Akbank İnternet Bankacılığı İşlemleri

Akbank İnternet Bankacılığı İşlemleri ile neler yapabilirsiniz? Yazımızda sizlere bunları anlattık.

Akbank İnternet Bankacılığı

Bankacılıkta direkt olmanın farkını yaşıcaksınız. Evinizin rahatlık konforunda ya da iş yerinizdeki yoğunluktan dolayı gidemediğiniz bankaya, Akbank şubelerine gitmenize gerek kalmadan bilgisayarınızdan veya bilgisayarınızdan bankacılık işlemlerinizi 7/24 Akbank Direkt İnternet’e girerek yapabiliyorsunuz.

Akbank internetindeki avantajlı mevduat oranlarını ve döviz kurlarından yararlanılarak, avantajlı ücretler ile bankacılık işlemlerinizi yaparken ayrıca zamandan ayrıca paranızdan tasarruf ediyorsunuz. Birden çok farklı lokasyona göre düzenlenen tatil kampanyalarıyla benzersiz bir deneyim yaşama şansını yakalıyorsunuz. Farklı alanlardan, sektörlerden farklı markalarla yapılan işbirlikleriyle size özel indirimler kazanıyorsunuz.   

e-Devlet Kapısı’nı Akbank Direkt ile açabilirsiniz;

Kamu hizmetlerinden yararlanabileceğiniz e-Devlet Kapısı’na artık Akbank Direkt İnternet hızlıca giriş yapabiliyorsunuz.

e-Devlet Kapısına giriş yapmak için bu yöntemleri kullanabilirsiniz.

 • Akbank Direkt İnternet’e giriş yaparak “e-Devlet Kapısı” butonuna tıklayabiliyorsunuz.
 • E-Devlet sitesi üzerinden “İnternet Bankacılığı” sekmesini seçerek Akbank Direkt logosuna tıklayabiliyorsunuz.

Akbank Direkt İnternet çok daha kolay, çok daha hızlı ve çok daha modern bir bankacılık hizmeti sunuyor, müşterilerine

 • Akbank Direkt ile artık işlemleriniz daha hızlı ve daha kolay bir bankacılıktır.
 • Tüm işlemler ise ana sayfa kartları ile elinizin altında oluyor, üstelikte ana sayfa kartlarını istediğiniz gibi organize edebiliyorsunuz.
 • Son 15 gün içinde yaptığınız para transferi tek tıkla tekrar edebiliyorsunuz.
İLGİLİ İÇERİK:  CEPTETEB İnternet Bankacılığı Açtırma 2020

Yenilikleri denemek için hemen Akbank Direkt İnternet’e girebilirsiniz.

Henüz Akbank müşterisi değilsenizistediğiniz Akbank şubesine giderek birkaç dakikada Akbank müşterisi olabilirsiniz ve cep telefonunuza gönderilecek olan Akbank Direkt şifresiyle siz de direkt olmanın farkını yaşayabilirsiniz.

Akbank müşteri olup henüz Akbank Direkti kullanmıyorsanız eğer, şifre ala girerek hemen sizde Akbank Direkt şifrenizi alıp Akbank Direkt farkını anlayabilirsiniz.

Akbank İnternet Bankacılığı Giriş

Akbank Direkt İnternete ister müşteri numaranız ile ya da TC kimlik numaranız ile isterseniz Akbank kredi kartı bilgilerinizle girebiliyorsunuz.

Müşteri numaranız ya da TC kimlik numaranız ile veya kredi kartı bilginizle giriş yaptığınızda gerçekleştirebileceğiniz işlemleri “İşlemler” kısmından görebilirsiniz.

Müşteri numarası ile girişi seçtiğiniz zaman;

 • İlk ekranınızda olan müşteri numaranızla, güvenlik kodunuzu, kullanıcı adınız ve Akbank Direkt Şifreniz isteniyor.
 • Eğer Akbank Direkt’e ilk kez giriş yapıyor iseniz kullanıcı adı olarak soyadınızı ayrıca Akbank Direkt İnternet Şifresi olarak da daha önceden cep telefonunuza gelen mesajda ki ilk giriş şifreyi giriniz.
 • Tamam butonuna bastıktan sonra ekranın altında açılan bölüme, cep telefonunuza gönderilen Cep Şifrenizi girerek Onay butonuna basınız.
 • Artık Akbank Direkt’tesiniz. Eğer bu ilk girişinizse, öncelikle Kullanıcı Adınızı ve Akbank Direkt İnternet Şifrenizi değiştirmeniz istenir.
 • Değişiklikler sonrasında bütün bankacılık işlemlerinizi yapmaya hemen başlayabilirsiniz.
 • Bundan sonraki girişlerinizde, hatalı bir giriş yapmadığınız sürece Kullanıcı Kodu talep edilmeyecektir. Hatalı bir giriş sonrasında ek güvenlik olarak Kullanıcı Kodu sorulur.
İLGİLİ İÇERİK:  Akbank İnternet Bankacılığı İşlemleri

TC kimlik numarası numarası ile girişi seçtiğinizde;

 • İlk ekranda TC Kimlik Numaranız, Güvenlik Kodu, Kullanıcı Adınız ve Akbank Direkt Şifreniz istenecektir.
 • Eğer Akbank Direkt’e ilk kez giriş yapıyorsanız, kullanıcı adı olarak Soyadınızı ve Akbank Direkt İnternet Şifresi olarak da daha önce cep telefonunuza gelen ilk giriş şifrenizi girin.
 • Tamam butonuna bastıktan sonra ekranın altında açılan bölüme, cep telefonunuza gönderilen Cep Şifrenizi girerek Onay butonuna basınız.
 • Artık Akbank Direkt’tesiniz. Eğer bu ilk girişinizse, öncelikle Kullanıcı Adınızı ve Akbank Direkt İnternet Şifrenizi değiştirmeniz istenir.
 • Değişiklikler sonrasında bütün bankacılık işlemlerinizi yapmaya hemen başlayabilirsiniz.
 • Bundan sonraki girişlerinizde, hatalı bir giriş yapmadığınız sürece Kullanıcı Kodu talep edilmeyecektir. Hatalı bir giriş sonrasında ek güvenlik olarak Kullanıcı Kodu sorulur./li>

Kredi Kartı bilgileri ile girişi seçtiğinizde;

 • Kredi Kartı Numaranızı ve Akbank Direkt şifrenizi girip, Onay butonuna basınız.
 • Karşınıza açılan ekrandaki cep telefonunuza gelen cep şifrenizi girip devam tuşuna basıp ve Akbank Direkt İnternet kart bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Akbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Akbank Direkt İnternet’ine müşteri numaranız ya da TC kimlik numaranızla giriş yapabiliyorsunuz. Akbank Direkt şifrenizi hatırlamıyor iseniz veya şifreniz kilitlendiyse hiç canınızı sıkmayın “Şifre Al” tuşundan yeni şifrenizi hemen alabiliyorsunuz.

İLGİLİ İÇERİK:  Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Mobil Şube

Henüz Akbank müşteri değilseniz istediğiniz Akbank Şubesine giderek birkaç dakikada Akbank müşterisi olabilirsiniz. Cep telefonunuza gönderilecek Akbank Direkt şifresi ile siz de direkt olmanın ayrıcalıklarını görebilirsiniz.

Akbank İnternet Bankacılığı Açtırma

Akbank kredi kartı internet alışverişine nasıl açılır size şöyle anlatalım. 17 Ağustos 2017 kredi kartları ile ilgili yeni bir dönem başladı ve vatandaşlar onay vermedikleri kredi kartlarını artık 17 Ağustos’tan itibaren internet alışverişlerinde aktif olarak kullanamamaya başladılar. Yapacağınız küçük birkaç işlem ile kredi kartınızı internet alışverişlerinize açabiliyorsunuz. Peki Akbank kredi kartı internet alışveriş kullanımına nasıl açılıyor, Axess ile internetten güvenli alışverişe devam etmek için izniniz gerekiyor.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu almış olduğu 20.10.2016 tarih ve 7052 sayılı Kurul kararı ile ve 22.02.2017 tarihli yazısına ile de, bireysel kredi kartı ve banka kartları ayrıca bu kartlara bağlı ek kartlarla 17 Ağustos’tan sonra internetten alışveriş yapabilmeniz için onay vermeniz gerekiyor.

Bütün kartlarınız ile 17 Ağustos 2017 tarihinde kapanan kartlarınız ile internetten alışverişe devam etmek için INTERNET yazarak 8885 bu numaraya ücretsiz SMS göndericeksiniz.

Akbank Direkt, 444 25 25 ya da Akbank Şubelerinden kartlarınızın tercihlerini ayrı ayrı belirleyebilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz