldukça basittir. İşlemler yapılırken tek kullanımlık şifreler kullanılmaktadır. Bu sayede de güvenlik konusunda yapılan işlemler hiçbir şüphe barındırmıyor.  İnternet bankacığı hem telefonunuzdan hem bilgisayarınızdan istediğiniz anda kullanım imkanı bulabiliyorsunuz. Herhangi bir saat sınırlaması koymayan Akbank internet bankacığı yöntemini kullanmak için bir kaç ön adım bulunmaktadır. Akbank internet bankacığı sistemine giriş yaptıktan sonra karşınıza birçok işlem seçeneği çıkacaktır. İlk etapta kart bilgileriniz, hesap bilgileriniz, bakiye bilgileriniz göreceksiniz. Daha sonra ilgili menülerden para gönderme, hesap açma, hesaplar arasında işlemler yapma, altın ya da döviz almaya kadar birçok işlemi birkaç tık ile yapabileceksiniz. Bankaya kesin suretle gidilip yapılması gerektiği gözüyle bakılan kredi ve kredi katı başvurularınız da Akbank internet bankacığı ile telefonu sallamanız ile gerçekleştirilebilir hale gelmiştir. Tüm bu işlemleri yapabilmeniz için tek yapmanız gereken gerekli adımlardan şifre işlemleri yapmanız olacaktır.

İLGİLİ İÇERİK:  Garanti Bankası İnternet Bankacılığı İşlemleri

Akbank İnternet Bankacılığı Giriş

Akbank’ın müşterilerine sunduğu internet bankacılığı sayesinde kolaylıkla bankaya gitmeden birçok işlem halledilebilir hale gelmiştir. Tüm bankacılık işlemlerinizin kolaylıkla telefonunuzdan yapılabilmesi için Akbank internet bankacığı giriş yapılması gerekmektedir. Akbank’ın müşterisi iseniz yani Akbank’ı bankacılık işlemlerinizde kullanmaktaysanız Akbank internet bankacığını kullanabilirsiniz. Akbank internet bankacılığı için mobil uygulama üzerinden erişim imkanı rahat bir erişim imkanı sunmaktadır. Akbank internet bankacığı sisteminde işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için 2 farklı yol bulunmaktadır. Bunlardan ilki Müşteri/ TC kimlik numarası ile diğeri ise kredi kartı numarası ile giriş seçenekleridir. Akbank Direkt şifrenizi ve seçtiğiniz yöntemdeki bilgileriniz ilk etapta girin. Daha sonra cep telefonunuza doğrulama SMS yöntemi ile bir adet şifre daha gelecektir. Gelen mevcut şifreyi de girdikten sonra rahatlıkla işlemlerinizi yapabilirsiniz. Akbank direk şifreniz daimi olarak kullanacağınız ilk etaptaki şifredir. Bu şifre girildikte sonra hesap bilgilerinize ulaşım sağlayabilmeniz için bankada kayıtlı olan cep telefonunuza doğrulama SMS’ i gelecektir. Bu SMS tek kullanım olduğu için ve bu SMS sadece kayıtlı cep telefonuna gönderildiği için oldukça güvenli bir sitemi Akbank’ın sunduğunu bir kez daha görebiliriz.

İLGİLİ İÇERİK:  Akbank İnternet Bankacılığı İşlemleri

 Akbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Akbank internet bankacılığının sunduğu hizmetlerden yararlanabilmeniz için Akbank internet bankacığı şifre alma yöntemini uygulamanız gerekmektedir. Şifre almak için ilk etapta Akbank direkt uygulaması ya da Akbank Direkt internet şubesine giriş yapmanız gerekmektedir. Karşınıza çıkan sayfadan şifre al seçeneğine tıklayın. Daha sonraki menüde sizden T.C kimlik numaranız, Anne kızlık soyadınızın ilk ve son harfleri, kart numaranızın son 4 hanesi gibi bilgiler istenecektir. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girin. En son aşamada da devam seçeneğine tıklayarak yeni şifrenizi oluşturun.

Bu yöntemin haricinde en yakın Akbank şubesinin müşteri temsilciğine giderek şifrenizi oluşturabilirsiniz. Tüm bu konularda yardım almak için Akbank müşteri temsilciği numarası olan 444 25 25 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Akbank internet bankacığı işlemleri için en kolay kullanım şekil Akbank Direk mobil uygulamasını cep telefonunuza indirmek olacaktır. Uygulamayı indirdiğiniz takdirde işlemlerinizi daha rahat bir şekilde kolay yoldan halledebilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  Halkbank Mobil İnternet Bankacılığı Açtırma

 Akbank İnternet Bankacılığı Açtırma

Akbank’ın müşterilerine sunduğu imkanlardan faydalanabilmek için Akbank internet bankacığı açtırma işlemini yapmanız gerekmektedir. Akbank müşterisiyseniz direk olarak Akbank direkt mobil  ya da internet üzerinden gerekli işlemleri yaptıktan sonra kullanıma başlayabilirsiniz. Ancak internet alışverişi yapmak istiyorsanız bir takım ek işlemler gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu işlemler kartınızın internet alışverişine açtırma işlemleridir. Bu işlem için INTERNET yazıp, boşluk bırakıp kartınızın son 4 hanesini 8885’ e SMS olarak gönderdiğiniz takdirde mevcut kartınız internet alışverişleriniz açılacaktır. İnternet alışverişi içinde internet bankacığı oldukça güvenli durumdadır. Tabi bu işlemlerde güvenlik durumu için ilk başta alışveriş yaptığınız sitenin tanınır ve güvenli olması gerekmektedir.  İşlemlerin yapılabilmesi için kart bilgileriniz alışveriş sırasında girmeniz alışveriş için olacaktır.  Akbank’ın müşterilerine sunduğu kampanyalar internet bankacığı üzerindeki size ait olan sayfada görünebilir durumdadır.  Bu kampanyalar anlaşmalı mağazalardan indirimler, kredi kartı kampanyaları ve seçenekleri, kredi kullanım imkanları, kredi faiz ve vade seçenekleri hepsi uygulama üzerinde rahatlıkla görülebilir durumdadır. Bu fırsatlardan yaralanabilmek için ilk önce Akbank müşterisi olmanız daha sonrada internet bankacığından faydalanmak için gerekli işlemleri yapmanız olacaktır.

 

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz