32 Günlük En Yüksek Faiz Veren Bankalar

0
7

32 günlük en yüksek faiz veren banka diyince, akla gelen ilk bankaları sizler için karşılaştırdık. Öncelikle bir çok bankanın TL, Dolar, ve EURO cinsinden uygulamış oldukları faiz oranlarını belirtmek isteriz. Her bankanın kendine ait kampanya şekli bulunmaktadır.  Bankaları sizler için sıralarsak;

  • Alternatif Bank (A Bank) Vadeli Mevduat, TL % 4.75, DOLAR % 0.75 EURO % 0.5
  • Alternatif Bank (A Bank) e-Vadeli Mevduat, TL % 24.00, DOLAR %5.00, EURO % 2.5
  • Yapı Kredi Vadeli Mevduat, TL % 22.00, DOLAR % 1.15, EURO % 0.8
  • Yapı Kredi e-Vadeli Mevduat, TL % 22.25, DOLAR % 1.95,  EURO % 1.45
  • İNG Bank Vadeli Mevduat, TL % 22.50, DOLAR % 1.60,EURO % 0.15
  • ING Banka e-Vadeli Mevduat, TL % 23.50, DOLAR % 1.95, EURO %0.15

Bunları takiben Cepte TEB, Akbank, iş bankası, iş bankası cep, iş bankası şubeleri, iş bankası çeyiz hesabı, En para, Garanti bankası e-Vadeli, Garanti Bankası Vadeli Mevduat, Denizbank e-Vadeli mevduat olarak birçok bankayı sayabiliriz.

Banka Mevduat Faiz Oranları

Bir çok bankanın uygulamış olduğu faiz oranları mevcut, her bankanın uygulamış olduğu faiz oranları başkadır. Bunları sizler için derledik. Banka Mevduat Faiz Oranları, bir çok banka müşterisinin merak ettiği ve araştırdığı konular arasında yerini almaktadır. Öncelikle en uygun mevduat kazancını sağlayabilmek adına, mevduat hesabı için kullanılmak istenen tutarı ve süresini gün, ay veya yıl olarak girdikten sonra en uygununu bul butonu ile listeleme sağlayabilirsiniz. Böylelikle faiz oranlarını bankalar arasında karşılaştırarak istediğiniz bir bankadan kullanım sağlayabilirsiniz. Detay belirten bazı sayfalar üzerinden ise, vadenin gününe göre istediğiniz faiz oranlarının listelenmiş olan tablosunu inceleyerek, istediğiniz zaman vadenizi değiştirebilirsiniz. Başvuru yapmak istediğinizde, herhangi bir işlem yapmadan hesabınızın açılması için form doldurma ekranına geçersiniz. Bu formda genellikle bankaların istediği kişisel bilgiler yer almaktadır. Bu bilgileri girerek başvuru işleminizi tamamlamış olursunuz. En uygun olarak mevduat faiz oranını belirlemek için yapmanız gerekenler arasında şunlar bulunmaktadır:  size en uygun mevduat faizi veren bankayı bulabilmeniz adına, 10’a yakın bankanın mevduat ürünleri karşılaştırılır. Bankaların faiz oranları verileri anlık olarak enuygun.com sitesine verilmektedir. Birikiminiz kadar alacağınız faizi kar oranlarına göre sıralayarak size kolaylık sağlayacaktır. Ve sizler bu seçenekleri karşılayabilirsiniz. Online olarak başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Enuygun.com en yüksek faiz oranı sunacaktır. Örneğin sizlere birkaç örnekle açıklama yapmak isteriz. Mevduat tutarınız 500 TL ise ve mevduat sürenizi 1 yıl olarak kullanmak istiyorsanız, bu site üzerinden hesaplama yaptığınızda size hangi bankanın ne kadar getiri sağladığını sıralayacaktır. Banka Mevduat Faiz Oranları’nı bu sayede karşılaştırabilirsiniz. Örneğin, ING Bank %23.00 faiz oranı verir net getiri bu tutar üzerinden 112.16 olur ve toplam kazanç 612 TL olur. Halk Bankası ise, faiz oranını %16.00 olarak belirler ve net getiri 70.40 TL olurken toplam kazancınız 570 TL olacaktır. Yani bu şekilde karşılaştırmalarla işinizi bir hayli kolaylaştırmış olacaksınız. Bu iki bankayı örnek olarak sizlere paylaştık fakat bunun gibi bir çok bankanın faiz oranını sıralayarak görüntüleyebileceksiniz.

Banka Faiz Oranları

Her banka arası uygulanan faiz oranları değişkenlik göstermektedir. Faiz oranlarını kendinize en uygun ve en düşük olarak belirlemek istersiniz şüphesiz ki. Bunun için sizlere yazımızı hazırladık. Bankalar Faiz Oranları, her bankanın kendi belirleyerek oluşturduğu faizlerdir. Ve vereceği krediye göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin almak istediğiniz kredi türü ihtiyaç kredisi diyelim. Bankalar faiz oranını buna göre belirleyebilir. Örneğin sizin için birkaç banka örneği vermek istiyoruz. 15.000 TL ihtiyaç kredisi çekmek istiyorsunuz diyelim ve 12 ay vade ile iş bankasının sizler için uygulayacağı faiz oranı %2.20 olacaktır.  Bunu takiben yine aynı oranlar üzerinden Vakıfbank sizler için %1.73 faiz oranı uygulayacaktır. Ziraat Bankası %1.75 Banka Faiz Oranı ile bunları takip ediyor. QNB %2.04 iken ING ise %2.26 olarak faiz oranı sunacaktır. Gördüğünüz gibi her bankanın kendine özel uygulamış olduğu Banka Faiz Oranı bulunmaktadır. Aynı ihtiyaç kredisi üzerinden hesaplanan faiz oranları her banka için farklı durumda olmaktadır. Bunu tercih ederken sizler tercih edeceksiniz. Bazı bankalar yüksek faiz sunarken bazıları ise daha uygun faiz oranıyla size hitap ediyor. Bunun yanı sıra bir çok bankanın uygulamış olduğu kampanyaları bulunmaktadır. Bunları da takip ederek kendinize en uygun faiz oranı ile kredinizi çekebilirsiniz. Son yıllarda ihtiyaçların çoğalmasıyla kredi çekme işlemleri vatandaşlar tarafından çok sık gerçekleştirilmektedir. Bu işlemleri tek tıkla da yapmak çok kolay. Enuygun.com sitesinden ihtiyaç miktarınızı ve vadenizi yaparak faiz oranlarına erişebilirsiniz. Bu da ayrı bir kolaylık olacaktır. Faiz oranlarını karşılaştırarak en düşük faizi uygulayan bankayı seçebilirsiniz. Sizler için vermiş olduğumuz örnek ihtiyaç kredisi için ve 15.000 TL tutar için bir örnekti. Sizler kredinizin şeklini belirleyerek ve miktarınızı belirleyerek bu site üzerinden karşılaştırma yapabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı İşlemleri

Mevduat Faizleri

Mevduat, olarak bilinen işlem; bankaya para yatırmak, para göndermek gibi işlemleri yapmak için açılan hesaptır. Belli bir süre sonunda faiz getirisine sahip olmak istiyorsanız, vadeli mevduat hesabı açtırmanız şart. Her hangi bir faiz oranı istemiyorsanız, vadesiz olarak hesabınızı açtırabilirsiniz. Bir diğer deyişle süreli veya süresiz olarak karşılıklı, karşılıksız bankaya yatırılan paradır. Eğer bu hesabı bireysel olarak açtırıyorsanız, tasarruf mevduatı adını alır. Eğer işletme adına bu hesap açılıyorsa, ticari mevduat adını alacaktır. Peki Mevduat Faizleri, ne anlama geliyor? Biraz da bundan bahsedelim. Mevduat faizi, Merkez Bankası’nın uygun görüşü ile bankaların belirlemiş olduğu oranlar olarak tanımlanabilir.  Faiz oranları genellikle enflasyona göre de şekillenmektedir. Uygulanan Mevduat Faizleri,  tek bir duruma göre şekillenmemektir. Oranınızı belirlerken öncelikle size en uygun faizi uygulayan bankayı araştırarak işe başlayın. Bankalar arası faiz oranlarını karşılaştırırsanız uygun oranı belirlemiş olursunuz. Karlı çıkabilmeniz adına ön araştırma yapmanızda fayda var diyebiliriz.

En Yüksek Mevduat Faiz Oranları

Faiz oranlarını hesaplarken size her zaman en uygun faiz oranını uygulayan bankayı seçmenizde fayda olacaktır.  En Yüksek Faiz Oranları’nı merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Her bankanın uyguladığı faiz oranı her zaman farklı demiştik. Bu nedenle sizler banka seçiminizi karşılaştırma yaparak tercih edeceksiniz. Kısa vadede veya uzun vade de kazancınız farklı olacaktır. Örneğin size birkaç banka örneği verelim. En Yüksek Faiz Oranı sunan bankalar arasında ING bank, Deniz bank, Yapı kredi, HSBC, Vakıfbank, Akbank, Fiba banka, İş Bankası, Halk Bankası ve Alternatif Bank olarak sıralanabilir. Bu sıralama en yüksekten en alçak mevduat faiz oranına göre sıralanmaktadır. Bu örnek size yardımcı olabilecek niteliktedir. Ancak sizler ihtiyaç miktarınıza göre bir hesaplama ile daha somut veriler elde edebilirsiniz. Tabi ki bu yazımızda size fikir verecek ve yardımcı olacaktır. Son olarak oranı ille de merak edenler için ihtiyaç miktarına göre belirlenmektedir. Bu sıralama size konu hakkında az çok bilgi verecektir.

İLGİLİ İÇERİK:  Şekerbank İnternet Bankacılığı Mobil Şube

En Yüksek Mevduat Faizi Hangisi

Faiz oranları arasında yer alan tutarlar üstteki yazımızda da belirttiğimiz gibi her bankanın ayrı ayrı uygulamış olduğu bir sistemdir. En düşük olarak uygulayan veya en yüksek olarak uygulanan mevduat faizi oranları mevcuttur. Ya da bütçenizi sarsmayacak oranda uygulanan faiz oranları da mevcuttur. En Yüksek Mevduat Faizi,  vadenize ve tutara göre değişkenlik gösterecektir. Örneğin TEB bankasının bir örneğini sizlerle paylaşalım. 32 günlük faiz oranı %20.25 iken 181 günlük oran 19.50 olarak belirlenmiştir. En yüksek faiz oranını ise bankalar arasında karşılaştırma yaparak belirleyebilirsiniz. Çünkü tüm bankaların faiz oranı farklı olduğundan ve sizin ihtiyaç ve tutar aralığını bilmediğimiz için net bir bilgi veremiyoruz. Fakat bunu hesaplamak kolay bir işlem olacağından sizlerde kolaylıkla faiz oranlarına bakarak banka seçiminizi yapabilirsiniz.

Banka Mevduat Faiz Oranları 2019

Her bankanın kendine göre çalışma sistemi ve prensibi bulunmaktadır. Bu prensipleri genellikle vatandaşların yararına olacak şekilde yapmaktadırlar. Bankalar, faiz oranlarını ise Merkez Bankası görüşü ile kendileri belirler. Tabi ki bunun yanı sıra enflasyonda faiz oranlarına etki etmektedir. Banka hesabı bulunan kişiler ise bir çok durumu dikkate alarak banka seçimi yapmaktadır. Faiz oranlarının kendilerine en uygun olanını seçerek kar elde etmeye çalışıyorlar. Banka Mevduat Faiz Oranları hakkında bilgi sahibi olmayan kullanıcılara birkaç bilgi vereceğiz. Bir çok mevduat hesabı türü bulunmaktadır. Çeyiz hesabı, vade bekletmeyen hesap, günlük kazandıran hesap, maksimum vadeli hesap, birikimli hesap, sabit hesap gibi bir çok tür bulunmaktadır. Faiz oranları ise kullandığınız hesaba göre değişkenlik gösterebilir. Hesabınızdaki mevduat tutarınız ve mevduat süreniz çok önemlidir. Bu süreniz doğrultusunda ve mevduat türünüze göre her banka mevduat faizi uygular. Seçiminizi size en uygun gelen seçenekten yana kullanabilirsiniz. Ancak sizlere bir bankanın mevduat uygulaması örneğinden bahsetmek isteriz. Örneğin, Denizbank 181-365 gün aralığına 1.000-25.000 mevduat aralığına 20.50 faiz uygulamaktadır. Gördüğünüz gibi hesaplanan tutar mevduat miktarına göre bulunmaktadır. Bu hesaplama ise 2019 yılına aittir.

En Çok Faiz Veren Banka

Bankaların genellikle sunmuş olduğu vadeli mevduat hesaplarında birikimlerinizi değerlendirirken süre olarak belirlediğiniz vade oranı doğrultusunda paranıza dokunmama şartı ile banka paranızı değerlendirir. Ve siz vadenize göre paranızı değerlendirmiş olursunuz. En Çok Faiz Veren Banka’yı eminim ki merak ediyorsunuzdur. Özellikle mevduat hesabı olanlar için bu yazımız çok dikkat çekecek. Popüler olarak mevduat hesaplar olarak vereceğimiz birkaç örnek şu şekilde, ING bank,50.000 TL’ye 32 gün vade ile %23.00 faiz vermektedir. Burgan Bank aynı oranlar üzerinden %22.50 enpara.com %20.25 faiz uygulamasıyla En Çok Faiz Veren Bankalar arasında yerini alıyor. Bunlar örnek olarak verilen rakamlar olduğu için sizler mevduat tutarınıza ve mevduat sürenize göre faiz tutarınızı öğrenebilirsiniz. Popüler olarak mevduatlar ise örneğin, 32 gün,42 gün,92 gün olarak vade süresi değişiyor. Bu vade süreleri ise 10.000  TL’lik  tutar için sunulabiliyor. Bunu takiben 20.000’e 32 gün, 55 gün, 92 gün olarak sunuluyor. Son olarak 50.000 mevduata 32 gün, 61 gün ve 181 gün olarak sunulabilmektedir. Mevduat oranınız ve sürenizde faiz oranını etkilemektedir. Bunları hesaba katarak seçimlerinizi yapmanızı öreniyoruz.

En Uygun Mevduat Faizi

Bir çok kişinin bankada mevduat hesabı vardır. Bu hesaplarını vadeli olarak işletmek isteyen çoğu kullanıcı mevduat oranlarını sürekli takip etmekte ve En Uygun Mevduat Faizi oranını araştırmaktadır. Bu yazımızda sizlere bunlardan bahsedeceğiz. Bankalar faiz oranlarını bir çok duruma göre belirlerler. Banka hesabı sahipleri ise kar edebileceği bankayı seçer ve her zaman en karlı olan bankayı seçerek kar elde eder. En Uygun Mevduat Faizi belirlerken size önereceğimiz en önemli nokta bankalar arası karşılaştırma yaparak seçiminizi yapın. Mevduat süreniz ve mevduat tutarınız faiz oranını etkileyecektir. Size en uygun faiz oranını internet üzerinden tek tıkla öğrenmeniz de mümkün.  Yine de sizlere En Uygun Mevduat Faiz Oranı sunan bankalardan bahsedeceğiz. Örnek olarak sizin 1.000 TL’lik mevduatınız bulunuyor ve 1 yıllığına mevduat sürenizi belirlediniz. Sizlere ING bank, %23.00 faiz oranı sunacaktır. Denizbank %20.50 faiz oranı sunacak ve HSBC  %18.50 ile bankaları takip edecek. Vakıfbank yine 18.50 ile, İş bankası %17.40, Halk bankası %16.00 ile bankaların arkasında kalacaktır. Takriben ve örnek verilerek verilen rakamlardır. En uygun faiz oranını böylelikle belirlemiş olacaksınız. Bu işlemi sizlerde çeşitli siteler üzerinden internet erişiminizin olduğu her yerde yapabilirsiniz. Seçimleriniz sizi uzun yıllar çalıştığınız bankadan yana kullanmanız adına ikna edecektir. Fakat mevduat hesabı düşünüyorsanız ya da mevduat hesabınız var ise, ön araştırmalarınızı iyi yaparak her zaman karlı çıkacağınızı belirtmek isteriz. Genellikle araştırma yapmadan seçilen bankalar ve uzun yıllar çalışılan bankalar tercihler arasında yer alıyor. Fakat bu sizin kar elde edememenize neden olabilir. Çünkü bir çok banka çeşitli kampanyalarıyla vatandaşlara kolaylıklar sunmaktadır. Sizlerde bu kampanyaları takip ederek kendinize en uygun mevduat oranını seçebilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  Banka Sınavları Tarihleri Ne Zaman 2020

Banka Vadeli Faiz Oranları

Eğer bir mevduat hesabınız varsa, mevduat hesabınızı vadeli olarak kullanmak istiyorsanız öncelikle en iyi faiz oranını veren bankayı seçmenizi tavsiye ediyoruz. Bankalar mevduat faiz oranını sunarken kendi çalışma prensiplerine uygun olarak her banka kendi nazarında faiz oranı sunar. Bunun için Bank Vadeli Faiz Oranı’nın size uygun olabilmesi için doğru araştırma yapılması şarttır. Örneğin bir çok banka hoş geldin faizi sunmaktadır. Müşterilerine bu kolaylığı sağlayarak faiz oranlarından yararlanmasını sağlar. Hoş geldin faizleri bankadan bankaya farklılık göstermektedir.  Banka Vadeli Faiz Oranı sunan birkaç banka sunacak olursak, alternatif bank VOV hesap %22.50, enpara.com vadeli mevduat %20.25 CEPTETEB vadeli hesaba %20.25 olarak sayabiliriz.  Örneğin ING banktan bahsetmek isteriz, bu banka e-turuncu hesap açımlarına alt limitsiz hesapta durduğu her gün paranızı değerlendirir. Hesap işletim ücreti EFT/ Havale ücreti ödemezsiniz. Para çekip yatırdığınız da vade bozulmaz, faiz kazancı günlük olur ve hesaba geçer. 1 yıl hoş geldin faizinden faydalanma fırsatı sunar. Bu kampanya turuncu hesabı olmayanlar için geçerlidir. TL, DOLAR, EURO veya İngiliz Sterlini seçenekleri ile hesap açılabilir. Şubeye gitme zahmeti olmadan dijital kanallar yoluyla faiz oranı alınabilir. Sizlere ING bankasının mevduat sisteminden bahsettik. Bu bankayı sunmamızın her hangi bir nedeni yok. Sadece fazlaca tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır. Özellikle mevduat avantajları ile son zamanlarda tercih edilen bankalar arasında yerini almaktadır. Sizler tabi ki size en uygun olacak banka türünü bankaların işleyişini takip ederek seçebilirsiniz. İşleyiş konusunda aklınızda bir taslak oluşabilmesi adına herhangi bir bankadan örnek verdik.  Banka Vadeli Faiz Oranları, tabi ki açmış olduğunuz hesabınızdaki paraya dokunmamanız kaydıyla bankanız bu parayı değerlendirecektir. Vade bitimine kadar dokunmamanız durumunda ise paranız değerlenecektir. Vadeyi bozmadan yapacağınız çeşitli işlemlerde bulunmaktadır. Fakat bu seçmiş olduğunuz bankanın mevzuat ve kuralları arasında geçmektedir. Belirleyeceğiniz bankanın bilgilerini araştırarak bu durumu netleştirebilirsiniz. Ön araştırmanız iyi olursa vade bitiminde kazancınız da o denli yüksek olacaktır.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz